Moja drużyna #6 kolejki Premier League

in #pl-sport6 years ago (edited)

Witajcie!
Szybko, bo zaledwie w dwa dni rozegrane zostały wszystkie mecze 6 kolejki Premier League. Emocji nie brakowało- 24 strzelone bramki daje nam całkiem przyzwoity wynik 2,4 gole na mecz. Najwięcej, bo aż 5 strzelili piłkarze Manchesteru City, który gromi Cardiff City na wyjeździe. W derach Londynu bezbramkowy remis ale co może cieszyć bohaterem tego ważnego dla obu drużyn meczu został nasz rodak Łukasz Fabiański, który swoimi interwencjami wprawiał w zachwyt kibiców West Hamu. Tym samym Chelsea straciła swoje pierwsze punkty w sezonie. Niespodziewanie Burnley wygrywa bardzo łatwo z Bournemouth, za niespodziankę można też uznać remis Manchesteru United z Wolverhampton. Kibice Czerwonych Diabłów po raz kolejny musieli obejść się smakiem i po raz kolejny za ten wynik wszyscy obwiniają Mourinho, choć ten nie kryje pretensji do swoich zawodników. W meczu Liverpoolu z Southhampton na boisku w drugiej połowie pojawił się Jan Bednarek, jednak on i jego koledzy nie mieli zbyt dużo do powiedzenia na Anfield, choć co dość istotne wszystkie trzy bramki goście stracili w pierwszej połowie, więc Bednarek powinien mieć czyste sumienie. Swoje mecze wygrywają również Leicester- mimo nienajlepszego początku a także Spurs i Arsenal, który w 3 minuty ustanowił wynik spotkania z Evertonem.

Chciałbym Wam przedstawić niekoniecznie obiektywną 11 zawodników, którzy w moich oczach wybili się ponad przeciętność w tej kolejce i tak mamy tu formacje 3-5-2:

Zaczynamy po kolei:

BRAMKARZ:
ŁUKASZ FABIAŃSKI
Zdecydowanie bohater derbowego meczu z Chelsea. Łukasz zachował czyste konto pierwszy raz od Marca i kilkakrotnie ratował swoją drużynę z opresji. Co ciekawe w tym meczu Chelsea miała miażdżącą przewagę w każdej statystyce w tym spotkaniu a w szczególności w posiadaniu piłki-procentowo 72-28! To pokazuje jak testowany był bramkarz reprezentacji Polski. Obronił siedem strzałów, z czego najbardziej efektowną paradę zaprezentował w 66 minucie broniąc strzał Alvaro Moraty… twarzą!

OBROŃCA:
JOEL MATIP
Obrońca reprezentacji Kamerunu strzela dopiero swoją trzecią bramkę dla Liverpoolu w swojej karierze. Strzał z główki po rzucie rożnym dał graczom z Anfield spokój w grze i 3 punkty w meczu z Southampton. Pewny w obronie, do tego dołożył ładną bramkę- musiał się znaleźć w 11 kolejki!

OBROŃCA:
DANNY ROSE
Takich piłkarzy jak Danny Rose cenie najbardziej. Od początku kariery w jednym klubie i sezon po sezonie spłaca włożone w niego zaufanie. Tym razem asystował przy drugiej bramce dla Tottenhamu i wyraźnie pomógł swojej drużynie w zdobyciu trzech punktów w trudnym meczu z Brighton and Hove Albion. Szybkość, dobry drybling i twarda gra w obronie czyni gojednym z najlepszych bocznych obrońców w Premier League.

OBROŃCA:
TRENT ALEXANDER-ARNOLD
Kolejny wychowanek, bardzo młody, co prawda to dopiero druga asysta w jego profesjonalnej karierze ale już mnóstwo znawców wróży mu dużą karierę. W tym sezonie na stałe zagościł w pierwszym składzie a to że Klopp docenia jego talent mówi samo za siebie. Dokładne dośrodkowanie po rzucie rożnym do kolegi z linii obrony- takie rzeczy fajnie się ogląda. Proponuje przyjrzeć mu się bliżej w najbliższym czasie- materiał na świetnego ligowca.

LEWY POMOCNIK:
AARON LENNON
Odszedł z Evertonu żeby grać więcej i to był świetny pomysł. W Burnley odnajduje się znakomicie. To bardzo doświadczony gracz- w wygranym meczu z Bournemouth notuje bramkę i asystę. Mimo 31 lat wciąż dysponuje piekielnym przyspieszeniem. Świetny strzał i asysta po kontrze sprawiają, że znajduje zasłużone miejsce na lewym skrzydle.

