Orvium - Ico İncelemesi

in orvium •  last year 

Orvium-Science-1.png

Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde Orvium adlı projenin ico sürecinin incelemesini yapacağız. Bir önceki makalemde sizlere projenin fikir ve mantığından bahsetmiştim. Ne gibi çalışmalar yapacağını ve bu çalışmaları nasıl yönlendirerek bilim alanına ne gibi katkılar sağlayacağını anlatmıştım. Fakat hatırlamanız için kısaca bu makalemde de sizlere o yapmaya çalıştıkları fikirlerden bahsedeceğim

Orvium projesi, bilim alanında veri depolama ve güvenliği, telif hakları ile lisanslamalar ve her araştırma yazarın bunları elinde tutabileceği ve bununda yapay zeka ile desteklendiği bir platform yapmayı hedeflediklerinden bahsetmiştim. Bu yapmaya çalıştıkları platform ile her araştırmacı ve yazarın yayınları platform üzerinde hem daha çok kitlelere ulaşabilecek hemde yayın haklarını ellerinde tuttukları için emeklerinin karşılığını daha fazla alabileceklerinden bahsetmiştim. Ben Orvium projesinin sadece telif ve lisanslama açısına baktığımda bile birçok araştırmacı ve yazarın platform üzerine çekileceğini kesinlikle düşünmekteyim. Kısaca sizlere projeyi tekrar hatırlattığıma göre isterseniz ico sürecini yavaştan incelemeye başlayalım.

orvium (2).jpg

Orvium projesinin token simgesi ORV olarak belirlenmiştir. Belirlenen ORV token simgelerinin değeri ise 0.10 $ olarak belirlenmiştir. Proje ERC20 tabanlı olup blockhain sektörüne girecek olup yatırımlarını da ETH olarak kabul etmektedir. Projenin toplam suply miktarı yani toplam token sayısı ise 379 milyon adet ORV token simgesi olarak belirlenmiştir. Bu toplam token sayısının %60'lık dilimi yani 227,400,000 milyon adetinin ico satışlarında satılması hedeflenmektedir. Orvium projesinin hardcap bedeli yani maksimum yatırım alma hedefi (buna toplam fon bedeli de denilebilir) 20 milyon dolar olarak belirlenmiştir. Projenin yatırım aşamalarında whitelist yani beyaz liste kaydı aşaması olup aynı şekilde yatırım yapmak isteyen kullanıcılarının da KYC uygulaması yani kimlik doğrulamasından geçmesini istemektedir. Bu aşamalardan sonra yatırım imkanı sunmaktadır. Genel itibariyle baktığımızda da ico sürecindeki her projenin de bu uygulamayı uyguladığını görmekteyiz.

token.png

Makalemi okuyacak olan herkese yatırımlarında bol şanslar diler ve maksimum kazancı elde etmelerini temenni ederim. Projeyi inceleyebilmeniz için makalemin sonuna website ve sosyal platform linklerini bırakıyorum. Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

Website: https://orvium.io/
Twitter: https://twitter.com/orvium
Facebook: https://www.facebook.com/orvium.io
Telegram: https://t.me/orvium
Whitepaper: https://orvium.docsend.com/view/nvr6ywj
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3535259.0
Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3565166
Bitcointalk Profile and nickname: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1784297 and marn6767

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bilim alanında veri depolama ve güvenliği ile telif hakları konusunda yapay zeka da kullanılacak hem de blockchain ağı üzerinde, mükemmel.

Özellikle bilimadamlarına şimdiye kadar verilmeyen değeri iade ederek onların makaleleri ve araştırmaları karşılığında token kazanmalarını sağlayacak başarılı bir proje

Blok zincirinin de devrimsel desteği ile birlikte akademisyenler ve araştırmacılar orvium sayesinde kendi eserleri ile ilgili insiyatif alabilecekler ve telif hakkı sömürüsüne uğramayacaklar..

Bilimsel yayınların açık ve şeffaf bir şekilde organize edildiği, aracısız olarak ulaştırıldığı, bilim insanlarının kendi eserlerinin lisans ve telif haklarına sahip oldukları bu proje emek sahipleri için paha biçilemez.

Telif ve lisanslama işlerinin blockchain üzerinde yapılması geri dönüşü olmayan bir gerçekliğin teminatı olacak.

orvium sayesinde içerik üreten bilim insanları emeğinin karşılığını alabileceklerdir

Bilimsel makalelerin özgünlüğü ve güvenilirliğinde çok işe yarayacak ve akademik kariyer yapanların işini kolaylaştıracak bir proje Orvium.

Telif ve yayın hakları konusunda önemli ilerlemeleri tetikleyecek bir proje bence bu.