Zróżnicowanie rasowe w One Piece!

Yo.

Też was już powoli nudzą światy w Anime? Mnie nudzą. Co mam na myśli? Mam na myśli pewną notoryczność, tzn. szkoła, okruchy życia w dużym mieście,czasami wieś ( Shiki) magiczny świat w którym ludzie mają moce itd. Można by wymieniać godzinami, lecz jest też elita. Elita, do której należą anime o rozbudowanym świecie i o wielu różnorodnościach. Dzisiaj chcę przybliżyć dla was świat One Piece, więc przygotowałem dla was wpis o zróżnicowaniu rasowym. To na pewno nieostatni wpis o tej produkcji, także zapraszam do lektury!

:)

Liliputy z Królestwa Tontatta

Na pierwszy ogień idzie najmniejsza znana rasa w świecie piratów, Liliputy. Jest to rasa zamieszkująca Green Bit. Wyspa jest porośnięta wszelkimi rodzajami roślin, a to dlatego, że rasa ta potrafi wyhodować każdą roślinę na świecie. Rasa cechuje się bardzo małym rozmiarem (około 20cm), puszystym ogonem oraz wieloma innymi cechami. Jedną z cech jest na pewno siła i szybkość. Pojedynczy Liliput jest w stanie zburzyć budynek, a przez jego szybkość trudno nadążyć za ich atakami.

Okej, są mali, szybcy, i mega silni, ale czy mają jakieś wady? Owszem. Liliputy są bardzo ufne, i to czasem nie jest na ich korzyść. Potrafią uwierzyć w każde kłamstwo jakie im damy. Dosyć śmieszna rasa... ^^ Jeżeli ktoś chce sprzedać takiego gnoma, jego cena to 700.000 Beli.

Olbrzymy z Królestwa Elbaf

Kolejną pozycją w liście są przedstawiciele Elbaf. Są to najzwyklejsze w świecie giganty. Cechują się ogromnymi wymiarami (Gigant potrafi mieć nawet 20 metrów!). Przez ich rozmiar, Elbaf posiada najpotężniejszą armię na świecie. W serii nigdy nie przedstawiono olbrzyma z Diabelskim owocem Logii.

Jeden z olbrzymów wspominał, że Elbaf to nie jedyne miejsce gdzie znajdują się przedstawiciele tej rasy. Wspominał również o tym, że nie uznaje zwyczajów mieszkańców, bo są zbyt ,,barbarzyńskie''.

Newkama

Są to ludzie którzy tak jak tranwestyci, przebudzili swoją prawdziwą płeć. W porównaniu do tranwestytów, potrafią zamieniać się w mężczyznę lub kobietę kiedy tylko chcą, a to za sprawą Ivankov'a. Nic dodać nic ująć. ^^

Ryboludzie

Przedstawiciele Wyspy Ryboludzi (wyspa znajdująca się na granicy nowego świata) cechują się posiadaniem cech ryby i umiejętności z nimi związane. Czasem są podobni do ludzi. Ryboludzie posiadają oskrzela i płuca, przez to mogą przebywać i w wodzie, i na lądzie. Zwykły ryboludź jest na pewno silniejszy od normalnego człowieka, dlatego rząd ustalił że stanowią zagrożenie kategorii C. Cechują się również naturalną nienawiścią do ludzi.

Ryboludzie są również bardzo dyskryminowani wobec ludzi. Od lat panuje mocny i brutalny konflikt obu stron. W One piece, rasizm to codzienność. Ryboludzi sprzedaje się jako niewolników. Ryboludź może mieć dziecko z syreną.

Plemię długonogich oraz długorękich

Przedstawiciele obu plemion toczą ze sobą od wielu tysięcy lat wojnę. Tak jak sama nazwa wskazuje, przedstawiciele tych plemion mają jedną parę nienaturalnie długich kończyn. Długoręcy przypominają ludzi, ale mają dwa stawy w rękach.

Długonodzy w przeciwieństwie do długorękich, mają wydłużone dolne kończyny. Często pokrywane są tatuażami i są bardzo eksponowane. Nogi to ich najsilniejsza broń, są niezwykle silne, ale są również czułym punktem przedstawicieli tej rasy.

Inne rasy

W One piece występują również:

  • cyborgi
  • zombie
  • długokończynni (para powstała ze związku długorękiego i długonogiego, przedstawiciele tej rasy cechują się długimi kończynami)
  • Centaury, satyry i harpie
  • Zabawki (tak, zabawki.)
  • Niebiańscy ludzie

Podsumowując, w świecie One Piece nie brakuje niczego. Tych ras jest jeszcze więcej, i ciągle je widzimy. I to już koniec tego całego zestawienia. Nie zapomnij zostawić Upvote, to mnie bardzo motywuje do dalszych wpisów! Miłego dnia / Miłej nocy. :)

Sort:  

Dobre i ciekawe podejście na tematu.Oryginalny post.

Lubię anime, nie powiem i jakoś mi się nie nudzi tzn. jeśli chodzi o szkołę, okruchy życia w dużym mieście,czasami wieś . Nie oglądam za często ale to przyjemna i fajna odskocznia już teraz. Jakoś właśnie bardziej wolę spokojne bajeczki tak jak piszesz o szkole czy życiu bo mają tam fajne często przemyślenia. Ostatnio np uskuteczniam Bakemonogatari i bardo mi się podoba. Bajki, w których występują moce i wiele ras jakoś do mnie nie trafiają ale fajny art i fajnie że opisałeś rasy ;) pzdr

Broń boże nie uważam że spokojne anime są do bani :) Dobrym przykładem jest Death Parade, w którym akcja dzieje się powoli i nikt się nie spieszy. Pamiętam jak po całym ciężkim dniu można se klapnąć i się odprężyć. ^^ Po prostu czasami lubię popatrzeć na świat fantastyczny :D Pozdrawiam.

Ojej, toż to świat chyba bardziej rozbudowany od tolkienowskiego (przynajmniej jeśli chodzi o rasy).

Jest jeszcze tego więcej, ale czego można było się spodziewać po serii która ma ponad 850 odcinków ^^