Jak zrobić dobry research kryptowalut?

research-krypto.png

Inwestycja w kryptowaluty jest jedną z bardziej ryzykownych, jednak wprost proporcjonalnie do ryzyka, rosną również możliwe zyski. Lukratywne zarobki nie tylko przyciągają żadnych zysków ludzi, ale też oszustów i naciągaczy, którzy obiecując wysokie zarobki czekają tylko, żeby uciec z zebranymi pieniędzmi w odpowiednim czasie. Chciałbym przedstawić Ci kilka tipów, które pomogą zrobić podstawowy research danego projektu.

1. Kapitalizacja

Absolutną podstawą jest sprawdzenie kapitalizacji danej kryptowaluty, ilości dostępnej aktualnie na rynku (ile zostało do tej pory wykopane), dostępność projektu na giełdach oraz jakie to są giełdy oraz wolumen.

2. Whitepaper

Przeczytaj Whitepaper - nie żartuję! Co prawda napisać ociekający zajebistością whitepaper nie powinno być jakimś wielkim wyczynem, ale pozwoli ci to zrozumieć w jakim kierunku chce iść dany projekt i za jaką wizją podąża. Zwróć również uwagę na roadmap, który powinien być rozbiciem wizji zawartej w whitepaperze na mniejsze etapy, które powinny być sukcesywnie osiągane. Nie sugeruj się tym, że czasami nie ma podanych konkretnych dat realizacji danego etapu - przy tak szybko rozwijającej się technologii jest to wręcz niemożliwe. Ważne jest, żeby kolejne etapy z roadmap były osiągane i pokrywały się z wizją zawartą w whitepaperze.

3. Zespół.

Sprawdź zespół, który stoi za projektem. Zwróć uwagę na to, czy mają doświadczenie (projekt chcący działać w sektorze finansowym powinien mieć osobę znającą ten rynek), odpowiednią wiedzę, wielkość zespołu (jednoosobowe projekty nie mają szans z zespołem setek programistów), transparentność (większość osób powinno mieć profile w mediach społecznościowych, które możesz zweryfikować - Facebook, Linkedin).

4. Partnerstwa

Zweryfikuj ogłoszone partnerstwa. Często zdarzało się, że w celu podbicia ceny ogłaszane były partnerstwa, które po jakimś czasie okazywały się nieprawdziwe. Pomoc większych, rozpoznawalnych firm, które testują nowe zastosowania technologii blockchain są bardzo pomocne dla całej branży. Przykładem może być ogłoszone nie tak dawno partnerstwo IOTA z JAGUAREM - o tej pierwszej niewielu słyszało, jednak markę JAGUAR kojarzy już większość.

5. Marketing i społeczność.

Jest to jeden z najważniejszych czynników, który osobiście biorę pod uwagę. Bez społeczności, która jest gotowa korzystać z danego projektu nie będzie nic. Kropka. O ile wydawanie milionów na kampanie marketingowe w świecie krypto nie ma aż takiego znaczenia jak przy biznesach tradycyjnych, to społeczność wspierająca projekt ma ogromne znaczenie. Oczywiście wskazane jest ogłaszanie tzw bounty campaigns, czyli rozdawanie kryptowalut w zamian za robienie marketingu, pomoc w tłumaczeniach, rekomendację itp. Ekipa danego projektu powinna być aktywna w mediach społecznościowych, informować o nowościach i postępach w pracach oraz nawiązywać relację ze swoją społecznością. Zwróć szczególnie uwagę na Facebook, Youtube, Twitter, Reddit, Slack, Telegram, forum BitcoinTalk, Github.

6. Konkurencja.

To, że dany projekt jest pierwszym, który oferuje dane rozwiązanie, nie znaczy że jest najlepszym. Zadaj sobie pytanie, czym dany projekt się wyróżnia na tle konkurencji? Czy jest skalowalny? Czy poradzi sobie w przypadku ogromnego napływu nowych użytkowników i wzrostu ilości transakcji? Czy jest bezpieczny?

Co pewien czas powstają nowe, innowacyjne i dobrze rokujące projekty. Przed zainwestowaniem jakichkolwiek pieniędzy powinieneś wykonać dobry research, przy którym powinny Ci pomóc wspomniane przeze mnie kluczowe punkty. Pamiętaj, żeby inwestować tylko tyle ile jesteś w stanie stracić.

Jestem ciekawy, na co ty zwracasz uwagę robiąc własny research? Co pominąłem?

Sort:  

So strong and incredible :)

UpvoteBank
Your upvote bank
__2.jpgThis post have been upvoted by the @UpvoteBank service. Want to know more and receive "free" upvotes click here

This post has received a 10.00% complementary upvote from @swiftcash 🤑

@tkolpaczek purchased a 42.24% vote from @promobot on this post.

*If you disagree with the reward or content of this post you can purchase a reversal of this vote by using our curation interface http://promovotes.com

Congratulations @tkolpaczek! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 3000 upvotes. Your next target is to reach 4000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

You got a 10.74% upvote from @minnowvotes courtesy of @tkolpaczek!