Loot Boxy vs Polski rząd

in pl-gry •  last year 

Cześć z tej strony Elmys !

220px-Overwatch_loot_box.gif

Od premiery Battlefronta II minęło już parę miesięcy, była to bardzo dobra gra zniszczona przez skandaliczne moim zdaniem, mikro transakcje. Sposób ich zaimplementowania też można było uznać za hmm ... nietrafiony (o ile można tak określić system pay to win w grze za 200 zł). Nie będę już wracał do tego , powiem tylko, że teraz sytuacja wygląda lepiej, a w BF II mocno zmieniono owy system mikro płatności, tak że nie jest on już tak spartaczony.

star-wars-battlefront-ii-darth-maul_178n8.jpg
Loot Boxy w Star War Battlefront II były po ciemnej stronie mocy

Gra Pay to Win za 200 zł, wywołała OGROMNE poruszenie wśród graczy, ale co tutaj najważniejsze... również wśród polityków.
EA mogło złagodzić inwazyjność mikro płatności, ale cokolwiek teraz zrobi nie zatrzyma już fali anty loot boxowej
Lootbox_overwatch_d.jpg
Takie widoki są coraz częstsze w grach za ponad 200 zł

Na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele rządów na świecie zapowiedziało rozpoczęcie prac nad prawami, które walczyłyby z loot boxami. Do tych krajów dołącza Polska, bo właśnie parę dni temu za pośrednictwem portalu Rzeczpospolita dowiedzieliśmy się o tym, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygląda się problemowi.

loot-boxes-microtransactions-ban-video-games-star-wars-battlefront-2-750x422.jpg
Czy to zwiastuje koniec loot boxów w naszym kraju ?

Wspomniane ministerstwo wydało oświadczenie w tej sprawie, oto one:

,,Klient kupujący towar w sklepie ma prawo oczekiwać, że towar będzie w 100 proc. pełnoprawnym produktem, z którego będzie mógł w pełni korzystać, a do ukończenia którego nie będzie musiał dokonywać dodatkowych zakupów"

Co do ewentualnych kroków, które mogą zostać podjęte toooo... nie wiemy na razie nic, ponieważ na trwa teraz badanie problemu i konsultacje z przedstawicielami branży gier wideo.

Logo_MPIT.png
To ten resort zajmuje się badaniem problemu

Jeśli chodzi o moją opinię na ten temat to ja jestem wrogiem loot boxów i chciałbym, aby zniknęły one ze wszystkich gier, tych już wydanych i tych jeszcze nie wydanych, ALE jest jedno pytanie, które musimy sobie zadać, mianowicie :
Czy chcemy, aby rząd mieszał się nam do gier wideo ?
Chodzi mi o to, że decyzje podjęte przez rząd mogą uderzać nie tylko w loot boxy, ale także i w graczy, bo pomimo uważam loot boxy tylko ze skinami też są złe, to nie chciałbym żeby nowe prawo ,,zbanowało'' takiego Overwatcha.
Nie wiemy jak do tego rząd, ewentualnie może podejść i czy nie będzie to ustawa ... nieprzemyślana, ogólnikowa i zrobiona przez ludzi nie ogarniających tematu.
Ja czekam na rozwiązanie tej sprawy i mam nadzieję, że sprawa zostanie dogłębnie zbadana, a ewentualne postanowienia nie będą uderzać w graczy, czy w gry, w których implementacja loot boxy nie jest tak szkodliwa dla rozgrywki (chodzi o dodatki kosmetyczne)

-Elmys

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!