NORTONCHAIN ICO PROJE İNCELEMESİ

in #nortonchain2 years ago (edited)

norton3.jpg

Merhaba sevgili kripto para dünyasının sakinleri, bu makalemde sizler için özellikle oluşturacağı blockchain ağı ve yapısı, merkezi olmayan kripto para borsası ve bunlar gibi bir çok oluşturmayı planladığı ürünle vücut bulan NORTONCHAIN ICO Projesini incelemek istiyorum.

Blockchain, modern inovasyonun temel taşı haline gelmektedir ve günümüz dünyasında devrim yapma potansiyeline sahip bir altyapı olarak baş göstermektedir. Bu potansiyeli göz önüne alan NORTONCHAIN, her şeyi kapsayan bir blockchain ticaret platformu oluşturmak için profesyonel bir ekip kurmuştur. Platform, yatırımda büyük getiri elde etmek isteyen müşteriler için bir uğrak yeri olacaktır. Hem geleneksel pazarları hem de blockchain temelli varlıkları içeren kullanıcı dostu bir sistem oluşturulacaktır.

Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmelerin proje sahipleri tarafından iyi uyarlanmasıyla bu kripto para borsa platformunun başarılı olacağı değerlendirilmektedir. Son teknolojileri yakından takip etme ve projeye uyarlama temel amaçlardan birisi olacaktır.

Nortonchain Nedir?

NORTONCHAIN https://nortonchain.io/ sitesinde faaliyet gösteren mevcut blockchain ağlarında yaşanan sorunların ortadan kaldırılmaya çalışıldığı dağıtık açık kaynaklı bir ledger’dır.

NORTONCHAIN teknolojisi, mevcut durumlarda madenciler tarafından işlemlerin onaylanması ve bunun karşılığında ücret alınması sisteminde köklü değişikliğe gitmeyi hedeflemektedir. Nortonchain sisteminde kullanıcılar birbirlerinin işlemlerini onaylayacak ve dolayısıyla madencilere ihtiyaç kalmayacaktır. Bu sistemde bütün işlemler yapay zeka ve akıllı söleşmeler sayesinde otomatik olarak çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Diğer taraftan mevcut durumda hepimizin bildiği üzere blockchain sistemi üzerinden “Proof of Work” mantığıyla gerçekleştirilen ödeme, transfer işlemlerinde madencilere ücret verildiği için küçük miktarlarda kripto parlarınızı farklı hesaplara göndermek oldukça mantıksız olabilmektedir. Çünkü kimse gönderdiği para miktarından daha fazlasını gönderme ücreti olarak ödemek istemeyecektir.

Nortonchain ekosistemiyle madencilik işlemleri tamamen kaldırılacağından ve işlem ücretleri de söz konusu olmayacağından dolayı küçük miktarlardaki bütün kripto paraların transferi de mümkün olacaktır. Bu kapsamda Nortonchain sisteminin blockchain işlemlerinde devrimsel bir etki oluşturacağı kaçınılmazdır.

Nortoncain Platformu kullanıcılarına yüksek güvenlik imkanı da sağlayacaktır. Farklı blockchain platformları daha iyi bir ekosistem içerisinde Nortonchain üzerinde birbiriyle bağlantılı olarak kurulabilecektir. Bu çerçevede oluşturulacak ekosistem de kolay ve güvenilir olacaktır.

Diğer taraftan projenin temel aktörlerinden olan Yapay Zeka ve yüksek güvenlik sağlayan son teknoloji şifreleme algoritmaları da kullanılacaktır. Veritabanları oluşturulacak blockchain ağı üzerinde olacaktır. Bu durum da şu anlama gelmektedir. Veri kümelerine ilişkin özel anahtarlar başkalarının eline geçmediği müddetçe hacker faaliyeti vb. durum söz konusu olamayacaktır.

Nortonchain platformu üzerinde projenin global olarak faaliyet gösterebilmesi amacıyla çoklu dil seçeneği olacaktır.

NORTONCHAIN EXPLORER:

Proje kapsamında kurulacak blockchain ağı üzerindeki bütün işlemlerin blockchain mantığına uygun bir şekilde izlenebilmesi için bir explorer faaliyet gösterecektir. Bu eXplorer üzerinde platforma dair yapılan bütün ödemeler ve kripto para transfer işlemleri görülebilecek ve izlenebilecektir.

