Atlanta (United States of America) Orlando (United States of America)

in orlando •  2 months ago 

Orlando, Amerika Birleşik Devleti’nin Florida eyaletinde bulunan, eğlence merkezlerinin bol olduğu bir şehirdir.

Atlanta ile Orlando şehirleri, uçuş seferleri açısından yoğun seferler gerçekleştirmektedir. Öyle ki haftalık olarak iki şehir arası 110 sefer bulunmak. Direkt ya da aktarmalı olarak gerçekleşen uçuşlar için planınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.
Orlando, yılda neredeyse 50 milyondan fazla ziyaretçi ile buluşuyor. Turistik bir şehir olan Orlando, Amerika Birleşik Devletlerinin Florida eyaletinin merkezinde bulunuyor. Walt Disney World, dünyaca ünlü tema parkıdır. Kentin tarihi 1838 yılına dayanmaktadır. Amerikan ordusu, o yıllarda hint saldırılarından korunmak amacıyla Gatlin Hisarı’nı inşa ediyor. 1840 yıllarında ise Jerniganlar adı ile bilinen topluluk, bu çevrede bir yerleşim yeri kurmaya başlıyor. Ve 1875 yılında resmi olarak Orlando ismini alıyor şehir.
Takma adıyla ‘ The City Beatifuk’ olarak da bilinen Orlando, 2.3 milyon nüfusa sahiptir. Eola Gölü’nde bulunan çeşme ise, kentin sembolü haline gelmiştir. Havalimanı olarak da fazlasıyla yoğun olan Orlando, ABD’ de bulunan en yoğun 13. Havalimanı olarak ismini duyurmuştur.
Dünyanın en büyük tema parkında sahip olan Orlando, 2016 yılında 68 milyon ziyaretçi tarafından görüldü. Gece hayatı ile de oldukça ün salmış olan Orlando’ da gece klüpleri ve taverna tarzı mekanlar oldukça fazladır. Orlando’nun kendine ait bir mutfağı yok. Ancak yine de farklı kültürlerden bir çok lezzeti bünyesinde barındırıyor ve adından söz ettiriyor. En çok karşılaşılan lezzetler ise, Çin, Meksika ve İtalyan mutfağıdır. Fiyatlar oldukça uygun olan restorantlarda, türk mutfağına ait lezzetleri de bulmak mümkün.
Orlando’da gezilecek yerlerin ilk sırasında dünyaca ün yapmış tema parkı bulunuyor. Orlando’da hem çocuklar hem de yetişkinler rahatlıkla tatil yapabilir. Taverna, gece klüpleri gibi eğlence merkezlerinin dışında, hayvanat bahçeleri, tema parkları ve tarihsel dokuları bulunan müzeler de mevcut. Walt Disney Park, her yaştan ziyaretçi akınına uğrayan bir yer. İçerisinde 4 adet park barındıran bu yerin girişinde ikon haline gelmiş, Cindirella Castle ve Magic Kingdom bulunuyor. Parkında içinde farklı kültürler görebileceğiniz gibi normalde 110 dolar civarı seyreden giriş ücreti, yoğun olan günlerde 122 dolarak çıkabiliyor. Bunlar dışında yine önemli yerlerden olan, film yapımlarını ayağınıza getiren Universal Tema Parkları ve yunus, balina gibi canlılarla, muhteşem görsel şovlara ev sahipliği yapan SeaWorld bulunuyor.
DAHA İYİSİ YOK
Orlando’nun kendine has bir mutfağı bulunmuyor. ama gün geçtikçe artan restoranlar ile yemek kültürünü ciddi anlamda iyileştirmeler yapmış durumda. Orlando’da her bütçeye ve her kültüre uygun lezzet bulmak mümkün. Bu açıdan geniz bir yelpazeye sahip Orlando mutfağı, tüm isteklerinizi karşılamaktadır. Orlando’ya gittiğinizde, Ribs adındaki yemeği tatmanızı öneriyoruz. Domuz kaburgalarının mısır nişastası ile toz haline getirildikten sonra, soslanarak servis ediliyor. Ama Türk yemeklerinden vazgeçmem diyorsanız da Bosphorus Turkish Cuisine’de hem vejeteryan hem de et yemeklerini bulabilirsiniz.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Source
Plagiarism is the copying & pasting of others work without giving credit to the original author or artist. Plagiarized posts are considered spam.

Spam is discouraged by the community, and may result in action from the cheetah bot.

More information and tips on sharing content.

If you believe this comment is in error, please contact us in #disputes on Discord

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.kelimetozu.com/2019/06/05/orlando-gezilecek-yerler/