Herkes için kripto para parachutetoken

Herkes için kripto para..

Paraşüt Nedir?

İnsanların birbirlerine kripto paraları gönderme yöntemini en hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmenize olanak sağlayan bir platformdur.

Kriptodaki en iyi topluluk

Paraşüt, şifreli para birimini kolay ve ücretsiz olarak transfer için başlatıldı. Bugün, arkadaşların ve işletmelerin günlük yaşamlarında kripto kullanma şeklini geliştiriliyor. PAR Jetonu elde etmek için Telegram Topluluğuna katılarak veya bir borsa yoluyla PAR alabilirsiniz. PAR Jetonu IDEX ve Mercatox'ta listelenmiştir.

Telegram adresi. Hemen katılın.

https://t.me/parjar

Paraşüt: Kriptoya başlamak ve insanların gerçekten kullandığı şeyleri inşa etmekle ilgili bir hikaye.

Lindsey Windey

Paraşüt, insanların kripto para birimi ile etkileşimini değiştirmek isteyen bir grup arkadaş tarafından kuruldu. Bugün, insanların günlük yaşamlarında kullanmasına yardımcı olacak muhteşem araçlar oluşturmak için ilham veriyoruz. Şifreli para biriminin eğlenceli, kolay ve sosyal olması gerektiğine inanıyoruz.

Kış 2017 ve Bitcoin 10 bin dolar kırıyor…

2017 yılının sonlarında bir arkadaşım olan Alex Michelsen ile bir kripto para birimi toplantısındaydım. Daha önce birkaç geleneksel başlangıçta birlikte çalıştık ve kripto para birimiyle uğraşmaya başladık. Birkaç ay önce, kripto sohbette ortaya çıkan bir şey değildi. İnsanlar size ne kadar Bitcoin aldığınızı veya o gün Litecoin'in ne yaptığını gördünüz mü sormadı. Ama o gece berberim dahil herkes bana “biraz Bitcoin” aldıklarını ve Litecoin'in neredeyse iki katına çıktığını söyledi, bu yüzden “daha ​​iyi atlayacağım” dedi. Yeni ve heyecan vericiydi ve çoğu insan gibi, istedik bu konuda daha fazla bilgi edinmek için.

Bu özel buluşmada, önümüzdeki haftalarda belirteçli bir lansman planlamayı planlayan yaklaşık 5 proje vardı - sağlık teknolojisi çözümleri, blok zincirinde emlak, oyun -. Kurucuların tümü, ne blok zincirinin ne olduğunu ya da neden fikir aşamalı şirketlerinin çekirdek bir parçası olduğunu açıklamakta zorlandılar; ancak, ICO token satışları yoluyla çılgınca bir miktar para toplamanın düzenleyici yapısı konusunda gayet iyiydiler. Daha var bile olmadı.

Gördüğüm her proje, insanların gerçekten ihtiyaç duydukları bir şey olup olmadığını görmek için bir ürün oluşturmak için çılgınca miktarda bir sermaye artırıyordu.

Önceden iki şirketi ön plana çıkaran test edilmiş bir başlangıç ​​kurucusu olarak, bu kripto projelerinin bir şirket kurma emri etrafında nasıl ya da neden karıştığını anlayamadım. Bir fikri test etmek, bir ürün oluşturmak, piyasa onayını almak, ardından para toplamak yerine - tersine yapıyor gibi görünüyorlardı. Gördüğüm her proje, insanların gerçekten ihtiyaç duydukları bir şey olup olmadığını görmek için bir ürün oluşturmak için çılgınca miktarda bir sermaye artırıyordu.

Aynı zamanda, sayısız çevrimiçi kripto topluluğunun etrafına bakmaya başladım. Sohbetler baş döndürüyordu. Reddit, Telegram ve Discord, fikirlerin uçtuğu, heyecanın hissedilir olduğu yüksek sesli parti odaları gibi davranıyordu ve projeler binlerce kişinin yaptıklarını dinlemesini sağlıyordu. Bu sohbetlerde daha önce görmediğim bir vızıltı vardı.

Şirketleri yıllarca çalıştırdıktan ve kurduğum yapı etrafında bir topluluk oluşturmaya zorladıktan sonra - geleneksel girişimlerin başaramayacağı bir şey yapan kripto projelerini gördüm - ilgi uyandırdı ve insanların erken yaşta dahil olmasını sağladım. Fikirleri tartışmak, öğrenmek, yardım etmek ve katılmak istiyorlardı. Halen bebeklik döneminde olan projeler, yönlerini gerçekten şekillendirebilecek ve gerçekten etki yaratacak bir şey inşa etmeye yardımcı olabilecekleri kritik bir zamanda destek sunan topluluklara sahipti.

