Kiedy zainteresuje się Tobą nieodpowiedni facet. Poradnik niemieckiej policji.

in pl-artykuly •  10 months ago  (edited)

Witam,
gwałt to jedno z najgorszych doświadczeń jakie może spotkać człowieka, nie ulega to wątpliwości. W niektórych religiach jest traktowany jako kara dla nieskromnych kobiet. Innym razem daje o sobie znać południowy temperament i jest bagatelizowany. Fale gwałtów prezydent Filipin podsumował stwierdzeniem, że gwałty będą dopóki istnieją piękne kobiety, a na wieść o zbiorowym gwałcie na australijskiej misjonarce publicznie wyraził ubolewanie ... że nie był pierwszy w kolejce, w końcu jako prezydent miasta powinien być zaproszony. Nie będę wam dawał linków, następny wpis poświęcę złotym myślom tego człowieka i je podlinkuję.

Mając na uwadzę, że PiS negocjuje sprowadzenie tutaj nawet 10.000.000 Filipińczyków postanowiłem opublikować porady dortmundzkiej policji, ponieważ tam też jest niewesoło. Co prawda jest mowa o jednym seryjnym gwałcicielu, ale porady są uniwersalne.

Swoją drogą … w dobie poprawności politycznej opisywanie poszukiwanych osób traci sens. Potwierdziłem informacje w kilku miejscach. Podawano “dość” szczegółowy rysopis: 170-175 cm, chudy, ok 40 lat, krótkie ciemne włosy, kilkudniowy zarost. Jednak dopiero dotarcie do portretu pamięciowego rozwiało wszelkie wątpliwości.Porady poniżej, link ze sprawdzonego źródła - WAZ, czyli największy dziennik regionalny.1. Zachowaj ostrożność w miejscach których nie znasz i położonych na uboczu. Bądź świadoma otoczenie, nasłuchuj, nie słuchaj muzyki, ani nie korzystaj ze smartfona.
2. Zdaj się na swoje przeczucia, zaufaj instynktowi.
3. Bądź pewna siebie, ale nie prowokuj. Przestępcy seksualni wybierają osoby które uważają za słabe. Ważna jest wyprostowana sylwetka i odpowiednia mimika twarzy.
4. W przypadku podejrzanych zachowań powiadom policję i zaufaną osobę.
5. W przypadku ataku głośno wołaj o pomoc. Krzycz "nie dotykaj mnie" itp.
6. W przypadku ataku widząc osoby postronne skupiaj ich uwagę, zwracaj się bezpośrednio do konkretnej osoby np. "ty w czerwonej kurtce!"
7. Staraj się wykorzystać każdą okazję by spróbować uciec .
8. Nie noś ze sobą broni, ponieważ może zostać użyta przeciwko tobie. Zamiast tego zaopatrz się w elektroniczne gwizdki generujące hałas

Parafrazując przysłowie “lekarzu, lecz się sam”, żegnam was słowami “kobieto, chroń się sama”, ale bez przesady!

✅wsparcie: https://tipanddonation.com/uszi-dotacje

✅zapraszam na youtube:
komentarzetv: https://goo.gl/cdCFKe
uszi: https://goo.gl/1PT35C
✅źródła:
[1] https://bit.ly/2NQi6SG
[2] https://bit.ly/2Q6m0IL
[3] https://bit.ly/2wHWW1Z
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

,,W przypadku podejrzanych zachowań nieznajomych od razu dzwonić na policję i zażądać prewencyjnie przyjazdu pogotowia (!).''

W Punkcie czwartym (nie 3) jest napisane, aby w razie niebezpiecznych lub podejrzanych sytuacji dzwonić na policję oraz powiadomić o zzdarzeniu zaufaną sobie osobę.
Nie ma tu nic o przyjeździe pogotowia.

,,5. Podczas ataku krzycz głośno. Motywem przewodnim powinno być wołanie o pomoc. W przypadku gwałtu w miejscu publicznym, nawiąż kontakt z gapiami (!) i aktywnie zachęcaj ich do pomocy. Ja [email protected]#%&e!.''
W punkcie piątym natomiast jest napisane, aby w przypadku napaści krzyczeć ,,zostałem napadnięty'' oraz ,,nie dotykaj mnie'' . Nie ma tu słowa o kontakcie wzrokowym z gapiami.

I najlepsze. W punkcie 8 jasno pisze, aby w samoobronie nie używać narzędzi ostrych, aby napastnik nie wykorzystał ich przeciwko ofierze. Natomiast zalecane jest używanie alarmów przeznaczonych do samoobrony lub W CUDZYSŁOWIE ,,gwizdków'' i tu nie chodzi o zwykłe gwizdki, a o takie ,,piszczałki'' które robią dużo szumu dzięki czemu ktoś może zareagować.

