Kapitalny mecz w Dortmundzie! Messi gotowy do powrotu

in #pl-sport6 years ago

Wczoraj byliśmy świadkami kapitalnego widowiska. W hicie Bundesligi Borussia pokonała u siebie Bayern Monachium . Dwie bramki dla piłkarzy z Monachium strzeli Robert Lewandowski . Mógł ustrzelić nawet hattricka ale sędzia tego spotkania odgwizdał spalonego . Ale zacznijmy od początku. Pierwsze minuty spotkania to dominacja Bayernu Monachium , który przyjechał bardzo zdeterminowany na to spotkanie . Borussia nastawiła się raczej na grę z kontry .
Mijały minuty a Bayern robił się coraz aktywniejszy . I tak w 26 minucie spotkania dośrodkowanie w pole karne Gnabry i nasz reprezentacyjny napastnik Rober Lewandowski gubi krycie obrońców i strzałem głową daje prowadzenie.

Do przerwy już się nic nie zmieniło i Bayer schodził z jednobramkową zaliczą . Druga połowo i nagle przebudzenie piłkarz z Dortmundu . w 49 minucie spotkania Reus jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę . Sam poszkodowany zamienia ja na bramkę mamy remis . I od tego momentu drużyny poszły na wyminę ciosów . Dochodzi 52 minuta spotkania kapitalna akcja Bayernu i mamy 1:2 . Bramkę strzela Rober Lewandowski ,który w tym meczu był zabójczo skuteczny. Dortmund rzucił się do odrabiania strat swoje sytuacje marnowali Reus i Paco Alcacer. Bayern ta jak by opadł z sił coraz śmielej radziła sobie Borussia która chciała wyrównać to spotkanie . I tak stało się 67 minuta spotkania Lukasz Piszczek dośrodkowuje i Marco Reus strzela swoja drugą bramkę w tym meczu mamy remis 2:2 .

To nie był ostatni cios . W 74. minucie Borussia ukąsiła po raz kolejny szybka kontrę wykończył wprowadzony po przerwie Paco Alcacer i mamy 3:2 . Bayern rzucił się do odrabiania strat strzelił nawet bramkę w doliczonym czasie gry ale sędzia odgwizdał spalonego . Borussia po tym zwycięstwie ma już siedem punktów przewagi nad trzecim Bayernem .

Messi gotowy do powrotu

Wszystko wskazuje na to że to własnie dziś w spotkaniu z Real Betis Sevilla powróci na boisko Messi . Wracający po złamaniu ręki Lionel Messi jest podobno gotowy do gry na 100 procent . Do składu po kontuzji ma powrócić też ostoja defensywy Samuel Umtiti. Zabrakło natomiast miejsca dla Ousmane Dembele z którym Barcelona ma coraz to większe problemy .