Heroes 3 Najlepszy

in pl-gry •  last year 

Trzecia część kultowych Hirołsów jest moją ulubioną częścią serii, tak jak większości ludzi, ale czy można się temu dziwić skoro gra jest naprawdę dobra i grywalna mimo upływu lat oraz zmiany stylu w jakim są teraz robione gry. Nadal siadając do tego tytułu jest on niesamowicie ładny i co najważniejsze cieszy niezmiernie.

h3.png

Gra dzieciństwa

Z serią miałem już do czynienia jako mały dzieciak, gdy brat kupił jakąś gazetkę zawierającą właśnie trzecią część HoMaM. Była to edycja z oboma dodatkami i była po prostu świetna. Od niesamowitej oprawy graficznej (jak na tamte czasy była po prostu ładna, ale nostalgia robi swoje :)) po warstwę dźwiękową, która do dziś jest uznawana za najlepszą z całej serii.

W grze mamy do dyspozycji kilka kampanii fabularnych podczas, których możemy poznać historię przedstawionego świata oraz zrozumieć zasady gry. Dodatkowo mamy pojedyncze scenariusze, edytor map i granie na losowo generowanych mapach.

Sama rozgrywka daje naprawdę dużo rozgrywki, jest to gra dzięki której jeśli nie znacie syndromu jeszcze jednej tury to go poznacie, bo wciąga. Jeszcze jeden budynek, jeden zdobyty zamek i tak dalej. W porównaniu do dwóch poprzednich części mamy do czynienia z ewolucją mechaniki rozgrywki niemal do perfekcji dlatego kolejna część wiązała się z wielkimi oczekiwania fanów, a niestety studio postanowiło zaryzykować z wielkimi zmianami.

horn_of_the_abys_1_5_0_adventure_map.jpg
trójka

4 Najgorsza część

Czy czwórka jest najgorszą częścią? Nie Ubisoft postarał się stworzyć dużo słabsze kontynuacje niż 4. W dodatku czwórka nie jest wcale złą grą, po prostu zmienia dużo dobrze przyjętych rozwiązań ze swoich poprzedniczek w coś nowego. Po za tym usuwa niektóre ficzery i udogodnienia co w całokształcie gry nie jest złe, ale rozgrywka zmienia się do tego stopnia, że odbiega od serii i dlatego jest to ta czarna owca. Sam nie specjalnie lubię tą grę głównie ze względu dziwnie zastosowanego rzutu izometrycznego, który jest brzydki i sprawia wrażenie pustości świata

screen8.png
czwórka

Era Ubisoft

W końcu przyszedł czas na przejście na pełne 3D i tak dostajemy część piątą. A ona jest całkiem okej, ale ma swoje wady. Z jednej strony mechanika przypomina bardziej ta klasyczną, wracają ulepszenia jednostek i bardziej przystępny system rozbudowy miasta. A z drugiej interfejs jest cholernie brzydki tak samo jak modele postaci, które zestarzały się gorzej niż tekstury 2D z kultowej trójki. Jest to problem wielu gier z okresu przechodzenia na 3D, lecz nadal warto poznać tą odsłonę serii.

H5_Game_2017-05-08_23-21-14-92.1.jpg
piątka

Sześć i siedem

Mamy też część 6 i 7, niestety w tą drugą nie miałem okazji grać, słyszałem tylko, że miała na początku jakieś problemy z optymalizacją, mimo nie oszałamiającej grafiki. Natomiast szósteczka jest ewolucją z piątki, ale tak jak w przypadku czwórki i trójki. Czyli jest inaczej w warstwie graficznej, ale jednocześnie sama rozgrywka jest troszkę gorsza, lecz nadal grywalna. Ma swoje plusy i można ją sprawdzić. Niestety system progresji bohatera jest dla mnie tak dużą wadą tej części, że uważam ją za najgorszą mimo to bez ogrania 7 części nie stwierdzam kiepskich gier w serii, są wzloty i upadki, ale dna nie sięgnęła :D

505111799.jpg
szóstka

7.jpg
siódemka

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Chyba nie ma gry którą wspominam tak dobrze jak Heroes 3. W dzieciństwie spędziłem mnóstwo czasu grając w tą produkcję. Później miałem okazję zagrać tylko w piątkę i mimo lepiej grafiki zostałem przy trójce ;)

Tak dokładnie do trójki można zawsze wrócić, inne części nie zostały tak dobrze potraktowane przez mijający czas. Szkoda troszkę, że Ubisoft robiąc wersję HD trójki nie postarał się wystarczająco i ostatecznie remaster jest gorszy od oryginalnej trójki z modem HD+.

Dzięki za ten artykuł.
Był czas, gdy w Heroes 3 grało się w każdej wolnej chwili, miło teraz powspominać :)
Gdzie te czasy, gdy dla Heroes'óch zarywało się całe noce...."to se ne vrati"... Trójka najlepsza!

Gra ta na pewno będzie wiecznie żywa, świadczą o tym m.in. pierwsze Mistrzostwa Polski zakończone niedawno. No i wiadomo 3 najlepsza :)

Congratulations @rzezimioszek! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Ja lubię H5 za Skillwheel (dodatek), który sprawia, że wszystko jest logiczne. Wcześniej losowo wybierało się skille, a potem się okazało, że jest sens

dziwne że w 5 nigdy nie grałem, ciekawi mnie jaka jest.

Warto wgrać tego skillwheela, bo wiedza o tym, że nasze decyzje mają konsekwencje jest ciekawa. Każda nacja ma własne zdolności ostateczne (do których nie trzeba iść)

Dużo było dobrych partyjek przegranych 10 lat temu z bratem ciotecznym.

z tą serią jestem do tyłu coś mnie o minęło że nie słyszałem o 7, jedyne gry w które grałem to od 1 do 4 tyle że 4 grałem tylko u kogoś przez godzinkę i nic nie pamiętam.

Nie dziwię się, od przejęcia marki przez Ubisoft straciła ona na jakimkolwiek znaczeniu w świecie gier, dlatego premiera przeszła bez echa :/

Dobre gry może znowu do nich powrócę ^^

Grałem głównie w 3 część. 1 i 2 też, ale dopiero po zagraniu w trzecią. No i nie ma zmiłuj - ta gra jest IEDALNA! Pomimu 19 lat od premiery, grafika nadal robi wrażenie. Piękna muzyka, świetna rozgrywka strategiczna, po prostu nic dodać nic ująć. Z początku ze sterowaniem był problemu, ale po wyjściu patchy i wersji HD wszystkie bolączki zostały rozwiązane.
W kolejne części nie grałem, bo po co? Ideałów się nie rusza.