Birçok insan ICO müşterileriyle görüşürken, erken aşamadaki fikirleri keşfetmek ve giriş katında harika şeyler yapmak isteyen gerçek insanlar gördüm . Bu buluşmadan eve giden trende, şirketlerin içinde bulundukları anı tamamen göz ardı ettiklerini gördük, Alex ve ben bu erken aşamadaki kripto şirketlerinin doğru sıraya girdiğine inandıklarına ayak uydurmaları için bir proje başlatmaya karar verdik: Topluluk ve kullanıcıların ürün ve proje evrimini yönlendirmelerine yardımcı olmaları. Topluluğumuzu kurduğumuz, fikirleri araştırdığımız ve blok zincirine giren insanların gerçekte ne kullanmak istediklerini öğrendiğimiz bir zaman olacaktı.

O zaman, şimdi olduğu gibi, kripto projelerinin toplum için geleneksel girişimlerin asla yakalayamayacağı bir potansiyele sahip olduğuna inanıyordum . Bu kripto alanının gücüdür ve ne olmak istediğimize dair kesin bir planımız olmamasına rağmen, insanların arkadaş edinebilecekleri, birlikte ilk aşama projelerini keşfedebilecekleri ve blok zinciri hakkında bir şeyler öğrenmemiz gerektiğini biliyorduk. Bu düşünceyi göz önünde bulundurarak bir topluluk başlattık ve buna Paraşüt diyoruz .

Orijinal Paraşüt ana sayfası Ocak 2018, insanların harika şifreleme projeleri keşfetmesine izin verme fikri üzerine inşa edildi.

Sonsuza kadar ve ötesine

Fikirleri keşfetmeye başlamak için, topluluk için bir belirteç oluşturduk ve beğendiklerimizi seçtik. Fikir, insanların kendi belirteçlerimiz olan PAR'ı ve belirteçleri, dahil oldukları ve destekledikleri gibi destekleyerek sevdikleri güzel projelerden kazanabilecekleriydi . Onları satmakta belirteçler vermeye istekli, keşfedilmesi iyi fikirleri olan ve toplum desteğine değer veren projeleri seçtik.

Bu ilk yılda, yeni topluluğumuz inanılmaz projeler ve bazı yıkımlar araştırdı. Ortaklık yaptığımız bazı projeler inanılmaz şeyler inşa etmeye devam ediyor. Her şeyden öte, temel fikirlerimizle sıkıştık ve çevrelerinde bir topluluk kurmaya devam ettik.

İnsanların ihtiyaç duymadıklarını keşfetmenin, yaptıklarını bulmanın en hızlı yolu olduğuna her zaman inandım.

Bu süre zarfında biz de kendi düşüncelerimiz üzerinde çalıştık. İnsanların ihtiyaç duymadıklarını keşfetmenin, yaptıklarını bulmanın en hızlı yolu olduğuna her zaman inandım. İlk yılımızda fikirleri paylaştık, test ettik ve çok şey öğrendik. Bazı şeyler işe yaramadı çünkü gerçekten bir zincirlemeye ihtiyaç duymuyorlardı; başka şeyler işe yaramadı çünkü insanlar için iş yapmadılar ya da yaşamlarına değer katmadılar. Sonunda, insanların neye ihtiyaçları olmadığını öğrendik ve yaptıkları hakkında birkaç fikrimiz vardı.

İlk 18 ayımızda, bizimle fikirleri araştırmak, dahil olmak ve Parachute dünyasını büyüdükçe desteklemek için topluluğa 250.000.000 PAR verdik. Ayrıca topluluk üyesi olarak başlayan inanılmaz bir teknik kurucu ilavesiyle bir ekip olarak büyüdük.

Harika bir ekip, güçlü bir topluluk ve insanların ne istediğine dair oldukça iyi bir fikirle, işe girmeye hazırdık.

2018 yılının sonlarına doğru, yaptığımız işin ilk bölümünü tamamladık. Farklı kripto alanlarını araştırdık; neyin işe yaradığını, neyin işe yaramadığını, neyin umutsuz olduğunu ve neler geliştirilebileceğini gördük. Tam olarak olmak istediklerimizi ve Paraşüt'ü almak istediğimiz yönü kristalize etmiştik.

