Śląsk z dziećmi- śląski ogród zoologiczny

in pl-artykuly •  last year  (edited)

image
Obiecywałam dzieciakom zoo od dłuższego czasu. Padło na dzisiaj. Niestety nie przewidziałam tego że prawdopodobnie przez wolną od handlu niedzielę na podobny pomysł wpadło pół Śląska.

Już samo zaparkowanie auta graniczyło z cudem. Wybraliśmy się już po obiedzie na tak zwany drugi rzut. Problem w tym, że pierwszy w całe nie wyszedł. Zaparkowaliśmy trzy ulice dalej. Przynajmniej oszczędziliśmy 20 zł na parkingu :) Niestety już na wejściu zaskoczyła mnie co najmniej 30 osobowa kolejka do wejścia.
image
Zaśmiałem się tylko w duchu, gdyż wczoraj sprawdzając godziny otwarcia i cennik zauważyłam, że jest opcja kupna biletu online. Zastanawiałam się po co. Teraz już wiem. Wiem też, że dostępne są tam drewniane wózki dla dzieci, gdzie rodzic jest w charakterze konia. Niestety były one nie dostępne z powodu zbyt dużego oblężenia. Wszelkie rowerki i hulajnogi również trzeba zostawić przed wejściem. Niektórzy rodzice mieli z tym duży problem zwłaszcza, że pan z ochrony informował o tym dopiero pod samą kasą.
Ale w końcu się udało. Jesteśmy w środku. Szał dziewczyn. Wszystko chcą zobaczyć na raz. Ulubione słonie i żyrafy. Chociaż w zasadzie każde zwierzątko było interesujące.
image

image

image

Niestety chciały głaskać wszystko co było w zasięgu rąk. I tu popełniłam gafę obiecując, że za chwilkę dotrzemy do mini zoo gdzie będzie to możliwe. Okazało się jednak, ze mini zoo jest zamknięte na kłódkę. Być może jeszcze za wcześnie, ale nie tylko moje córki były rozczarowane. Udało się je udobruchać lodami chociaż tu również kolejki niemiłosierne.
Ciekawą opcją jest też dolina dinozaurów. Wszystkie były dość wiekowe. Chociaż w sumie to dinozaury wiec wszystko na miejscu, ale dzieciaki bawiły się przednio próbując się na nie spindrać.
image

image

Na koniec jeszcze klasyczny plac zabaw.

image

Ogólnie dzieciaki mega zadowolone więc zadanie spełnione. Ale mam wrażenie, że przydałaby się tu nieco lepsza organizacja i może mały remont.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Niestety śląskie Zoo jest zaniedbane. Dla porównania i dobrej zabawy proponuję odwiedzić Zoo w Ostrawie. Naprawdę jest godne polecenia :) zadbane, atrakcje dla dzieci, dużo zwierząt i dużo miejsca ;)

Dzięki za informację. Odległość mam podobną więc pewnie wkrótce się wybierzemy. :)