NORTONBOT:

Daha öncesinde Nortonchain projesinin son gelişmiş teknolojileri yakından takip edeceğini ifade etmiştim. Bu kapsamda proje içerisnden Nortonbot isimli işlemlerle ilgili faaliyette bulunacak bir teknolojik yardımcı olacaktır.

Bu Nortonbot isimli bot uygulamasıdır. Kullanıcıları birbiriyle ilişkilendirecek ve aralarında iletişim kurmalarını sağlayacak olan bir uygulamadır. Tamamen yapay zeka ile güçlendirilmiş bir bot olacaktır. Böylece akıllı ve hızlı hareket edebilecektir. Telegramda yer alan botlara benzemektedir. Ancak daha gelişmiş ve anonim olduğunu ifade edebiliriz.

NORTONCHAIN BORSASI

Nortonchain Borsası, Nortonchain Teknolojisinin sayısız ama en önemli ürünlerinden birisi olacaktır. Bu farklı kripto para birimlerinin al – sat işlemlerinin gerçekleştirilebildiği bir ticaret platformudur.

Mevcut merkezi ve merkezi olmayan kripto para borsalarında yer alan sorunların tespit edilip çözüm önerileri getirildiği ve bu sorunların kökünden ortadan kaldırılmasının hedeflendiği bir platformdur. Tamamen Nortonchain teknolojisi altyapısında olarak Merkezi Olmayan Bir Kripto Para Borsası olarak faaliyet gösterecektir.

norton-exchange-696x449.jpg

Bu kripto pra borsası üzerinde herhangi bir insan müdahalesi olmadan tamamen yapay zeka ve akıllı sözleşmeler kullanılmak suretiyle işlemler gerçekleştirilecek, buna uygun algoritmalar benimsenecektir. Dolayısıyla borsa üzerinde al – sat, para çekme, para yatırma gibi her türlü işlem son derece hızlı, kolay bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Bütün bu özelliklerinin yanısıra Norton Exchange Kripto Para Borsası müşterilerine 24/7 online yapay zeka ile desteklendirilmiş bot desteği sunacaktır. Böylece müşterilere ait sorunlar hızlı bir şekilde çözülebilecektir.
Ayrıca platform üzerinde sadece Altkoinler ile BTC arasında al – sat işlemleri değil aynı zamanda Altkoinlerle USD ve EUR karşılığında da al – sat faaliyetleri yürütülebilecektir.

Token ve ICO Bilgileri

Projenin tokenı ERC 20 standardında bulunan Norton Coin’dir ve NRT simgesiyle blockchain ağında yer alacaktır. Platform bünyesindeji işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılabileceği gibi token satışlarından sonra kripto para borsaları üzerinde al – sat işlemleri yapılabilecektir.

Screenshot_396.jpg

Toplamda 1 milyar NRT tokenı olacaktır. Projenin cüzdanı üzerinde de Atomic Swap olarak ifade edilen blockchain ağı üzerinde kolayca hrhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan swap işlemleri gerçekleştirilebilecektir.

Projenin ICO Satışlarında Soft Cap hedefi 5 milyon ABD Dolarıdır. Satışlarda ETH, BTC, BCH, LTC kabul edilecektir. Satışa çıkarılıp da satılmayan tokenlar yakılacaktır. Ön Satışlar 1 Ağustos – 1 Eylül 2018 tarihleri arasında % 40 bonus imkanıyla; ICO 1. Ana Satışları 1 Eylül – 25 Eylül 2018 tarihleri arasında % 10 bonus imkanıyla; ICO 2. Ana Satışları 25 Eylül – 5 Ekim 2018 tarihleri arasında % 5 bonus imkanıyla; ICO 3. Ana Satışları ise 5 Ekim 2018 tarihinde bonus imknaı olmadan gerçekleştirilecektir.

Screenshot_394.jpg

Screenshot_395.jpg

Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
Website: https://nortonchain.io/
Whitepaper: https://nortonchain.io/Nortonchain-ENGLISH.pdf
Telegram:https://t.me/nortonchainEN
https://t.me/nortonchainEN1
Twitter: https://twitter.com/nortonchain
Medium :https://medium.com/@NortonchainNRT
Facebook: https://www.facebook.com/Nortonchaincenter

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Sort:  

Coins mentioned in post:

CoinPrice (USD)📈 24h📈 7d
BCHBitcoin Cash557.785$2.56%1.9%
BTCBitcoin7059.884$2.22%6.46%
ETHEthereum294.044$3.11%2.59%
LTCLitecoin62.485$3.77%8.88%

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.03
JST 0.027
BTC 18971.15
ETH 589.60
SBD 3.07