PUBG telefon - moja opinia

in pl-gry •  last year 

Cześć tutaj Elmys ! reka-ruchomy-obrazek-0080.gif

Ostatnio możemy obserwować dość ciekawy trend przenoszenia gier z poważnych dużych platform na platformy mobilne (ten temat jednak pozostawię na film na DTube). Tak też zapowiedziano mobilną wersje Ark: Survival Evolved, a od paru miesięcy możemy ogrywać sobie na naszych telefonach PUBGa, to właśnie na tej grze chciałbym się dzisiaj skupić, zapraszam
phone-icon-vector-.jpg

Przed rozpoczęciem chciałbym zaznaczyć, że oba te tytuły ogrywałem na swoim IPhonie 7

  1. PUBG Mobile IOS, Android (Tencent Games)

Już w 2017 roku zapowiedziano premierę tego wydania PUBGa, początkowo ukazało się ono tylko w Chinach, ale już po paru tygodniach zadebiutowało dla wszystkich w marcu tego roku. Ja pierwszy raz w telefonowego PUBGa grałem jeszcze za czasów chińskiej wersji.
Wersja mobilna oferuje nam na ten moment tylko jedną mapę, ale dla Chin udostępniono niedawno również pustynną mapę Miramar, nie wiadomo, kiedy ta mapa zadebiutuje na naszym rynku.

PUBG-Mobile-celular.jpeg

Co do samej gry, to na moim telefonie działa ona w wysokich ustawieniach w (prawie) zawsze stabilnym frameratcie (30 klatek na sekundę). Wygląda przy tym świetnie. Wersja na telefon naprawdę nie odbiega wiele od swojego PC ojca, mimo, że wydawało się to niemożliwe. Oczywiście widać różnice w grafice, ale nie są one ważne w obliczu tego jak gra się prezentuje. maxresdefault.jpg

Dzieło Tencent Games nie różni się pod względem rozgrywki niemal w ogóle. To takie samo BR jak na komputerze tylko w nieco innej oprawie i z innym sposobem sterowania.
Co do wspomnianego sterowania to jest ono bardzo dobre i responsywne, auto-aim jest tu obecny, ale w delikatnym stopniu. Znajdziemy tu 100 graczy na jednym serwerze, zbieranie lootu, zrzuty zaopatrzenia i tak dalej i tak dalej, jeśli graliście w PUBGa na komputerze to grając w jego wersję mobilną poczujecie się jak w domu. Może na tym skończę biadolenie o rozgrywce, bo mam wrażenie, że wszyscy wiemy o co chodzi, jest jednak jedna bardzo poważna wada ...
PUBG-Mobile-15.jpeg

O ile nie można przyczepić się samej gry to ma ona jedną bardzo poważną wadę. Gra naszpikowana jest botami ...
giphy (1).gif

Boty te są kompletnymi kretynami i dlatego mnóstwo graczy w PUBGa na telefon może pochwalić się swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami. Bo nawet ja pierwszy swój mecz w PUBGa wygrałem, a nie jestem mistrzem w tą grę na PC. Jest podejrzenie (tylko podejrzenie), że gramy WYŁĄCZNIE z botami, a wraz ze wzrostem naszych umiejętności wzrasta poziom ich umiejętności, co oznacza, że z czasem są po prostu mniej głupi.
Jednym będzie to przeszkadzać innym mniej, mnie natomiast odepchnęło to całkowicie od gry.

pubg-mobile-7.jpg

I tak otrzymaliśmy świetny port, bardzo udanej gry z PC na telefony. Port obarczony jednak bardzo szkodliwą i jak dla mnie destruktywną wadą, czyli postawienie na rozgrywkę z botami.
Sami musicie zdecydować czy wam to przeszkadza czy też nie.

-Elmys

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Witam sam osobiście przetestowałem grę na moim iPhone 8 i działa ona całkiem nieźle natomiast głównym jej problemem jest dość słaba optymalizacja i to na wszystkich platformach jak możemy czytać w wielu recenzjach natomiast gra na mobile jest grywalna i na przyzwoitym sprzęcie będzie nieźle działać . Nie zgodzę się natomiast że gra jest oparta na botkach . Gramy z prawdziwymi przeciwnikami online ponieważ to jest to tak naprawdę fenomen tej gry i bez tego nie sprawiała by ona tyle frajdy.