Złote myśli odpowiedzi w konkursie Pele-Mele

in pele-mele •  2 months ago 

Witajcie

Ja również z dzieciństwa dobrze pamiętam Złote myśli, nie mógłbym sobie odmówić okazji, do napisania w ich internetowej wersji.

Zaczynajmy więc

1.Jak to się zaczęło?

Szukałem sposobu, na dzielenie się ze światem swoimi tworami. Gdzieś na Wykopie zobaczyłem wpis @noisy o Steemicie. Najbardziej przyciągnął mnie fakt… że to co tu napiszę na trwale zostanie w sieci i nie mogę tego usunąć.

Było to dość intrygujące. Na każdym innym miejscu w epoce walki z mową nienawiści, standardami, tolerancja, możemy zostać wywaleni, usunięci, pozwani. Ale nie tu. Na pewno są już na świecie osoby, których z nami już nie ma, ale ze steema ich posty nie znikną. Na steemit… zostaniemy na zawsze. Przerażające, prawda?

2. Twoje małe, drobne przyjemności.

Spacer z psem. Berta ma już 18 lat, co jak na psa jest wiekiem emerytalnym. Ma za sobą operacje, poród oraz… skomplikowane życie osobiste.

Wiele jednak sobie z wieku nie robi i hasa żwawo a ja razem z nią.

3. Kurs życia.

Chciałbym móc przeczytać książkę wyjaśniającą psychologię kobiety, na bazie badań o początkach XXI wieku. O tym jak intrygujące potrafią być niewiasty przekonałem się nie raz i przekonuję się każdego dnia na nowo. Kobiety wymykają się logice, są pełne uroku, wdzięku, klasy, ale też mrocznych emocji. Wbrew powszechnej opinii kobiety z reguły walczą nie nami mężczyznami, a między sobą o dumę, docenienie. Bardzo męcząca dla nich to walka. Mężczyźni gdy mają coś do siebie dadzą sobie po mordzie i sprawa załatwiona.

Kobiety… cóż wtedy dzieje się magia. Fascynuje mnie niezwykle i nie ma tu cienia ironii. Jest sympatia.

4. Mam taki kawałek, który towarzyszy mi w złych momentach.

5. Z czego jesteś dumny? Co Ci się ostatnio fajnego udało, przytrafiło, osiągnęło?

Pod koniec zeszłego roku napisałem książkę w 7 dni. by pomóc dzieciom i pokazać ludziom, że można zrobić wiele w krótkim czasie. Kupiło wtedy ponad 100 osób wspierając hospicjum dla dzieci całą kwotą ze sprzedaży. Cieszy mnie to.
Jeśli chcemy można zrobić wiele, niewielkim kosztem, nie warto odwlekać realizacji planów na potem, bo idealny moment nigdy może nie nadejść http://wielkasprawa.pl/

6.No dobra, życie to nie bajka.

To prawda. Opisując życie można użyć różnych epitetów, ale bajka to to nie jest. Dlatego podróżuję, im większa irytacja tym dalej. Nie uciekam. Po prostu pewna osoba nauczyła mnie, że aby umieć ciężko pracować trzeba umieć odpoczywać. Staram się więc dużo odpoczywać, by czasem pracować.

7. Za jakie - na pozór banalne i niewinne pytanie, "mógłbyś czasem zabić"?

„A co ludzie powiedzą?” "A jak ludzie będą gadali? Żyjemy w czasach, gdy prawie każdy z własnej woli świeci na prawo i lewo swoim prywatnym życiem w social mediach, pokazuje intymne sprawy, z drugiej strony ta sama osoba martwi się zdaniem innych, strachem przed innych opiniami tłumaczy sobie brak działania w sprawach kluczowych.

Ludzie będą gadali, trzeba z tym żyć i robić swoje.

8.Najciekawsza animacja, jaką ostatnio odkryłeś.

Po 20 latach znowu obejrzałem Tajemnicze Złote Miasta. Moja bajka z dzieciństwa odkryta ostatnio na nowo.
Za muzyką z tego serialu kryje się gdzieś tęsknota za dzieciństwem, pięknymi czasami, gdy wszystko było takie proste

9. Ulubiony blog, strona w Internetach.

M.in Bez planu – vlog gościa pokazującego życie w Wenezueli

10.Motto życia.

11. Wymarzony hipek.

Chciałbym latać w kosmos na smoku, odkrywać planety, zobaczyć co znajduje się za układem słonecznym. Potem wrócić na obiad bo jedzenie to moja pasja.

12.Jeden z najbardziej optymistycznych widoków

Widok szczęśliwej mojej mamy, która na 50-te urodziny kupiła sobie choppera. Jeśli optymizm ma fizyczną formę to było właśnie to.

13.Ulubione zestawienie 2 kolorów.

Cytryna i czerń

14.Sytuacja, która robi na Tobie ogromne wrażenie.

W maju zeszłego roku przejechałem w wyścigu autostopowym ponad 2000km.
Od morza(Sopot) do morza(Czarnogóra, na dodatek trochę na około). U kresu podróży siadłem na brzegu zimnego Adriatyku. Po wielu dniach drogi i diecie składającej się głównie z tostów oraz keczupu dotarłem do celu. Byłem spełniony, ale coś mnie zdumiało.

Doszło wtedy do mnie jak daleko od swojego życia i bliskich jestem i jak wiele będę musiał przejść, by znowu ich zobaczyć. Podróż na stopa nauczyła innego postrzegania czasu. Godzinne opóźnienie na PKP czy kolejka w Biedronce już nie robią na mnie w Polsce wrażenia, gdy przypomina się 9-godzinne łapanie stopa gdzieś na odludziu.

[

15. Masz tu na stole kartę kredytową bez limitu. Proszę obsłuż się i kup sobie wymarzony środek transportu. Co to będzie?

#pele-mele

Replika helikoptera z serialu Airwolf i 200 tys. na licencję, by mieć czym latać po bułki.

A w garażu Pontiac Trans Am, to chyba jasne...

16.Jeśli pierogi to tylko...?

Ruskie, a istnieją jakieś inne?

17. Niespełnione dotąd dziecięce marzenie to...

Chciałbym mieć swój dom, postawiony cegła po cegle samemu.

18. Twój najlepszy artykuł (tekst, zdjęcie, stream :) na Steemit.

https://steemit.com/polish/@zbudujprojekt/jak-napisac-ksiazke-w-30-dni-i-ja-wydac-poradnik-praktyczny

Poradnik o tym jak napisać książkę w 30 dni. Mój pierwszy „poważny artykuł” na steemit. Włożyłem w ten tekst dużo emocji i z perspektywy czasu tyko utwierdzam się, że warto było. Wiele osób po nim pisało mi, że ten tekst zainspirował ich do działania, to najlepsza nagroda jaką można usłyszeć od czytelnia.

I to by było na tyle. Dziękuję @rozku za fajną inicjatywę, która pozwoliła na wylanie pewnych myśli. za 10 lat do nich wrócę i zobaczę czy moje postrzeganie życia się zmieniło.

Pozdrawiam i miłego dnia.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Rewelacyjny poradnik jak wydać książkę :) Od jakiegoś czasu powoli się zbieram, ale jak pies do srania :/ Może to pozwoli mi trochę szybciej wziąć się w garść :) Pozdrawiam!

Congratulations @zbudujprojekt! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 50 comments. Your next target is to reach 100 comments.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!