Czy Xiaomi aby na pewno lepsze?

W dzisiejszym społeczeństwie telefon jest nieodłącznym urządzeniem człowieka, można tak rzec. Przez starsze pokolenie krytykowane, tłumacząc że ''siedzą tylko w tych swoich komórkach'' . Ale okej, odstawmy to na bok. Smartfon można wykorzystać w niezliczonych sytuacjach, ale co jeżeli mamy budżet poniżej tysiąca złotych? Z inicjatywą przychodzi firma Xiaomi, która kieruje się polityką zmniejszania marży produktów.

Przez wielu uważana za ''chińskiego Apple'', firma odniosła niemały sukces. To właśnie ona zdobyła serca użytkowników, powodów jest wiele, m.in. niskie ceny, wsparcie nakładki MIUI, stosunek ceny do jakości. W tym wpisie przedstawię moje własne doświadczenia z tą firmą, może któremuś czytelnikowi pomogę w wyborze, kto wie? Zapraszam do lektury. :)

To był sierpień 2017 roku. Moje urodziny. Po dość średnią Sony Xperią M4 Aqua ''wyżebrałem'' od rodziców nowy telefon. Był to Xiaomi Redmi note 4 w wersji z snapdragonem. Za cenę 700 złotych dostałem ośmiordzeniowy procesor z układem Adreno 506, wraz z 3GB ram oraz 32GB pamięci. Ekran to dosyć dobry IPS o rozmiarze 5.5 cala o rozdzielczości Full HD. Całość jest zasilana przez baterię 4100 mAh. Z specyfikacji można wywnioskować, iż smartfon za taką cenę prezentuje się bardzo dobrze, więc gdzie jest haczyk?

  • prosty design choć uważam że jest elegancki
  • średni aparat
  • jak na dzisiejsze standardy notchów, posiada lotniska nad i pod ekranem
  • przez swoje gabaryty nie należy do lżejszych

Ale to właśnie przewaga zalet nad wadami sprawiła że chciałem ten a nie żaden inny Samsung, Huawei czy Apple. No dobra, ale takie propozycje posiadają inni producenci (np. Motorola choć przejęta przez Lenovo, Umi, Ulephone, Meizu), więc czym wyróżnia się Xiaomi? Autorska nakładka MIUI sprawia, że telefon działa bardzo szybko i nie ogranicza się do podstawowych funkcji. System jest wspierany przez zastosowania bezpieczeństwa Xiaomi oraz bardzo długie wsparcie producenta.

Na telefonie domyślnie jest zainstalowana aplikacja MIUI Forum na której producent robi liczne konkursy, dzieli się nowościami, daje tapety do pobrania, udostępnia nowe wersje systemu dla bardzo wielu telefonów, liczne poradniki dla nowych użytkowników i wiele więcej.

Czuć, że firma oprócz wąchania zysków troszczy się dobrze o klientów. Przez popularność marki w Polsce, firma założyła dwa oficjalne sklepy Xiaomi w Polsce. W nich możemy kupić produkty z polską gwarancją. Do innych produktów należą opaski, odkurzacze, oczyszczacze powietrza, laptopy, tablety, głośniki Bluetooth, deski do kibla... no tego naprawdę dużo jest. Większość produktów dobrze paruje z smartfonami tej samej firmy, przez swoją aplikacje do zarządzania urządzeniami.

A więc... czy warto? Tak! Jak najbardziej! Masz 800 złotych i nie możesz patrzeć na te niskobudżetowe propozycje innych producentów? Polecam zainteresować się Xiaomi Redmi Note 5 pro. Telefon niby droższy o 100zł od mojego, a posiada lepszy aparat, procesor, większy ekran czy szybsze pamięci! Link posiada przekierowanie do Media Expert, więc nie będzie problemu z gwarancją. Jeżeli już się zainteresowałeś produktem, przeczytaj opinie innych użytkowników, w sklepie weź telefon do ręki, sprawdź czy nie za duży, i... sam podejmij decyzję. Gwarantuję, że się nie zawiedziesz mój Czytelniku! Dziękuję za dotrwanie do tego momentu. Nie bądź chamem i zostaw Upvote'a i podziel się swoją przygodą z smartfonami w komentarzu. Widzimy się w następnym wpisie! :D

Sort:  

!tip 0.2 hide

Również stałem się miłośnikiem tej marki. Od 3 lat posiadam Redmi 3S PRO. Nigdy się nie zawiesił, a gdy go kupiłem 3GB RAMu to było coś. Dodatkowym plusem jest to, że nie tracą one tak dużo na wartości jak telefony konkurencji, właśnie dzięki długiemu wsparciu systemu przez producenta.

Congratulations @barreloflaughs! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 50 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 100

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!