40 Yıl Hatrı Olan Kahve :TÜRK KAHVESİ

in photography •  2 months ago

Kahvemi içmeden güne başlayamıyorum.. Siz de mutlaka duymuşsunuzdur bu cümleyi. Ama bu kahve diğerlerinden farklı kahve, namı diğer acı kahve "Türk Kahvesi"

IMG_20180312_142953.jpg

Bazen sohbetlerimize eşlik eder, muhabbetin samimiyetine ortak olur, bazen de günün yorgunluğunu almak için yaptığımız kahve ilacımız haline geliverir.. Sebebi ne olursa olsun değişmeyen tek şey damağımızda bıraktığı o lezzetidir.

Kimi bol şekerli sever, kimi sade.. kim ne derse desin kahve orta şekerli içilir deyip burada bir ayrıcalık göstermeden de edemeyeceğim :))

Kahveler içildi sohbet koyulaştı, geldik olayın kısmet boyutuna.. Hadi ne duruyorsun fincanını çevir de simgeler bize ne anlatıyor bakalım. Önce fincanının soğuması yollarının açık mı kapalı mı olduğu iyice belirginleşmesi gerek.
Orada bir balık mı var ? 3 vakte kadar kısmetin seni bulacak, etrafına dikkatli bak.

IMG_20190201_164050.jpg

gibi gibi bir çok anlam çıkarılabilir bu ufacık kahve fincanından. İnanmak inanmamak sana kalmış ; maksat laf olsun torba dolsun :))

Aman kendine iyi bak, kahveni eksik etme (((:

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hello @pollyannazli! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko