Kim jest Agent ubezpieczeniowy?

in #pl-blog2 years ago

Witajcie,

nexus_work.png

Dzisiaj będzie o zawodzie, który w Polsce jest niedoceniany i posiada stabilny wzrost zaufania zawodowego według badań, poniżej link do GFK:

http://www.gfk.com/pl/aktualnosci/press-release/najwiekszym-zaufaniem-darzymy-strazakow-najmniejszym-politykow/

Mowa o zawodzie Agenta Ubezpieczeniowego.

Kim jest i czy jest potrzebny ten zawód w dobie internetu?

W czym może pomóc?

Jaka jest różnica między Brokerem Ubezpiecziowym a Agentem Ubezpieczeniowym i który zajmie się najlepiej moimi ubezpieczeniami?

Postaram się odpowiedzieć na te pytania w tym artykule.

Kim jest i czy jest potrzebny ten zawód w dobie internetu? W czym może pomóc?

OWU-Ogólne Warunki Ubezpieczenia

W dobie internetu i otwarciu się ubezpieczycieli na świat cyfrowy w zaciszu domowym możemy dokonać zakupu ubezpieczenia, bez pośredników i chodzenia po biurach ubezpieczeniowych. Pytanie czy masz czas czytać OWU?
Czy wiesz co kupiłeś i masz pewność, że polisa pokryje wszystkie zdarzenia od których chcemy się uchronić?

A wiesz kto czyta OWU, rozumie ich zapisy i pomoże Tobie zrozumieć zagadnienia zawarte w tym dokumencie i wspólnie wybierzecie najlepszy zakres polisy?

Odpowiedź:

Agent Ubezpieczeniowy:

Jest to przedsiębiorca posiadający umowę Agencyjną z jednym Towarzystwem Ubezpieczeniowym lub Multiagent mający kilka umów z różnymi Zakładami Ubezpieczeniowymi działający w imieniu i na rzecz tych Ubezpieczycieli.

Pośredniczy między Tobą a wybranym Zakladem Ubezpieczeniowym i ma pełnomocnictwo do zawierania umów, obsługi, administracji i wykonywania ubezpieczenia, czyli pomóc przy zgłaszaniu szkody, reklamacji.
Przypomni o płatności, końcu ubezpieczenia i możesz zawsze zadzwonić i uzyskać informacje co zawiera Twoja Polisa.

Agent Ubezpieczeniowy jest idealny dla osób chcących kupić polisę dopasowaną do potrzeb oraz na miarę naszych możliwości finansowych w sposób świadomy bo może dokładnie wypytać czym różni się dana firma.

Jaka jest różnica między Brokerem Ubezpiecziowym a Agentem Ubezpieczeniowym i który zajmie się najlepiej moimi ubezpieczeniami?

Broker Ubezpieczeniowy ma za zadanie reprezentować interesy ubezpieczeniowe klienta: identyfikuje ryzyko, doradza w zakresie ubezpieczeń, uczestniczy w zarządzaniu i wykonaniu umów ubezpieczenia (likwidacja szkody).

I jest to zasadnicza różnica między Agentem a Brokerem słowo interes. Broker dba o interes klienta a Agent musi dbać o interes Ubezpieczyciela z którym ma umowę.

Broker może za klienta zgłosić szkodę, zawrzeć umowę ubezpieczenia oraz może doradzić jaki zakres wybrać.

Agent może pomóc, zrozumieć zakres ubezpieczenia wytłumaczyć ale nie może wskazać, że dana firma jest najlepsza tu decyduje klient jaka oferta spełnia jego oczekiwania.

Broker ubezpieczeniowy – ma większą odpowiedzialność niż Agent, bo działa na rzecz i w imieniu swoich klientów i przeważnie za ich usługi zapłacimy oraz będziemy musieli podpisać umowę, pełnomocnictwo do reprezentacji naszych interesów dlatego tylko duże firmy korzystają z ich usług.

Wystarczy, że Broker źle oszacuje ryzyko i dobierze nieodpowiedni zakres polisy co może wiązać się z dochodzeniem odszkodowania przez klienta czyli naszej osoby przykładowo.

Podsumowując Agenci Ubezpieczeniowi są potrzebni w naszym codziennym życiu a przy dużych biznesach czasami lepiej zaufać brokerowi bo może znaleźć dla nas najlepszą ochronę 😊ale warto też zapytać naszego Agenta czy nie ma czegoś lepszego... Podarunkiem że nie mamy umowy na wyłączność z naszym Brokerem 😎

Pozdrawiam serdecznie
Krawiec512