ZDROWE ZAKUPY – Czyli wiem co jem!

in pl-artykuly •  last year

zdrowezakupy.jpg

ZDROWE ZAKUPY – Czyli wiem co jem!

Każdy z nas chce odżywiać się jak najlepiej i jak najzdrowiej. Jednak w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć produkty, które nie zawierałyby w swoim składzie substancji szkodliwych. Mówiąc bardziej dosadnie - po prostu "syfu". Substancje szkodliwe ciężko jest wykluczyć z diety całkowicie, ale możemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby było ich jak najmniej. Po prostu ograniczać je do minimum.

Do zrobienia tego wpisu zainspirowała mnie @anna.urbanska i jej wpis https://steemit.com/pl-artykuly/@anna.urbanska/abc-czytania-etykiet-produktow . Wydaje mi się, że mój post dorzuci do całości swoje 5 groszy :)


Każdy z nas posiada smartfona i co najmniej kilka zainstalowanych na nim aplikacji. Czas zrobić miejsce dla kolejnej, która choć trochę pozwoli Wam kupować produkty "z głową" i mniej szkodliwe dla Waszego organizmu. Mowa tutaj o aplikacji – ZDROWE ZAKUPY. Zacznijcie po prostu kontrolować to co kupujecie. Aplikacja może stanowić ku temu świetny początek.

zdrwoe_01.jpg

ZDROWE ZAKUPY to nic innego jak podręczny skaner kodów kreskowych produktów, które kupujemy na co dzień. Zawiera on bardzo obszerna bazę produktów i zawartych w nich składników.

Dowiecie się dzięki niemu jakie "E" posiada dany produkt i czy jest to szkodliwe dla Waszego organizmu.

zdrwoe_02.jpg

Co ważne apka nie wymaga od nas rejestracji przez Facebooki czy inne społecznościówki. Po prostu instalujecie ja z poziomu swojego telefonu i to wszystko. Zaczynacie skanować produkty i wiecie co jecie :) Sam program jest bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny. Każdy na pewno sobie z nim poradzi. Po zeskanowaniu i sczytaniu kodu aplikacja wyświetla nam pełen skład produktu. Wskaże, czy artykuł posiada niekorzystne dla naszego organizmu składniki.

Jak wymienia autor aplikacji, posiada ona:

  • ponad 80000 produktów w bazie
  • możliwość wskazania składników takich jak alergeny, olej palmowy, cukry proste (w tym syrop glukozowo-fruktozowy), gluten, tłuszcze utwardzone, itp. o których występowaniu użytkownik ma zostać dodatkowo poinformowany
  • dodawanie nowych produktów z poziomu aplikacji
  • możliwość sprawdzenia wielu produktów jednocześnie

zdrwoe_03.jpg

No i teraz najważniejsze chyba ZDROWE ZAKUPY to apka tworzona społecznościowo, przez użytkowników. Każdy z nas może przyczynić się do jej rozwoju. Mamy możliwość dodania składu produktu, jeśli takiego w bazie brakuje. Fajnie prawda?

Jeżeli chcecie się zdrowo odżywiać to jest to dla Was idealne rozwiązanie. Dbajcie o siebie i ograniczajcie "syf" do minimum.


UWAGA:

Skanowanie uzależnia! :D Jak zaczniecie się bawić aplikacją, to liczcie się z tym, że 30 minutowe zakupy będą trwały co najmniej dwa razy dłużej!


Wpis ten zgłaszam również do Tematów Tygodnia jako RIPOSTA - temat numer 4 - #tematygodnia.

Pozdrawiam @crypaf

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@crypaf
Super artykul tylko zastanawiam sie czy tworca tej aplikacji pomyslal moze o aplikacji w jez angielskim? Mam ty sporo przyjaciol, ktorzy z checia by zainteresowali sie korzystaniem z takiego pomocnika ale jezyk polski to dla nich plot nie do przeskoczenia :)

·

Nie ma niestety wersji w języku angielskim.

Ekstra post! Dobra robota 😊 Trzeba propagować tę aplikację i dzielić się nią z innymi, bo więcej użytkowników-> większa baza produktów -> bardziej świadome odżywianie -> lepsze zdrowie każdego z nas!

·

A! Ten post pasuje do Tematów Tygodnia jako RIPOSTA do mojego artykułu ☺ możesz dodać ten tag #tematygodnia i napisać pod koniec, że zgłaszasz do TemaTygodnia na temat 4 ;) zawsze jakaś szansa na zdobycie dodatkowej publiczności 😉

·
·

No to zrobione. Dzięki za info bo w sumie nie pomyślałem o tym.

Najzdrowiej kupować takie produkty, które nie mają etykiet czyli naturalne produkty nieprzetworzone i wtedy problem z etykietami mamy z głowy :)

·

Prawda :)
Można też nie kupować i samemu produkować żywność np w ogrodzie i zagrodzie, piec chleb itd ;)

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by cyryrypa from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.