Czy domeny blockchain to rewolucja?

domenyblockchain-naglowek.png

Kto pamięta inwestowanie w rynek domen internetowych w końcówce lat 90-tych i na początku 2000?

Wraz z rozwojem internetu, rynek domen internetowych stał się w krótkim okresie czasu nową klasą aktywów. Rosnąca z każdym dniem ilość stron internetowych sprawiła, że domeny premium zaczęły zyskiwać coraz wyższe ceny. Bez wątpienia wiele stron zawdzięcza swój sukces właśnie odpowiedniej domenie internetowej, która wpadała w ucho i pozycjonowała stronę wysoko w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj rynek domen internetowych jest w stagnacji, jednak wkrótce może się to zmienić - nadchodzą domeny blockchain!

Co jest nie tak z obecnymi domenami?

Brak nowych rozszerzeń

Jeżeli kiedykolwiek rejestrowałeś lub odnawiałeś własną domenę, to rzuciła Ci się w oczy nazwa ICANN. Jest to instytucja odpowiedzialna za regulacje dotyczące domen oraz akceptowanie podań o nowe rozszerzenia, czyli to co znajduje się po prawej stronie nazwy domeny - na przykład .pl lub .com

Ostatni raz ICANN rozpatrywał wnioski o nowe rozszerzenia w roku 2013. Od tamtego czasu nie dodano żadnych nowych rozszerzeń domen. Nawet jeżeli wydasz 500$ nie masz pewności, że Twoja propozycja zostanie pozytywnie rozpatrzona i zostaniesz posiadaczem zaproponowanego rozszerzenia. Podobno termin składania kolejnych wniosków będzie dopiero w okolicach 2022 roku - a ilość stron internetowych rośnie każdego dnia…

Płatności

Płatności powinny być nieodłączną częścią internetu, jednak podczas jego powstawania nie było żadnych sposobów zabezpieczania płatności. Dzisiaj, po 25 latach mamy takie narzędzia jak Stripe czy Paypal, które umożliwiają szybkie odbieranie płatności, jednak to ciągle pośrednicy pobierający prowizje.

Cenzura

Obecny system domen jest strasznie zdecentralizowany. Rynek domen internetowych jest w większości kontrolowany przez wielkie firmy, takie jak GoDaddy czy Google Domains. W przypadku zakupu domeny musisz się liczyć z tym, że publikując “nieodpowiednie” treści możesz ją stracić, a twoja strona zostanie zablokowana.

Dlaczego zdecentralizowane domeny blockchain będą lepsze?

Wprowadzenie nowego rozszerzenia bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków do instytucji zarządzających domenami, ponieważ domeny będą uruchomione na publicznym blockchainie. Wystarczy stworzenie odpowiedniego smart kontraktu i zadbanie o to, żeby aplikacje obsługiwały twoje rozszerzenie. Pozostaje też kwestia namówienia ludzi do kupowania i używania takich domen, ale to nie będzie według mnie problemem.

Zintegrowanie płatności z domeną spowoduje według mnie masywny krok w przód!

Dlaczego? Pozwól, że posłuże się prostym przykładem: Pamiętasz swój adres portfela Ethereum? A Bitcoina?

Trudne do zapamiętania adresy ....png

Wiesz co, ja też nie pamiętam :-D Zintegrowanie adresów portfeli różnych kryptowalut z jednym adresem, który będzie łatwy do zapamiętania bardzo ułatwi poruszanie się w świecie krypto. Wyobraź sobię sytuację, w której żeby otrzymać od kogoś przelew dowolnej kryptowaluty (obecnie BTC, ETH, ZIL, XRP, ADA, EOS, LTC, BCH, XLM - a ma być więcej!) wystarczy, że podasz łatwy do zapamiętania adres w postaci domeny. Genialne, prawda?!

adres domenowy.png

Kolejnym punktem jest bezpieczeństwo. Jeżeli siedzisz w temacie krypto już jakiś czas, to napewno wiesz jak ważne jest sprawdzanie adresów, na który wysyłasz kryptowaluty - znak po znaku, najlepiej kilka razy w przypadku wysyłania większych sum kryptowalut. Mało tego! Często pojawiają się wirusy, które wykrywają skopiowanie adresu bitcoin zapisanego w schowku i podmieniają go na adres hakera. Używając adresu w postaci domeny masz pewność, że adres na który wysyłasz środki jest prawidłowy.

No dobra, ale jaki jest koszt takiej domeny?

Domeny będą dostępne dopiero na koniec czerwca 2019 roku, jednak już teraz można zarezerwować swoją nazwę w opcji preorder, która kosztuje jedynie 10$. Jeżeli chciałbyś to zrobić teraz, to kliknij TUTAJ.Dzięki temu wybrana przez nas domena będzie dostępna na naszym koncie i aktywuje się w momencie oficjalnego startu projektu. Ja już zarezerwowałem swoją domenę i nie mogę się doczekać, aż z niej zacznę korzystać!

Zarejestruj swoją domenę!.png


Jeżeli podobają Ci się moje posty, to koniecznie daj upvote i follow, żeby nie przegapić kolejnych wpisów!

Sort:  
UpvoteBank
Your upvote bank
__2.jpgThis post have been upvoted by the @UpvoteBank service. Want to know more and receive "free" upvotes click here