MoYu YJ Yupo 2x2x2 - recenzja

in pl-artykuly •  5 months ago 

Ostatnia już recenzja na moim blogu. Kolejne się pojawią gdy wzbogacę swoją kolekcję o nowe kostki, ale na to na razie się nie zanosi. Co prawda są jeszcze w mojej kolekcji nie zrecenzowane 2 kostki 3x3, ale sądzę, że nic ciekawego nie umiałbym o nich powiedzieć poza tym, że są całkiem dobre.

Ta recenzja będzie dosyć krótka. Dzisiaj postanowiłem powiedzieć wam co nie co o mojej dwójce. Fajna, bezproblemowa kostka za fajną cenę. Bardzo polecam ten rodzaj kostek, ponieważ są one dość łatwe w ułożeniu i nie przysporzą nam nerwów i stresu jak większe kostki.

Cena


Aukcja z kostką:
https://allegro.pl/oferta/moyu-yj-yupo-2x2x2-szybka-oryginalna-kostka-rubik-7957956589

Jedyne 19,99zł + koszty wysyłki. Cena niska. Co prawda większość dwójek kosztuje podobnie, ale właśnie firmy MoYu jest najtańsza. Producent już sprawdzony przeze mnie. Mam od niego w sumie 5 kostek i każda da się ułożyć bez większych problemów technicznych. Oczywiście takowe się pojawiają, ale są one sporadyczne i da się je przeboleć.

Istnieje jeszcze wersja na białym, kolorowym i przeźroczystym plastiku, ale niestety nie są one dostępne na polskim rynku. Można je za to znaleźć na Ebayu bądź innych zagranicznych sklepach czy serwisach aukcyjnych.

W zestawie dostajemy standardowo kostkę, pudełko i instrukcję obsługi w języku chińskim. Co ciekawe nigdy z tych instrukcji dołączanych do kostek nie korzystałem, ale w tym przypadku bardzo się ta instrukcja przydała, ponieważ były na niej wypisane algorytmy na zbudowanie dolnej ścianki i spermutowanie narożników.

Gdy dostałem tę kostkę jeszcze jej nie umiałem układać, ale udało mi się nauczyć dzięki właśnie tej instrukcji, więc jestem pozytywnie zaskoczony.

Jakość kostki


Kostka jest bardzo dobra i to bez dodatkowego smarowania. Rusza się świetnie, dobrze ścina zakręty, klocki się nie odwracają ani nie wypadają podczas układania. Dobrej jakości naklejki. Niska cena. Ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Układanka nadaje się do speedcubingu i może być używana na zawodach.

Nie wiem co lepszego mają droższe kostki. Np. cena dwójki firmy DaYan przekracza 50zł! Jeśli kiedyś uda mi się wejść w jej posiadanie powiem Wam za co właściwie jest taka wysoka cena. Myślę, że chodzi po prostu o firmę.

Podsumowanie


Polecam kostkę każdemu. Jak wyżej napisałem jest świetna i tania. Dostarczy wiele zabawy i radości. Szybko można się ją nauczyć układać.

Ocena: 5/5

Źródła:
Zdjęcia mojego autorstwa

oraz

https://allegro.pl/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Mój znajomy miał tą kostkę. Pamiętam jak udało mi się ją raz ułożyć na logikę :D

Brawo! Teraz też by Ci się udało ją ułożyć na logikę?

Sam nie wiem :D ciężko raczej by było