Orbitrek - warto w niego zainwestować ? 😎

in pl-artykuly •  last year

Postanowiłam podzielić się z Wami tematem, który ostatnio u mnie jest na czasie a mianowicie ćwiczenia i orbitrek. Tak się złożyło, że mam siedzący tryb pracy, w związku z czym dawka mojego codziennego ruchu jest niewielka, a przekłada się to na wiele innych sfery życia i zdrowia. Przy takiej pracy już na początku trzeba dbać o zdrowy kręgosłup, sylwetkę itd. Miałam zapisać się na siłownię, ale po głębszym zastanowieniu i tak głównie chodziłabym na orbitreka, to dlaczego nie zainwestować i nie kupić sobie go do domu ?

3.jpeg

Orbitrek

to treneżer eliptyczny, dzięki któremu można wykonać trening tlenowy, wytrzymałościowy tzn kardio. Dzięki takiej formie ćwiczeń można poprawić pracę serca, wyszczuplić sylwetkę, dotlenić organizm itp. Orbitreki dzieli się na magnetyczne i elektromagnetyczne. Łączą one w sobie zalety bieżni, steppera, rowerka stacjonarnego. Dzięki ćwiczeniom na orbitreku można naśladować ruchy właściwe dla jazdy na rowerze, wycieczek górskich czy biegów narciarskich.

Zalety :

  • Nie obciąża stawów – przez całą długość treningu stopy nie odrywają się od sprzętu, dlatego nie przeciążamy stawów, a ciało cały czas pozostaje w ruchu. To sprzęt polecany osobom w każdym wieku, którym również lekarz odradza np. bieganie.

  • W tej formie treningu angażuje się wszystkie partie ciała – w związku z czym można powiedzieć, że trening jest ogólnorozwojowy (możliwość pobudzenia wszystkich grup mięśniowych na jednym treningu). Dlatego też jest super rozwiązaniem dla osób dążących do utraty tkanki tłuszczowej.

  • Można przeprowadzić zarówno trening kardio, rozgrzewkę czy interwały. To wszystko zależy od intensywności i obciążenia, który sobie ustawimy, a także od czasu, który mamy przewidziany na trening. Porządny trening areobowy powinien zająć przynajmniej 45 min, a trening interwałowy może trwać tylko 20 min.

  • Jest bezpieczny – w momencie gdy przestajemy poruszać nogami i rękami sprzęt się zatrzymuje i można bezpiecznie z niego zejść.

  • Można skutecznie pozbyć się niechcianych kilogramów - wystarczy tylko chcieć i systematycznie, regularnie ćwiczyć. Jeden półgodzinny trening pozwala spalić od 380 do 500 kcal. Powinno się ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu, a czas treningu z każdym tygodniem można stopniowo wydłużać.

  • Nie potrzeba dużo miejsca – orbitrek jest stosunkowo niewielki i z pewnością zajmuje mniej miejsca niż bieżnia czy atlas dlatego nie potrzeba specjalnego pomieszczenia by go tam ulokować. Dobry sprzęt jest cichy, dlatego podczas treningu można równocześnie oglądać film, słuchać muzyki czy pilnować dziecka, które śpi w tym samym pokoju.

Mimo dużo zalet ma także wady – jak to każdy sprzęt, rzecz :

  • Może być awaryjny – sprzęt podczas naszego treningu też pracuje i wszystkie ruchome elementy w nim. Dlatego też jeżeli będziemy bardzo intensywnie z niego korzystać to będzie się zużywać.

  • Może być drogi – rozpiętość cenowa orbitreka mieści się w granicach 200 – 20 000 zł. Jednak największą głupotą jest kupić takie drogie cacko a z niego nie korzystać.

Na samo patrzenie na sprzęt nie schudniemy ani nie nabierzemy motywacji – dlatego potrzeba dużo silnej woli i samozaparcia żeby wytrwać a później cieszyć się efektami. Ja się w końcu zdecydowałam i dzisiaj zamówiłam orbitreka. Mam nadzieję, że będę zadowolona. A Wy macie jakieś opinie na temat orbitreka i treningu na nim ? Czekam na komentarze od Was.

Pozdrawiam 🙂

Źródło zdjęć: https://pixabay.com/pl/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

każda forma aktywnego wypoczynku jest dobra ale jeśli na dworze ładna pogoda to oczywiście lepiej iść na rower :) pozdrawiam

·

Jak pogoda pozwala to lepiej się dotleniać każdą formą aktywności :)

Bardzo lubię ćwiczyć na orbitreku!😊 Zdecydowanie wolę go od bieżni czy rowerka. Zazwyczaj zaczynam na nim swoją 10-minutową rozgrzewkę, ale nieraz wskakuję też na koniec treningu na dłuższej 😜 Podoba mi się w nim właśnie to, że pracuje całe ciało, a nie np. tylko nogi.
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona ze swojego kiedy już przyjdzie😊 Owocnych treningów😉

Zdecydowanie polecam, jeżeli chcesz kupić orbitrek do domu, warto zainwestować w dobry sprzęt, podobny do tego na czym ćwiczyłaś na siłowni. Około 4 lata temu kupiliśmy NordicTrack E11.0, obecnie już nie ma go w sprzedaży, w sezonie jesienno-zimowym używany był niemal codziennie przez całą rodzinę. Nadal jest w stanie bardzo dobrym, ale w związku ze zmianą mieszkania niestety nie będzie dla niego miejsca w nowym mieszkaniu, czego bardzo żałujemy. Właśnie go sprzedałem, i mam nadzieję, że nadal będzie sprawiał kupę radości nowemu użytkownikowi.
A dlaczego zwracam uwagę, że warto zainwestować, wcześniej też mieliśmy orbitrek, tylko, że z tak zwanej niskiej półki, jak się go używało to strasznie hałasował, więc z czasem przekształcił się na wieszak na ubrania, a na koniec wylądował na śmietniku. Później gdy padła propozycja kupna nowego, wiedziałem, że musi to być urządzenie zbliżone parametrami do profesjonalnych.

Ciekawe spostrzeżenia, wydaje mi się że wielu osobom pomogą zapoznać się z tym sprzętem.
Na samym początku proponowałbym jednak wypróbować taki sprzęt chociażby na siłowni, zanim podejmiemy decyzję o zakupie :)

dobra opcja do kręcenia kardio. Może okazać się bardzo wymagający ;) Ja wolę siłownię, jak już się zbiorę to wiem, że bedzie trening. W domu to różnie bywa ;)

·

No niestety w domu jest ten problem, że zawsze jest coś innego do zrobienia i często te inne obowiązki wygrywają z treningiem. Ale wydaje mi się , że jest to ten sam problem co w przypadku osób, które pracują w domu, a one często jakoś potrafią to rozgraniczyć :)

Congratulations @joanna96! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!