Ubezpieczyciel to złodziej... AGENT, BROKER OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIA TO...

in #pl-artykuly2 years ago

ubezpieczenia.jpg
Witajcie,

Dzisiaj będzie o myśleniu naszych rodaków o Ubezpieczeniach społecznych Państwowych oraz prywatnych ofertowych przez Wolny rynek.

Większość naszych obywateli uważa Ubezpieczenia za kradzież naszych pieniędzy...

Zacznijmy od ZUS umowy między pokoleniowej gdzie obywatele aktywni zawodowo pracują na osoby będące na emeryturze. Pokolenie pracujące narzeka na obciążenia skladkami a emeryci na świadczenie jakie otrzymują. Mają jedną cechę wspólną każdy narzeka przez tyle lat płaciłem i nic z tego nie mam... Wspólna cecha między Państwowym ZUS a prywatnymi Zakładami Ubezpieczeń to narzekanie tyle lat płacę a nic z tego nie mam.

OC komunikacyjne każdy co ma pełne zniżki mówi, że płaci takie składki a nie z tego nie ma przykładowo niskich stawek...

Brak edukacji ekonomicznej na czym polegają systemy ubezpieczeń społecznych i komercyjnych, czyli na zasadzie 'wspólnej odpowiedzialności" każdy płaci do wspólnej kasy na świadczenia dla osób które mają podstawy do jego poboru. Zysk albo wydolność systemu polega na większym wpływie do wspólnego worka niż odpływ środków. Kiedy w systemie więcej odpływa to musi zwiększyć się stawka, żeby system był wyplacalny.

W komercyjnych ubezpieczenich zasada trochę się różni bo muszą mieć zysk, aby podzielić się między udzialowcami oraz reasekuratorem https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Reasekuracja
Dodatkowo muszą spełnić wymogi I naszego nadzoru, że czyli KNF, aby móc działać na naszym rynku.

Ceny OC komunikacyjnego poszły w górę, a aby nasze zakłady ubezpieczeniowe nie upadły jak miało to miejsce w latach 90 kiedy dużo firm upadło...

Ceny muszą iść w górę, aby firmy miały zysk i pokrycie na szkody...

Obena władza i ich Sąd Najwyższy oraz nowe uchwały spowodują nową falę podwyżek na którą firmy Ubezpieczeniowe nie były gotowe spowodują nową falę podwyżek...
Iink do artykułu:
http://mobile.natemat.pl/234269,ile-kosztuje-oc-czy-beda-jeszcze-podwyzki-nowe-uchwaly-sadu-najwyzszego

Dobrowolne ubezpieczenia AC czy Mieszkań działają na tej samej zasadzie musi być więcej wpływów środków niż wypłat, aby system i biznes był wydolny/wypłacany.

Duża liczna naszych rodaków tego nie rozumie bo nie ma edukacji w mediach jest za mało informacji przez to dużo ludzi ma problem z rozumieniem jak działają ubezpieczenia i uważają, je za zło konieczne.

Brak zrozumienia OWU podowoduje również problem ze zrozumienia braku wypłaty odszkodowania. Nie czytamy warunków i nie wiemy od czego się ubezpieczamy I mamy żal do firmy ubezpieczeniowej dlaczego nie dostaliśmy odszkodowania.

Tanie OC komunikacyjne również tworzy problemy dla poszkodowanego, wydłuża czas trwania likwidacji szkody miejmy to na uwadze kupujemy OC z myślą o osobie i poszkodowanym.

Pozdrawiam serdecznie
Krawiec512

Sort:  

Zaskakuje mnie najbardziej to jak ludzie kupują domy na terenach zalewowych i potem płaczą, że ich zalalo. Kupują tanio, nie ubezpieczają się a potem do władz państwowych, żeby ich ratować z podatków reszty obywateli. Tak samo ubezpieczenia nie jestem fanem ZUS, każdy powinien mieć możliwość wyboru prywatnej firmy ubezpieczeniowej i płacić tyle ile chce ze swojej pensji. Ludzie nie patrzą długo terminowo i tak jak napisałeś, brak edukacji.

Właśnie, przez brak edukacji mamy takich obywateli co potrzebują pomocy państwa, bo sami nie zadbali o swój biznes 😊