STEEM dostępny do handlu na giełdzie RuDEX bez weryfikacji

in pl-kryptowaluty •  11 months ago  (edited)

STEEM jest wciąż niedostępny na wielu popularnych giełdach tj. Binance, Poloniexnie można go wpłacić, ani wypłacić z giełd, na Bittrex działa, ale potrzebna jest często długotrwała weryfikacja danych – dowód osobisty + zdjęcie (selfie). To powoduje, że wiele osób czeka po prostu na uruchomienie portfela STEEM na Binance. Innym sposobem jest kupno/sprzedaż STEEM F2F/P2P, ale czasem trudno znaleźć taką osobę, a jeśli już się nawet taka znajdzie, to odległość może być zniechęcająca.

Chce w tym poście powiedzieć – innym przypomnieć, że jest możliwość kupna/sprzedaży STEEM i SBD na zdecentralizowanej giełdzie RuDEX. Ze względu na niewielki obrót giełda ta może robić za Escrow po między dwoma stronami chcącymi zawrzeć transakcje na odległość po wcześniejszym umówieniu się na transakcje. Koszt takiej transakcji jest mniejszy niż 1 grosz i nie potrzeba robić żadnych weryfikacji. Oprócz giełdy RuDEX, STEEM i SBD są dostępne również na bardziej popularnej Open Ledger, ale ta również jeszcze nie uruchomiła wpłat i wypłat po HF20.

Do zawarcia transakcji potrzebne jest konto == adres na łańcuchu BitShares DEX, które możecie założyć pod np. pod moim (ref)linkiem. W chwili obecnej najbardziej płynnym rynkiem jest RUDEX.STEEM_BTS, BTS jest dostępny na Binance.

ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić STEEM za BTC szczególnie jeśli umówią się na transakcje 2 osoby i ustalą cenę po jakiej chcą zawrzeć transakcje, bo świadomość istnienia takiej możliwości wciąż nie jest duża.

RuDEX w przeciwieństwie do Open Ledger nie pobiera żadnej opłaty transakcyjnej za handel swoim tokenem RUDEX.STEEM. Natomiast za RUDEX.BTC pobierana jest opłata w wysokości 0.05% co jest zdecydowanie najmniejszą opłatą z jaką się do tej pory spotkałem wśród operatorów giełd operujących na BitShares oraz zdecydowanej większości giełd scentralizowanych – wyjątkiem jest Bitmex (BTC market maker +0,005%, taker -0,075%)

Wpłata/Wypłata BTC/STEEM na giełdę odbywa się w zakładce deposit-withdraw karta jest widoczna tylko po zalogowaniu na konto.

Giełda RuDEX prowadzona jest przez osoby związane z kotem na Steemit @blockchained - można tam śledzić ich zaangażowanie w ekosystem BitShares oraz głosować na ich węzeł produkujący bloki w #Steemit (blockchained), #BitShares (blckchnd) i #EOS (blockchained).

Pod tym linkiem znajdziecie instrukcje jak poprawnie zrobić kopie swojego konta giełdach opartych BitShares.

Więcej informacji o #BitShares w języku polskim znajdziesz na:
Facebook [PL]: https://www.facebook.com/groups/BitsharesDexPL/
Telegram [PL]: https://t.me/Bitshares_DEX_PL

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Przecież możesz handlować steem na binance, ostatnio mieli awarię portfela i depozyty i wypłaty były wstrzymane.

może się nie wyraźnie wyraziłem, pisząc "wciąż niedostępny" miałem na myśli że depozyty i wypłaty są nadal niedostępne, a nie że tych tokenów nie ma na tych giełdach. Są i dobrze o tym wiem, bo tam je kupowałem i sprzedawałem, teraz jednak to nie jest możliwe i trwa to już od dość długiego czasu. Dlatego napisałem tego posta. Jest też info że można na bittrex, ale tam jest długotrwała weryfikacja, a na RuDEX nie i to jest treść tego posta. Część osób możne nie chcieć wysyłać swojego dowodu osobistego na giełdy w USA, a tym bardziej selfie i to może ich blokować. Na RuDEX to nie jest potrzebne.

Od 2 lat mam zarejestrowane konto na BITTREX (pełna weryfikacja) i nigdy nie miałem żadnych problemów...

Po prostu źle to zrozumiałem. Zabrzmiało tal, że binance nie ma steem w ofercie. Wszystko już jasne :)

zgadza się, jeśli ma się zweryfikowane konto to na Bittrex nie ma problemu, jest to w tekście. Chciałem zwrócić uwagę również na to, że RuDEX może robić na zaufany Escrow między dwoma osobami, które mogą umówić się na transakcje na telegramie, steem.chat, albo w innym miejscu online i jest to bezpieczne.

YOU JUST GOT UPVOTED

Congratulations,
you just received a 14.17% upvote from @steemhq - Community Bot!

Wanna join and receive free upvotes yourself?
Vote for steemhq.witness on Steemit or directly on SteemConnect and join the Community Witness.

This service was brought to you by SteemHQ.com