Dokunduğumuz her alan, gördüğümüz her topluluk, limbo'daki her proje, yol gösterici ışığımız olan merkezi bir temayı aydınlattı: Bir bütün olarak Kripto para biriminin etkileşimi zordu, yalıtmak zordu. Bu, her gün konuştuğum insanların karşısındaki kutupsaldı. İlerlerken, Parachute'daki misyonumuzun, kriptokrasi dünyasını herkes için kolay, eğlenceli ve sosyal kılmak olduğunu biliyorduk.

ParJar ETH, BTC, LTC, BCH, Doge ve ERC20'leri destekliyor - sohbet ettiğiniz herkese bozuk para göndermeyi çok kolaylaştırıyor.

Aralık 2018’de Parjar’ı başlattık. Buradaki fikir, grup sohbetlerinde yaşayabilecekleri bir kripto cüzdanı yapmak ve insanların çok kolay bir şekilde kripto paralarını değiştirmesine izin vermekti. İlk sosyal medya platformumuz Telegram'ı seçtik ve birkaç büyük iş yapan bir cüzdan başlattık:

Kriptoyu eğlenceli yaptı.

Kriptoyu kolaylaştırdı.

Kriptoyu sosyal hale getirdi.

ParJar'ı farklı kılan, insanların kriptoyu kullanmak için nasıl çalıştığını tam olarak anlamaları gerekmemesiydi. İnsanlar bir cüzdan kurmadan para kazanıyorlardı, ağ ücretlerini anlamadan para gönderiyorlardı ve elinde kripto para birimini yavaşça öğreniyorlardı. ParJar kriptoyu kolaylaştırmak için piyasaya sürüldü ve bunu kullanan herkes için tam da bunu yapıyordu.

ParJar'ın ağ ücreti olmadığından, sohbet ederken birine 10 sent Bitcoin veya bir dolar Ether gönderebilirsiniz. İnsanların binlerce kez grup sohbetlerinde bozuk para taktıklarını gördükçe, kriptonun sosyalleştiğini görüyorduk.

Geçen yıl öğrendiğim en havalı kavramın, kripto para biriminin istediğim zaman anında kendi kişisel bankamı oluşturmama izin verdiğine inanmakla birlikte, blockchain'in gücünün eğlenceli hale getirmenin önündeki bir engel olarak da hareket ettiğine inanıyorum.

İlk Bitcoin transferimi hatırlıyorum. Tarayıcımdaki yenile düğmesine basmaya devam ederken Bitcoin'imin cüzdanları taşıması için yaklaşık bir saat bekledim. Şaşırtıcıydı, ama eğlenceli kelimesini tanımlamak için kullanmazdım. Geçen yıl öğrendiğim en havalı kavramın, kripto para biriminin istediğim zaman anında kendi kişisel bankamı oluşturmama izin verdiğine inanmakla birlikte, blockchain'in gücünün eğlenceli hale getirmenin önündeki bir engel olarak da hareket ettiğine inanıyorum.

ParJar bir banka gibi davranmadı, ancak adından da anlaşılacağı gibi, arkadaşlarınızla takas etmek, bir bira için para ödemek veya birisine bahşiş göndermek için en sevdiğiniz madeni paraların bir kaç dolarını sakladığınız bir yer olarak. Cryptocurrency için son çözüm değil, insanların kullanımı eğlenceli hale getiriyor ve eğlenceli bir başlangıç ​​yapmak için iyi bir yer.

Ay içinde, para çekme ve transferlerle ilgili Ethereum ağ ücretleri için ETH yerine kullanıcıya PAR kullanma seçeneği sunan ParJar'da yeni bir özellik başlatıyoruz.

Bugün 9.000'den fazla kişi ParJar'ı arkadaşlarıyla etkileşime girmenin bir yolu olarak kullanıyor. Son 6 ayda 100.000'in üzerinde işlem gerçekleştirdik ve bunların% 75'i son ikide gerçekleşti. ParJar’ın, insanların yapmak istediği bir işi yaptığını gördük. Sonunda, kriptoyu eğlenceli, kolay ve sosyal bir yere dönüştüren bir araç geliştirdik. Böyle bir şeyle asla başlayamazdık ve sadece fikirleri araştırmak ve insanların ihtiyaç duymadıkları şeyleri dışlamak için harcadığımız yıldan sonra burada sona erecektik.

