Piłkarze City zdominowali derby/Szczęsny ratował Juventus/Szok na Camp Nou.

in #pl-sport5 years ago

W niedzielnym hicie ligi Angielskiej Manchester City pokonał Manchester United 3-1. Podopieczni Guardioli byli zdecydowanym faworytem spotkania według ekspertów i bukmacherów. Bramki zdobyli David Silva, Sergio Aguero i Ilkay Gundogan dla zespołu Pep Guardioli , i dla gości trafił Anthony Martial. Dzięki tej wygranej drużyna Manchester City została liderem rozgrywek a ich przewago nad Manchester United wynosi już dwanaście punktów.

Szczęsny ratował Juventus

Wojciech Szczęsny ostatnio krytykowany po spotkaniu w lidze mistrzów był dziś bohaterem drużyny . W czterdziestej pierwszej minucie spotkania obronił rzut karny wykonywany przez Argentyńczyka Gonzalo Higuaina. Bramki dla zespołu z Juventusu zdobyli Mario Mandzukić powracający po kontuzji i nie zawodny Ronaldo . Juventus po dwunastu kolejach jest liderem rozgrywek i ma sześc punktów przewagi nad Napoli .

Szok na Camp Nou

Inaczej nie można napisać . Zdecydowany faworyt spotkania przegrywa . Przegrywa i to w meczu rozgrywanym u siebie gdzie kibice do tej sytuacji raczej są nie przyzwyczajeni. Barcelona zagrała już w składzie z swoim liderem Messim ,który wraca po kontuzji . Strzelił co prawda w tym spotkaniu nawet dwie bramki ,ale ostatecznie Barcelona przegrała 3:4 . Pierwsza połowa w wykonaniu Barcy była bardzo słaba i do przerwy było 0:2 dla Betisu . W drugiej połowie wydawało się że piłkarze Barcelony łapią wiatr w żagle i po strzeleniu bramki na 1:2 karny strzelał Messi będą szli za ciosem . Ale nic z tych rzeczy przyjezdni się nie podłamali. Chwilę później odpowiedział Giovani Lo Celso i zrobiło się 1:3 . Bramkę dla Barcelony strzelił jeszcze Arturo Vidal w 79 minucie meczu. Ale znowu odpowiedzieli piłkarze z Betisu . W doliczonym czasie gry bramkę strzelił jeszcze Messi na 3:4 . I porażka lidera jeszcze rozgrywek stała się faktem .