Dla kogo przeznaczone są wirtualne biura?steemCreated with Sketch.

in pl-artykuly •  5 months ago 

 Jeśli planujesz otworzyć swoją firmę, masz pomysł i plan na jej prowadzenie, ale zaczynasz zastanawiać się czy koszty związane z utrzymaniem biura i personelu Cię nie pogrążą? A może planujesz działalność jednoosobową, ale wahasz się ze względu na to, że koszt wynajęcia biura jest zbyt duży? 

Jeśli ani jedna, ani druga opcja Cię nie dotyczy, bo już działasz na rynku, funkcjonujesz na nim od jakiegoś czasu, ale zauważasz, że konieczne jest zaoszczędzenie na niektórych rozwiązaniach? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, to być może dalsza cześć tych informacji będzie dla Ciebie cenna i pomoże rozwiązać niektóre wątpliwości, a nawet pozwoli Ci się rozwinąć. 

 Dla małych firm, działalności jednoosobowych lub firm chcących zaoszczędzić na wydatkach, ale jednocześnie cenią sobie profesjonalizm, idea wirtualnego biura może okazać się bardzo pomocna, a niekiedy wprost idealna, do tego, aby sprawnie zarządzać firmą. 

Pomysł założenia wirtualnego biura pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, pomysłodawcą tego rozwiązania był Ralph Gregory, który zauważył, iż wiele firm nie potrzebuje posiadać fizyczne biuro, aby móc prowadzić firmę, ponadto zwrócił uwagę także na to, że wielu przedsiębiorców chcąc zaoszczędzić na kosztach, podejmuje się działalności w swoim miejscu zamieszkania, co niekiedy nie wzbudzało zaufania wśród kontrahentów.

Czynniki te spowodowały, iż coraz częściej zaczęto poszukiwać innych rozwiązań do szybkiego komunikowania się. Wraz z rozwojem internetu wiele działań przeniosło się właśnie do świata wirtualnego, zarówno przesyłanie informacji, jak i odbywanie spotkań za pośrednictwem kamer internetowych, stało się jedną z ulubionych metod kontaktów nie tylko małych firm, ale także i dużych przedsiębiorstw.

Rozwój tego typu rozwiązań, spowodował, że również i wirtualne biura zyskały na popularności. Opierają one swoją działalność w oparciu o zawartą z przedsiębiorcą umową. Zobowiązanie to polega na reprezentowaniu firmy w zakresie przejmowania szczególnie korespondencji, jest to możliwe ze względu na zawartą pomiędzy stronami umowę. 

Firma, która w imieniu przedsiębiorcy będzie prowadzić jego wirtualne biuro posiada realną siedzibę, w której podejmować będzie np. korespondencję, ale nie tylko. W zależności od tego jak została sporządzona umowa współpracy z biurem, istnieje także możliwość wynajęcia sali konferencyjnej lub biura, na okoliczność przeprowadzenia spotkań biznesowych. 

Zatem wirtualne biuro może niekiedy przerodzić się w oficjalną siedzibę firmy, aby uniknąć spotkań w kawiarniach czy mniej profesjonalnych miejscach.Przedsiębiorcy, ceniący sobie profesjonalny wizerunek oraz optymalizację kosztów bardzo często decydują się na tego typu rozwiązanie. 

Niektóre firmy wysoce cenią sobie możliwość korzystania z adresu wirtualnego biura, z uwagi na fakt, iż często jest ono zlokalizowane w biurowcu o dość wysokim standardzie, a jeśli dodatkowo, jest to teren dużego miasta, to jest to dodatkowy atut. Wirtualne biuro jest, zatem bardzo dobra alternatywą dla tych firm, które chcą zachować profesjonalny wizerunek w oparciu o niski nakład środków finansowych.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Koszt koszt koszt. Jeśli komuś zależy na zmniejszeniu kosztów to tylko biuro we własnym mieszkaniu/domu. Przykładowo przeznaczasz 1/3 lokalu na ten cel. Wrzucasz wszystkie opłaty w 1/3 w koszty. To tego środki czystości, artykuły biurowe typu herbata, kawa, woda. Poprzez meble aż do 1/3 klimatyzacji. To jest redukcja kosztów a nie jakieś szpanerskie wirtualne biuro. Z klientem na rozmowę w kawiarni. Jakby mnie do wirtualnego biura zaprosił dopiero bym miał o nim słabe zdanie.