#remont - Renowacja starej ławki w ogródku

in #pl-remont6 years ago

Choć u nas remont domu ciągle w pełni, to nie zapominamy o ogrodzie i jego obejściu. Tegoroczna jesień przyniosła więcej prac na podwórku, niż w domu. Tak więc przygotowujemy nasz ogród na przyszły sezon. Oprócz ścinki niepotrzebnych drzew i krzewów postanowiliśmy dać drugie życie ławce na podwórku.

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia kiedy ta ławka była ostatni raz na pedicure i manicure. Tak czy siak, było jej to potrzebne. Zresztą zobaczcie sami!

Drugie życie ławki

Odnowa naszej ławki nie składała się tylko z pomalowania desek. Przede wszystkim postawiliśmy na wymianę desek. Najpierw należało naszą starą, zmęczoną życiem ławkę rozebrać na części pierwsze.

Przechwytywanie.PNG

Stare deski niestety drugiego życia już nie dostały. Pierwszym etapem renowacji ławki było zeszlifowanie nogi stalowej, dzięki czemu pozbyliśmy się starej farby i powierzchnia nogi była gładka. Kolejnym etap to pomalowanie nóg stalowych. Postawiliśmy na biel.

Po nowe deski wybraliśmy się do pobliskiego tartaku, gdyż w Castoramie deski wychodziły dużo drożej, a w dodatku były bardzo krzywe.

Tak wyglądała nasza ławka z nowymi deskami i pomalowanymi już nogami.

Ostatnim etapem renowacji naszej ławki było dwukrotne pomalowanie desek na biało. Nasza nowa ławka dostała drugie życie.

A oto ona, nasza ławka po renowacji:

oo.jpg

Nasza nowa ławka prezentuje się teraz o niebo lepiej! Wokół niej posadziliśmy nową trawę, gdyż wcześniej prowadziliśmy wycinkę krzewów, które zajmowały sporą część placu. Nasz ogród staje się coraz piękniejszy, mimo tego, że mamy jesień.

***

Nie zwalniamy tempa i remontujemy dalej. Miłego wieczoru!

Sort:  

Witaj @napotem
Z tej strony @sp-group. Jesteśmy zamkniętą niemal 50 osobową grupą (lista członków grupy: https://busy.org/@sp-group/followed ), której jednym z głównych celów jest wpieranie polskojęzycznych autorów publikujących wysokiej jakości wpisy. Więcej informacji o nas możesz przeczytać w naszych cotygodniowych raportach na koncie @sp-group. Członkowie naszej grupy zaproponowali Twoją kandydaturę dlatego pragniemy Cię do nas zaprosić. Gromadzimy się wokół zamkniętego czatu na DISCORD na który to właśnie chcemy wręczyć Ci zaproszenie. Prosimy o podanie jakiegoś bezpośredniego kontaktu w celu przekazania zaproszenia, lub o skontaktowanie się z nami mailowo [email protected] .

Pozdrawiamy @sp-group

Zaproszenie wysłane.
Pozdrawiam @michalx2008x

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.13
JST 0.029
BTC 65725.20
ETH 3370.19
USDT 1.00
SBD 2.63