RODO może czas na Ubezpieczenie Cyber?

in #pl-artykuly2 years ago

Witajcie,

download.jpeg

Material nie jest sponsorowany 😊

Zbliża się RODO może czas na Ubezpieczenie Cyber?

Moim zdaniem najlepszą ofertę ma Lloyd's, który sprzedaje takie ubezpieczenie w Polsce przez jednego z Coverholder (jest nadzorowany przez syndykat, na rzecz którego działa, co zbliża jego sytuację, na gruncie prawa polskiego, do agenta ubezpieczeniowego)

I takim "Agentem", który sprzedaje swoje produkty przez najlepszych pośredników na rynku jest

https://www.leadenhall.pl/posrednicy/leadenhall.html

Właśnie oni mają najlepszą ofertę zakresowo, odnośnie ochrony zbiorów danych oraz systemów informatycznych i kosztów wynikającego z działań hakerów, którzy chcą zaszkodzić naszej firmie.

Najważniejsze zalety ich oferty to:

Sekcja B: kary administracyjne i koszty obrony w postępowaniach regulacyjnych w postępowaniach z tytułu naruszenia prywatności (np. postępowania prowadzone przez PUODO)

Sekcja C: koszty reakcji i zarządzania kryzysowego w związku z naruszeniem bezpieczeństwa informacji (np. włamaniem do systemu informatycznego Ubezpieczonego albo kradzieżą danych przez pracownika Ubezpieczonego)

Sekcja D: odpowiedzialność cywilna i koszty obrony w postępowaniach cywilnoprawnych w związku z naruszeniem bezpieczeństwa informacji (np. roszczenia kontrahentów w związku z kradzieżą danych ich dotyczących z systemu informatycznego Ubezpieczonego)

Sekcję F: pokrycie kosztów i wymuszonych płatności w związku z atakiem hakerskim

W przypadku gdy Ubezpieczony posiada Plan Zachowania Ciągłości Działania na wypadek Naruszenia bezpieczeństwa informacji tj. przykładowo włamania do sieci komputerowej Ubezpieczonego, awarii krytycznych dla działalności Ubezpieczonego systemów informatycznych itp. ubezpieczenie obejmuje także

Sekcję G: koszty odtworzenia danych i utracony zysk w związku z przestojem wywołanym przykładowo włamaniem do systemu informatycznego Ubezpieczonego.

Poniżej link do opisu oferty a po szczegóły zapraszam do Agentów, którzy mają taką polisę w ofercie:

https://www.leadenhall.pl/posrednicy/ubezpieczenia.html

Mam nadzieję, że pomogłem 😁

Pozdrawiam serdecznie
Krawiec512

Sort:  

I have a feeling I read this article somewhere else. Deja vu!

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze o tym pisze bo to fajna oferta i może więcej firm zwróci na to uwagę 😊

I hope that someone else writes about it because it's a cool offer and maybe more companies will pay attention to it 😊