Par ve Paraşüt Ürünleri.

ParJar'ın fikri Paraşüt ürünleri dünyasının lansmanı olmak. Daha sonra, insanların ve işletmelerin günlük yaşamlarında kriptoyu nasıl kullandıklarını genişletirken temel inançlarımıza sadık kalan ek ürünler piyasaya sürüyoruz; ve PAR'ı hepsinin temeli yapıyoruz.

PAR topluluğumuzun can damarı olmuştur, ancak her zaman net bir amacı olmamıştır. Araştırdığımız fikirler ve yönlendirmeler gibi, PAR'ın da dünyamıza zorlamadan organik bir şekilde nasıl sığabileceğini ve kripto para biriminin nasıl olması gerektiğine dair fikirlerimizi ileri sürdüğümüzü araştırdık. Yeni ürünlerimizle bunu yaptık.

Ay içinde, para çekme ve aktarma ile ilgili Ethereum ağ ücretleri için kullanıcıya ETH yerine PAR kullanma seçeneği sunan ParJar'da yeni bir özellik piyasaya süreceğiz. Kripto para birimi alanına giren insanlarda gördüğümüz gibi, herkesin sahip olduğu ortak bir UX bariyeri, anında satın almayı başardıklarında kullanımı hemen karmaşık, zaman alıcı ve sinir bozucu oluyor.

PAR'ı kullanarak, Ether'ı satın almak veya aktarmak zorunda kalmadan, desteklenen herhangi bir erc20 token'ı başka bir cüzdan, servis sağlayıcı veya Dapp'a gönderebilirsiniz. İnsanların ürünlerimize girip PAR'a ilk kripto para birimi olarak dokunabileceği bir ekosistem yarattı, ETH satın almak yerine gaz olarak kullanmak için dünyamızda etkileşime daha fazla değer veriyor.

Bu ürünleri ve özellikleri 9.000'den fazla kullanıcıyla ve 2021'e kadar 1 milyondan fazla aktif kullanıcıya genişletmeyi hedefleyerek piyasaya süreceğiz.

Paraşüt evrensel QR prototipi

PAR, yaptığımız işlerin bir parçası olmaya devam edecek - tüm şifreleme işlemleriniz için evrensel bir QR kodu başlatmaktan - mağazaların platformumuz aracılığıyla insanlarla bağlantı kurmasına izin vermek - PAR şimdi yaptığımız her şeyin temel bir parçası.

Son bir buçuk yılda 250m PAR verdik. İleride , önümüzdeki üç yıl içinde planlanan 270 milyon daha fazla PAR veriyoruz . Orijinal misyonumuzu koruyarak, yeni kullanıcılara ve kripto hakkında bilgi edinmek, dünyamızın bir parçası olmak ve oluşturduğumuz ürünleri kullanmak isteyen mevcut üyelere sunacağız.

Reddit'teki ilk yayından bu yana bir ton öğrendim. Baştan beri topluluğu dinledik, fikirleri ürünlere dönüştürdük ve etrafındaki ürünleri test ettik. Bir grup insanla birlikte büyümek ve yol boyunca arkadaş edinmek için fırsatın, bir kripto projesini başlatmayı diğer tüm şirket türlerinden farklı kılan şey olduğunu düşünüyorum. Paraşüt'ü destekleyen insanlara her şeyi borçluyuz ve her gün uyanmaktan keyif aldıkları harika şeyler yapmak için uyanıyoruz.

Büyüdükçe, geliştirdiğimiz ürünler topluluğumuzun ötesine geçecek ve kripto para biriminin gelişimi boyunca diğer toplulukların geliştireceği temel bir araç olarak yaşayacaktır. Yerel bir uygulamayla, insanları sevdikleri mağazalara bağlamanın bir yolu ve bizi ilk günden beri süren bir ethos ile Parachute'u ilk başladığımızda istediğimiz gibi inşa edebileceğimizi düşünüyoruz - eğlenmek, inanılmaz bir şey geliştirmek topluluk ve insanların gerçekten kullandığı şeyleri inşa etmek

BU MAKALE ORJİNAL SAYFANIN KOPYASI OLARAK TÜRKÇE DERLENMİŞTİR.

https://www.parachutetoken.com/

https://www.reddit.com/r/ParachuteToken/

https://twitter.com/parachutetoken

https://t.me/parjar

Sort:  

Congratulations @turkishcrew! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations @turkishcrew! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 15000 upvotes. Your next target is to reach 20000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!