Niechcący Ci wyszło takie tłumaczenie, czy celowo?

Edit. Nie chce mi się poprawiać każdego punktu, który przetłumaczyłeś, więc wybrałam jedynie te najciekawsze.

i tu nie chodzi o zwykłe gwizdki

Czy ty masz taki gwizdek? Wrzucisz fotkę? Jestem ciekaw jak on wygląda, to musi być wynalazek na miarę majtek które zapobiegają gwałtom.

81eZzwPzlYL._SL1500_.jpg

Proszę bardzo. Gwizdek do samoobrony :) wydaje inny dźwięk niż typowy gwizdek.

41TofXBF64L._SY450_.jpg

A tu alarm także do samoobrony :)

Mam nadzieję, że zaspokoiłam Twoją ciekawość :)

Zdjęcia z Amazon, gdyż ja takich rzeczy nie posiadam.

Edit. https://www.militaria.pl/helikon/gwizdek_helikon_emergency_gw-erg-pp-24_p7249.xml

Proszę, w Polsce także są sprzedawane.

  ·  10 months ago (edited)

jechałem z automatycznego tłumacza z artykułu który linkował do tego, bo nie chciało mi się przepisywać z łapy PDF. Jutro naniosę poprawki do teksu ... albo w nocy. oczywiście że tłumaczenie wyszło z mojej winy, a nie była moim celem manipulacja. Obadaj sama ten arykuł jesli masz czas, słownik googla coś zaszwankował

https://www.wr.de/staedte/dortmund/nach-sexuellen-uebergriffen-in-dortmund-das-raet-die-polizei-id215155689.html

Jak chcesz mogę Ci to przetłumaczyć dokładniej tak jak jest. W obecnym tlumaczeniu jest mnóstwo błędów, poza tymi największymi, które wymieniłam.

https://rp-online.de/nrw/panorama/tipps-der-polizei-so-schuetzt-man-sich-vor-sexuellen-uebergriffen_iid-31725443

Tu masz dokładnie te same zalecania. Możesz je skopiować i wrzucić nawet do tłumacza

dziękuję, całkiem inaczej wyszło

Przeczytałam to co podałeś jako źródło.
Wskaż mi dokładnie gdzie jest napisane o wzywaniu także karetki pogotowia lub o kontakcie wzrokowym z przechodniami, proszę.

Już mi się nie chce sprawdzać całego artykułu, ale mam pewne podejrzenia, że i tam by było się do czego przyczepić...

To celowa zagrywka. Tylko nie wiem, którym z dwóch powodów kierowana. Czy ślepą nienawiścią do imigrantów ( widać po kontencie) Czy chęcią zarobku. Jak widać na przykładzie wideoprezentacje na takich tanich zagrywkach można tu zarobić zwłaszcza jak zauważy to MK. Żeby było jasne jestem przeciwnikiem sprowadzania tu imigrantów z krajów arabskich czy afrykańskich ale mam też świadomość, że nie każdy imigrant to muzułmański wysłannik aby mordować niewiernych.

słuchaj, wejdź na artykuł z linku, zapuść automatycznego tłumacza i zobacz że ubrałem w słowa pozostawiając sens. każdy artykuł podpieram źródłami. naiwne by było celowe pisanie pierdół podając źródła. pomyliłem się, przyznałem do błędu i poprawię.
Miło że przyszedłeś, prosiłem Cię o link żeby zweryfikować Twoje słowa i zniknąłeś ... Nie żyję z filmów na YT i wpisów po 2-3 steem dolary.
gratuluję że mnie rozpracowałeś, chęć zysku i ślepa nienawiść ... czy ja po prostu nie mogę nie chcieć tutaj imigrantów? tak po prostu, bez nienawiści. Ty jesteś za i sprowadzając ich niejako obdarowujesz tym szczęściem mnie. Czy lewica ma tylko empatię do cudzoziemców?

Wytłumacz mi proszę jedno, jak z tego zdania:

"Żeby było jasne jestem przeciwnikiem sprowadzania tu imigrantów z krajów arabskich czy afrykańskich"

Wyczytałeś to:

"Ty jesteś za i sprowadzając ich niejako obdarowujesz tym szczęściem mnie. Czy lewica ma tylko empatię do cudzoziemców?"

??? Celowo tak jak treści wyczytane w internecie przekręcasz na swoje czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

pisałeś o krajach arabskich i Afryce jako takiej. jest Czeczenia, jest budowany kalifat na Filipinach, Ukraińcy dymią, jest dużo muzułmanów z Europy zachodniej. dlaczego milczysz na temat tego linka?