Moja pierwsza multi-kulti czytanka

in pl-artykuly •  last year  (edited)Witam,
od poniedziałku krąży po Twitterze strona z pakietu “Olek i Ada” poziom B+, wydawnictwa “MAC Edukacja”. Tekst widzicie na foto, nie jest długi, więc go rozłożymy na czynniki pierwsze. Widzimy, że zaczęła się już praca nad dziećmi. Dzieciom i ludziom ograniczonym można wmówić wszystko, dlatego pracuje się nad maluszkami, które nie mają pojęcia o polityce i życiu.“Mamy Kalima, Abrahama, Abdula to Polki.” Po imionach jakie wybrały dla dzieci można wnioskować, że nie chcą kultywować polskiej tradycji. “W kraju taty Abdula i taty Kalima trwa wojna, a u taty Abrahama - walka.” Tak się składa że rodzinne kraje Abdula i Kalima są obfite w surowce mineralne i ropę. Ktoś chce zrobić biznes, przeganianie ludzi z tych terenów ułatwia przejmowanie terenu, po prostu mniej osób się buntuje. Powinno się wysłać koalicję, która będzie pilnowała by ludności żyło się bezpiecznie, tylko że to się nie opłaca. Co do kraju Abdula, za sytuację częściowo odpowiada tata Abrahama. W końcu w interesie ojczyzny Abrahama jest destabilizacja sąsiadów, w tym ojczyzny Abdula. W kraju Abrahama jest walka … czy to nie jest tak, że pradziadek Abdula zajął tereny na któryś ktoś mieszkał? Że ta walka, to resztki partyzantki?

Czy to nie jest tak, że w kraju Abrahama wprowadzano niedawno segregację ludzi według rasistowskiego klucza?[1] My żydzi i reszta bydła? Na zdjęciu widać, że Abraham jest chasydem. Główna księga Tanja ma podłoże rasistowskie, tak twierdzą inni żydzi [2]. Według niej niewierni pochodzą od demonów.Czy tata Abdula będzie uczył Abdula, o proroku, który kopulował sześcioletnią dziewczynkę. Czy będzie mu wkładał do głowy, słowa proroka jak postępować z niewiernymi kolegami z klasy? Abdullah z kraju sąsiedniego pociął nożem kobietę w Niemczech [3]. Uszkodzone żebra, pocięte jelita, wątroba, nerki, żołądek. Kobieta leżała w śpiączce. Abdullah tłumaczył się że to w jego kulturze normalne, że podczas nieporozumień korzysta się z noża.

Czy z Abdulem i Abrahamem będą pracować psycholodzy tłumacząc, że się nie korzysta z noża, że niewierni koledzy mają takie same prawa. Czy będą przepracowywać setki różnic kulturowych? Czy będzie narzucanie wszystkimi dookoła by dostosowali się do nich?

Czytanka kończy się słowami “Dla Kalima, Abdula i Abrahama Polska to spokojny kraj. Tutaj własny dom, posiłki, zabawa. Tutaj nie ma wojny, nie ma walk - jest spokojne życie.” Czy na pewno? Należało by się spytać tatusiów czy ten pogląd podzielają. W końcu polskojęzyczne media pieją jak to źle się żyje w Polsce mniejszościom.

Czy to nie jest tak, że kiedy maluszkowi się teraz pokaże obraz sielanki, a w czwartej klasie przyjdzie "ponio-pan" z LGBT i będzie uczył ich tolerancji, że jednak życie to nie sielanka. Że Abdul i inne Abrahamy wymagają specjalnego traktowania.

Co do społeczeństwa wniosą rodziny tych chłopców? Jak długo będziemy zadowalali się zwrotem ubogacenie kulturowe? Czy przenoszenie do siebie obu stron konfliktu nie jest przeniesieniem tego konfliktu do Polski? Niestety na te pytania musimy odpowiedzieć sobie sami, media tym tematem się nie zajmą.

pozdrawiam

✅wsparcie: https://tipanddonation.com/uszi-dotacje

✅zapraszam na pozostałe kanały i blog:
komentarzetv: https://goo.gl/cdCFKe
uszi: https://goo.gl/1PT35C
Tatusiek: https://goo.gl/7RZ65g
blog: https://goo.gl/7XbHPn
dtube: https://goo.gl/wUrBWx

[1] https://bit.ly/2PLwFsg
[2] https://bit.ly/2JhLWRZ
[3] https://bit.ly/2N1KsMY
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie mam pojęcia jak to skomentować, już nie mam na ten cały syf siły.Piorą mózgi dzieciom od najmłodszych lat.

jak za komuny, po prostu trzeba poświęcać czas dzieciom.

Congratulations @uszi! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

@uszi To ty żyjesz! :D A już myślałem, że dorwała Cię jakaś lewacka szumowina ;)

Dobrze Cię widzieć :)

A co do tej książeczki... To podobnie jak @bartheek nie mam słów. To jest po prostu jakiś nieśmieszny żart. Że też musimy żyć w takich zwariowanych czasach...

"Mamy Polki" a dlaczego nie tatusiowe Polacy? Czyli mamy przyjmować tylko mężczyzn z obcych kultur by zabierali nam kobiety?

Aha bo w islamie (Tfu!) kobieta nie może wyjść za niewiernego i judaizmie też pewnie na to krzywo patrzą.

witaj kapitanie :) cały czas działam, póki co zmotywowany by pisać i wrzucać na dlive, odszedłem bo wrzucanie na dtube mijało się z celem

To wrzucaj na dlive oni trzymają filmiki na serwerach póki co i może nawet upvote wpadnie :)

gdzie można sprawdzić ile osób weszło na artykuł/film? kiedyś to na dole było. co się stało?

Pozbyli się tej opcji bo jak wchodziłeś na swój własny artykuł to można było nabić kosmiczne wyświetlenia.