ŚRODKOWY POMOCNIK:
JOAO MOUTINHO
Kolejny doświadczony zawodnik i teoretycznie największa gwiazda Wolverhampton. Miał dawać spokój w środku pola i wywiązuje się ze swoich zadań doskonale. Mimo swojego wieku to debiutant w Premier League, do tego wydawałoby się że w drużynie do bicia a tu proszę przepiękna bramka z lewej nogi dająca bardzo cenny punkt na Old Trafford- dla beniaminka to duży sukces, nawet jeżeli United ma słaby okres gry. Mało tego Wolves mogli ten mecz wygrać…

RIYAD MAHREZ
Latem miał przenosić się do Realu Madryt, wybrał Manchester City. Do tej pory rezerwowy- do tej pory piszę bo po tym wyczynie powinien przekonać trenera do gry w pierwszym składzie. Scenariusz idealny- wszedł w 61 minucie a w 67 świętował już zdobycie gola, drugiego dołożył w samej końcówce meczu. To były jego pierwsze bramki w trykocie Manchesteru City. The Citizens zainwestowali w niego niemało, bo aż 60 mln. Funtów- pora, żeby zaczął się zwracać.

AARON RAMSEY
Walijczyk gra w Arsenalu od kiedy pamiętam. Zawsze trochę w cieniu, trochę niedoceniany a przecież to ligowy weteran z 36 bramkami i 42 asystami. Te dwie ostatnie asysty zaliczył w całe 3 minuty(!). Najpierw pomógł zdobyć bramkę Alexandre’owi Lacazette, chwile później z jego podania skorzystał Aubameyang. To jest właśnie to co najbardziej lubię w Premier League, wystarczy chwila dekoncentracji i tracisz cenne punkty- tu trzy minuty słabości starczyły. Świetny występ Aarona i jego Arsenal śmiało kroczy w stronę czwartego miejsca ;)

PRAWY POMOCNIK:
BERNARDO SILVA
Kolejny zawodnik Manchesteru City no ale cóż trudno się dziwić, w końcu brali udział w najefektowniejszym meczu kolejki. Portugalczyk najpierw pomógł uczcić 300 mecz Sergio Aguero asystując przy jego bramce a chwilę później dołożył swojego gola. Mistrzowie Anglii rozpędzają się z meczu na mecz i zajmują drugą lokatę w tabeli a Bernardo Silva wydaje się być ważnym trybikiem w tej maszynie.

NAPASTNIK:
ASHLEY BARNES
No tu chyba mamy objawienie kolejki. Rezerwowy napastnik Burnley pieczętuje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie swojej drużyny. Dobija Bournemouth dwiema bramkami pod koniec meczu a potrzebuje na to zaledwie 21 minut. Oj pewnie przyśnił się w nocy Asmirowi Begovicowi. Świetna zmiana i zasłużone miejsce w 11 kolejki.

NAPASTNIK:
JAMIE VARDY
Znów można było usłyszeć na trybunach pieśń kibiców Leicester: „Your defence is terrified- Vardy is on fire”. Piłkarz z niesamowitym piłkarskim CV (w dwa lata z 5 ligi angielskiej do Premier League(!)) i z równie niesamowitym rekordem 11 spotkań ze strzelonym golem znów daje o sobie znać. Charyzmatyczny napastnik reprezentacji Anglii zalicza asystę i bramkę w wygranym meczu z Huddersfield, choć mecz nie rozpoczął się po ich myśli. Szybki comeback i pewne zwycięstwo to duża zasługa Vardy’ego.

ROZCZAROWANIE KOLEJKI:
MANCHESTER UNITED
Ehhhh znowu Czerwone Diabły są rozczarowaniem kolejki. Nie wiem co się dzieje w szatni United ale po raz kolejny powtarzam, że najprawdopodobniej Jose Mourinho traci kontrolę nad drużyną. Zaledwie remis z beniaminkiem u siebie to nie jest coś na co czekają kibice Manchesteru. Znowu zawodziła obrona, biegająca jak dzieci we mgle. Na papierze ekipa z Old Trafford to ścisła czołówka ligi ale nawet laik zauważy, że zawodnicy nie dają z siebie 100%. Czyżby grali na zwolnienie trenera? Pożyjemy, zobaczymy…