QiYi QiHeng Megaminx - recenzja

in pl-artykuly •  5 months ago 

Dzisiaj chcę Wam zrecenzować mojego megaminxa. Bardzo lubię ten rodzaj kostek i myślę o zakupie gigaminxa (takiego większego megaminxa). Jednak muszę się wstrzymać z zakupem, bo z kaską trochę krucho.

Megaminxy mają to do siebie, że jest ich bardzo szeroki wybór na polskim rynku w różnych cenach. Są megaminxy dla początkujących jak i dla profesjonalistów, którzy biorą udział w zawodach speedcubingowych. Tak jak w przypadku każdej kostki wybrałem najtańszą opcję, bo po co mi droższa?

Jak informuje nas pudełko istnieje jeszcze wersja na białym plastiku. Ja wybrałem na czarnym plastiku, bo bardziej mi się podoba.

Na pudełku jeszcze znajdziemy zdjęcie Matsa Valka (speedcuber, rekordzista 2016 roku), który jest tak jakby ambasadorem tej marki.

Cena


Kostka jest dostępna na tej aukcji:
https://allegro.pl/oferta/qiyi-megaminx-qiheng-megaminx-czarna-tanio-7765626286
w cenie 35,30zł + koszty wysyłki.

Kostka jest jedną z najtańszych tego typu układanek dostępnych na polskim rynku. Zakup jak najbardziej się opłaca. Kto chciałby kostkę taniej musi szukać w zagranicznych internetowych sklepach.

Jakość kostki


Pomimo tej jakże dziwnej i trudnej do wymówienia nazwy kostka jest całkiem, całkiem. Może zacznijmy od zalet. Po pierwsze świetnej jakości naklejki. Do tej pory żadna się nie odkleiła i nic się na to nie zanosi. Po drugie - jak na tę cenę kostka nawet nie najgorzej chodzi i to bez dodatkowego nasmarowania! No i na pochwałę zasługuje konstrukcja, która jest stabilna. Do tej pory układanka trzyma się świetnie pomimo wielokrotnych ułożeń, więc ogólnie jakość jest git.

To teraz wady. Ścianki przy układaniu często o siebie haczą i trą. Przez to czasami dochodzi do odwrócenia się klocka co skutkuje tym, że kostka nam się za żadne skarby nie ułoży. Już dwa razy takie coś mi się zdarzyło. Myślałem, że to ja coś źle robię, jednak winnym był odwrócony klocek, który odwrócił się kompletnie przeze mnie niezauważony.

Dalej - megaminx nie chodzi jakoś ekstra płynnie. Zdarza się, że ścianka nie chce się za jednym razem poruszyć i trzeba użyć większej siły. Mimo tych wad kostka jest cacy. Mało wymagającego układacza powinna satysfakcjonować.

Podsumowanie


Megaminx firmy QiYi nie jest świetnej jakości, ale daje się ułożyć w sumie bez irytujących problemów. Co prawda zdarzy się, że klocek nam się odwróci, bądź ścianka zahaczy o drugą, ale nie wpływa to jakoś znacząco na jakość układania. Jedynie o czym trzeba pamiętać to fakt, że musimy się pożegnać z szybkim układaniem na czas, bo kostka zwyczajnie się do tego nie nadaje. Krótko mówiąc polecam osobom, które nie chcą wydawać dużo na kostki.

Ocena: 4-/5

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!tipuvote 0.3 hide

Hej, właśnie dodałem twoje konto do whitelist. Teraz możesz wysyłać do 1 sbd, daj znać gdyby nadal nie robiło

Właśnie się zastanawiałem dlaczego nie mogę wysyłać większych kwot. Dzięki za info.