Liga Narodów szalone mecze/Polska bez Lewandowskiego

in #pl-sport5 years ago

Za nami kolejne spotkania ligi narodów . Spotkania te miały szalony przebieg od radości po rozpacz . Taka jest piłka nożna nie przewidywalna a zarazem piękna .

Anglia - Chorwacji

Stawka tego spotkania był awans do Final Four remis w tym spotkaniu oznaczał że to Hiszpania zajmie pierwszą pozycje w tej grupie . Drużyny te spotkały się już cztery miesiące temu stawka był awans do finały mistrzostw świata . Górą wtedy była Chorwacja . Pierwsza połowa była pod dyktando Anglii . Sytuacji nie wykorzystali Raheem Sterling i Harry Kane zabrakło troszkę spokoju . Druga część spotkania 57 minuta spotkania i Chorwacja obejmuje prowadzenie po strzale Andrej Kramarića . Licznie zgromadzona publiczność przeżywa szok . Oznaczało to że to właśnie Anglia spadnie do dywizji B. Anglia nie odpuszczała i dwanaście minut przed końcem spotkania doprowadza do remisu po strzale Jesse Lingarda . Piłkarze Garetha Southgate’a poszli za ciosem i osiemdziesiątej szóstej minucie spotkania Harry Kane zdobywa zwycięską bramkę . Anglia - Chorwacja 2:1 awansowała dp Final Four reprezentacja Anglii .

Szwajcaria - Belgia

To było szalone spotkanie i mnóstwo bramek . Szwajcaria przegrywała spotkanie 2:0 do dwudziestej minuty spotkania .
by ostatecznie wygrać 5:2 . Początek spotkania zapowiadał gładkie zwycięstwo gości bo jak można inaczej pomyśleć gdzie do dwudziestej minuty przegrywa się dwa zero . Szybko strzelone bramki nie załamało piłkarzy Szwajcarii którzy w dwudziestej szóstej minucie spotkania zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego strzelił Ricardo Rodriguez . 120 sekund później było już 2:2 bramkę strzelił Haris Seferović . Ten sam piłkarz strzelił jeszcze w 44 i 84 minusie spotkania . Ostateczny wynik to 5:2 i awans do Final Four Szwajcarii.

Polska bez Lewandowskiego

Nasza reprezentacja do ostatniego spotkania w lidze narodów zagra bez swojego najlepszego napastnika . Nasz kapitan zmaga się z urazem kolana którego nabawił się jeszcze w spotkaniu ligowym z Borussia Dortmund . Samo spotkanie dla reprezentacji Polski jest o przysłowiową pietruszkę i ryzyko poważniejszej kontuzji jest zbyt duża . Lekarz reprezentacji zalecał 7 dni przerwy . W kadrze są jeszcze Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek .

Sort:

Szwajcarzy szczerze mnie zaskoczyli, tak ograć mocnych Belgów. Z drugiej strony rozgrywki te chyba nie do końca cieszą się szacunkiem piłkarzy.
Mecz naszej reprezentacji nie jest tak do końca "o pietruszkę" - może zadecydować o rozstawieniu podczas losowania eliminacji ME 2020. Ważyć się mają losy obecności Polski w pierwszym lub drugim koszyku.