Smaczne śniadanie z żółtymi pomidorami

in #pl-kuchnia2 years ago (edited)

salatkazpomidora.jpg

Na talerzu sałatka z żółtych i czerwonych pomidorków koktajlowych z dodatkiem czerwonej cebuli i natki pietruszki. Do tego jajka sadzone i pieczywo ryżowe z twarożkiem półtłustym.

Żółte pomidory:

Żółte pomidory od czerwonych różnią się w smaku. Są delikatniejsze i słodsze. Dzięki dużej zawartości witaminy C i E jedzenie pomidorów wzmacnia odporność a dzięki zawartości barwnika - likopenu opóźniają starzenie się organizmu. Pomidory zawierają spore ilości błonnika, który jak wiadomo usprawnia pracę układu trawiennego. Ważnymi składnikami pomidorów są ponadto witaminy z grupy B i PP, witamina K, potas i beta-karoten.
Dieta bogata w pomidory hamuje rozwój miażdżycy i zapobiega zawałom serca. Jest zdrowa dla naszego wzroku a także dla skóry, włosów i paznokci. Pomaga pozbyć się cellulitu, ma właściwości pobudzające, antystresowe i oczyszczające krew.

Żółte pomidory tak samo jak czerwone odmiany doskonale nadają się do przetworów, past i przecierów. Można z nich zrobić doskonały keczup i sos do pizzy lub salsę do pieczonych ziemniaków. Sprawdzają się równie dobrze na surowo w sałatkach i na kanapki. Ponoć można z nich ugotować zupę pomidorową ale ja osobiście wolę tę klasyczną z czerwonych pomidorów :)