Diablo na Gog.com

in pl-gry •  4 months ago 

Przedwczoraj gruchnęła wiadomość, że w sklepie GOG.com można kupić klasyczne "Diablo" od Blizzarda z 1996 roku. Grę tą możemy nabyć w wersji cyfrowej w sklepie Gog.com za niecałe 35 złotych.

https://www.gog.com/game/diablo


Gog.com jest sklepem internetowym, stworzonym w 2008 roku przez polską firmę CD Project (dawny Optimus), do którego między innymi należy studio deweloperskie CD Project Red, czyli twórcy "Wiedźmina". Sklep ten wyróżnia się tym, że sprzedaje gry bez zabezpieczeń DRM, czyli kluczy kryptograficznych (np. klucze do gier na Steam, Origin, UPlay, etc...).

Według mnie jest to wygodna metoda dystrybucji gier komputerowych. W tym sklepie kupiłem sobie takie klasyki jak: "Carmageddon" z 1997 roku i jego kontynuację "Carmageddon 2: Carpocalypse Now" z 1998 roku, czy "Heroes of the Might and Magic 3" z 1999 roku w edycji ze wszystkimi dodatkami. Czasami sklep rozdaje gry za darmo. W ten sposób dostałem za darmo dwa horrory: "Soma" i "Layers of Fear", ale ich odpalać nie będę 😂. Gry kupione na Gog-u charakteryzują się tym, że ściągacie sobie spakowany folder z grą, rozpakowujecie jakimś WinZip-em czy WinRar-em i... gracie. Już nie pamiętam, ale tych gier chyba się nie instaluje.

Wracając do tematu. Gog.com i Blizzard Entertainment podpisały umowę, dzięki której będziemy mogli kupić sobie klasyczne gry Blizzarda. W niedalekiej przyszłości w sklepie Gog.com dostępne mają być dwie pierwsze części "Warcrafta", na co tylko czekam. Gry te będą przystosowane do najnowszych systemów operacyjnych i bez problemu powinny ruszyć na Windowsie 10. Grę tą możemy uruchomić w dwóch trybach : oryginalnym w rozdzielczości 800x600 i "unowocześnionym".

Dla mnie to jest wspaniała wiadomość, ponieważ od bardzo dawna przymierzałem się do zakupu karty doładowującej na Battle.net (sklep oraz klient należący do Blizzarda - odpowiednik Steama, UPlay, czy Origina) i zakupu klasycznych gier Blizzarda.

W pierwsze "Diablo" nigdy nie grałem, natomiast w jego kontynuację "Diablo 2" wraz z dodatkiem "Lord of Destruction" (oczywiście pirackie), zagrywałem się na swoim pierwszym komputerze w 2002 roku, zanim ten nie padł. Niestety na następnym komputerze gra nie chciała się uruchamiać. Gdyby Gog.com zdecydował się na sprzedaż "Diablo 2" wraz z dodatkiem "Lord of Destruction" to będę wpiekłowzięty.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Diablo_(video_game)

Dla przypomnienia "Diablo" jest to gra RPG z podgatunku hack & slash (siekamy hordy wrogów), w której widok bitwy obserwujemy z góry i w rzucie izometrycznym.

Gra ta została stworzona przez poddział firmy Blizzard North, natomiast wydana została ona w USA w Sylwestra, czyli 31 grudnia 1996 roku przez Blizzard Entertainment. Premierę w Europie miała prawie rok później, bo 2 listopada 1997 roku. Natomiast na konsoli Sony PlayStation premię miała dopiero w 1998 roku, a jej dystrybucją na tę konsolę zajmowało się EA. 24 listopada 1997 roku wyszedł w USA dodatek do tej gry "Diablo : Hellfire", stworzony przez Synergistic Software i wydany przez Sierra On-line. W Europie dodatek ten został wydany w 1998 roku.

Akcja gry rozgrywa się głównie w podziemiach miasta Tristram, znajdującym się w Królestwie Khanduras, w świecie Sanktuarium. Krainę tą najeżdża tytułowy Diablo - Pan Zniszczenia. Celem gracza będzie przebycie szesnastu lokacji, by ostatecznie zmierzyć się z tytułowym antagonistą. Diablo wyróżniał się tym, że zwiedzane przez nas lochy były generowane losowo i nie dało się przejść tej gry dwukrotnie w ten sam sposób. Zabieg ten także został wykorzystany w części drugiej, w którą się zagrywałem. Gracz w tej grze wcielał się w bohatera z jednej z dostępnych klas : Wojownik (Warrior), Łotrzyca (Rogue) i Czarnoksiężnik (Sorcerer) w podstawce. Natomiast w dodatku mogliśmy zagrać takimi klasami jak: Mnich (Monk), Bard (postać ukryta) i Barbarzyńca (Barbarian - postać ukryta).


Źródło - https://www.gog.com/news/juz_dostepne_diablo

Posted using Partiko Android

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Łza w oku się zakręciła, ileż ja przegrałem dni w tą wspaniała gierkę. A jak z kumplami okablowaliśmy cały blok i stworzyliśmy lokalną sięć Lan to dopiero się działo w rozgrywkach multiplayer. Nie zapomniane wspomnienia, jak kumpel dzwoni Ci o 2 w nocy "wejdź w diablo i pomóż mi odzyskać sprzęt" :)

dla lubiących gry w stylu Diablo warto polecić Path of Exile

I w dodatku jest za darmo.

Za pierwszą część Diablo zawsze wykop :P
!tipuvote 1

Dziękuję bardzo :)

Thank you so much for being an awesome Partiko user! You have received a 24.46% upvote from us for your 4100 Partiko Points! Together, let's change the world!

Thank you very much.

This post is supported by $0.63 @tipU upvote funded by @cardboard :)
@tipU voting service always profitable, instant upvotes | For investors.

Dziękuję bardzo :)