Lurkuj dalej nic ciekawego - Książkowe zakupy na luty - Endgame tom 2 i 3steemCreated with Sketch.

in pl-ksiazki •  2 years ago  (edited)

Związku z zarobionymi pieniążkami na steemit, postanowiłem że należy je wykorzystać w jakiś racjonalny sposób. Jak część czytających to pamięta (albo i nie ) ostatnio przeczytałem pierwszy tom z serii Endgame.

dx.png

Co kupiłem?

No więc mój wybór padł na 2 kolejne tomy wspomnianej serii, a skoro tak się złożyło że mam troszkę przerwy miedzy semestrami to powinienem zdążyć przeczytać je do końca miesiąca i oczywiście spisze moje wrażenia w formie odpowiedniego posta.

Moje uwagi

Okładki obu książek wyglądają w realu dużo mniej widowiskowo niż pierwszej części, tam było widać przepych i błyszcząca okładka zdecydowanie wyróżnia się fajne na półce z książkami. W dodatku okładka "Reguł gry" jest matowa ( chociaż na zdjęciu światło odbija się tak, że można pomyśleć inaczej niestety winna leży po stronie #xiaomilepsze ), a nie błyszcząca jak jej młodsze siostry.

Czcionka na grzbiecie tomów 2 i 3 jest biała, co ma sens z powodu zastosowanych kolorów, ale nie komponują się one przez to z tomem 1, który posiada czcionkę w kolorze czarnym. Jest to czepianie się, lecz ja zwracam uwagę na takie pierdołki i razi mnie nie konsekwencja ( chociaż sam nie jestem konsekwentny w tym co robię ).

Tom trzeci "Reguły gry" jest o ponad 150 stron cieńszy od poprzedniczek, wcześniejsze miały równo po 500, ciekawe czy jest to spowodowane wybiciem większości bohaterów czy też tym razem uniknięto niepotrzebnych dłużyzn znanych z pierwszego tomu.

Jakość wydania

Wydaje się ono całkiem okej, oprawa jest miękka, a według mnie z taką się lepiej czyta. Papier zastosowany w książkach ma tendencje do żółknięcia, może kogoś to zaskoczy, ale lubię gdy strony książki są lekko żółtawe. Nie są to na szczęście takie cieniutkie przebarwione strony jakie możemy spotkać w kiosku w książkach produkowanych masowo ( czytaj romansidło rozciągnięte na 50 tomów najczęściej pierwszy tom dodawany do gazetki ).

Dla zainteresowanych moje odczucia względem pierwszego tomu znajdziecie tutaj

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ja też lubię jak książki z tej samej serii się komponują i są wydane w tym samym stylu. Teraz poczekam na Twoje wrażenia co do ich treści :)