Transistor - Darmowa gra od Epic Games Store - Recenzja

in pl-recenzje •  last month  (edited)

Do 2 maja można odebrać za darmo grę "Transistor" w Epic Games Store! Gra pozostanie na zawsze w Waszej bibliotece, więc warto się pośpieszyć. Jest to kolejna gra rozdawana przez Epic Games Store w ramach promocji sklepu. Kolejną darmówką będzie "World of Goo" dostępne od 2 do 16 maja.

Zrzut ekranu 2019-04-19 11.52.31.png

Gra jest futurystycznym zręcznościowo-taktycznym RPG, w którym wcielamy się w postać Red - sławnej śpiewaczki, która przed chwilą przeżyła zamach na swoje życie. Niestety w trakcie walki straciła głos, ale zyskała potężną broń, sojusznika i przyjaciela w jednym. Tytułowy miecz - Transistor. Pełni on w grze funkcję narratora opowieści, udzielając porad bohaterce czy komentując wydarzenia w świecie gry.

Zrzut ekranu 2019-04-19 11.58.41.png

W grze fabułę poznajemy wraz z przedzieraniem się przez kolejne grupy wrogów. Przeciwnikami są roboty wysłane za nami przez naszych niedoszłych morderców. Mają dwa cele: zabić nas i odzyskać miecz. Na szczęście mamy do dyspozycji szereg zdolności i zatrzymanie czasu. Jest to ciekawy aspek; w momencie przejścia do trybu planowania, gra ze zręcznościówki zamienia się w strategię. Możemy zaprogramować ograniczoną liczbę ruchów bohaterki, a następnie uruchomić wykonanie sekwencji i obserwować rzeź. Znacząco ułatwia do rozgrywkę. Ceną za to jest to, że po użyciu zdolności przez kilka sekund nie możemy atakować. W praktyce więc walka wygląda tak, że w trybie taktycznym zabija się kilku wrogów, następnie ucieka się przed atakami i ponownie aktywuje się tryb taktyczny. Brzmi słabo, ale w tym przypadku naprawdę działa. Po każdej walce otrzymujemy punkty doświadczenia potrzebne do awansu na kolejny poziom. Wraz z awansem otrzymujemy nowe umiejętności i modyfikujemy już istniejące.

Zrzut ekranu 2019-04-19 11.47.46.png

Technicznie gra przedstawiona jest w rzucie izometrycznym. Warstwa wizualna zbudowana jest z ręcznie rysowanych plansz podobnych do tych występujących w nowych grach serii Shadowrun. Gra stawia na estetyczny minimalizm i dzięki temu można ją uruchomić w wysokiej rozdzielczości nawet na słabych laptopach (rekomendowane specyfikację zaczynają się od Intel HD 3000 lub AMD HD 5450 / Nvidia 9400 GT ). Na pochwalę zasługuje również muzyka świetnie wpasowująca sie w klimat "Transistor".

Zrzut ekranu 2019-04-19 12.00.09.png

Jeśli chodzi o ocenę, to jest to prawdziwa perełka na kilka godzin rozgrywki. Warto jej się przyjrzeć, zwłaszcza jeśli możecie w nią zagrać bez sięgania po portfel!

Gra dostępna jest w wielu językach, w tym po polsku. Strona gry.


Our articles are supported by @jarunik - ARK DelegateJoin Steem gaming community on SteemGC and OPGaming!
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie grałem, ale mam z tej gry muzykę na swojej liście, bajeczna.

Posted using Partiko Android