NEXO: Lepší než bankovní účetsteemCreated with Sketch.

in #nexo3 years ago (edited)

Nexo je platforma pro půjčování finančních prostředků, která uživatelům nabízí okamžité půjčky kryté kryptoměnovým kolaterálem.

Jak funguje NEXO?

Uživatelé vloží vklad v kryptoměně jako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), XRP (XRP), a další, a tyto mohou využít jako kolaterál k získání půjčky ve formě fiat měny nebo stablecoinu USDT či USDC.

Nexo se pyšní nadprůměrnými úrokovými sazbami za vklady kryptoměn a zároveň výhodnými podmínkami pro úvěry. Právě kvůli tomu si získalo oblibu více jak milionu uživatelů ve více než 200 různých státech světa. K dnešnímu dni spravuje Nexo pro svoje klienty více než 3 miliardy USD aktiv, od začátku působení poskytlo klientům přes 5 miliard USD půjček. Zisk Nexa je generován díky úrokům z půjček a dále institucionálním půjčkám a poradenským službám.

Služby, které Nexo nabízí

Nexo je vůbec prvním poskytovatelem okamžitých půjček krytých kryptoměnou. Cílem Nexa je řešení neefektivnosti na úvěrovém trhu. Automatizovaný proces půjčování využívá inteligentní smlouvy (smart contracts) a Oracle na blockchainu Ethereum ke správě půjček. Poté, co uživatel převede kryptoměny do peněženky ovládané Nexo, Oracle vytvoří půjčku a uživateli jsou okamžitě přiděleny finanční prostředky. Když uživatel provede vklad za účelem splacení půjčky, Oracle služba vrátí kryptoměnu a zaznamená transakci na blockchain. Inteligentní smlouvy se používají k napájení NEXO a k zaznamenávání uživatelských zůstatků.

Důležitou součástí je také věrnostní program, který odměňuje ty, kteří si NEXO tokeny ponechávají na svých účtech, a poskytuje jim lepší úrokové sazby z půjček a vyšší výnosy z úspor. Nexo také rozděluje 30 % svých zisků držitelům tokenů NEXO ve formě dividend.

Věrnostní program Nexo

Pro věrnostní program Nexo musí mít uživatelé určité procento svého vkladu na Nexo účtu v nativních NEXO tokenech. Každý vyšší level věrnostního programu zaručuje lepší podmínky pro vklady i úvěry. Program se skládá ze 4 úrovní, které jsou následující;

 • Základní věrnostní program: Nejsou potřeba žádné NEXO tokeny
  
 • Stříbrný věrnostní program: Alespoň 1 % zůstatku portfolia na vašem účtu musí být v NEXO tokenech
  
 • Zlatý věrnostní program: Nejméně 5 % zůstatku portfolia na vašem účtu musí být v NEXO tokenech
  
 • Platinový věrnostní program: Nejméně 10 % zůstatku portfolia na vašem účtu musí být v NEXO tokenech
  

S NEXO mohou uživatelé dosáhnout, v případě nejvyššího platinového věrnostního programu, následujících úroků za svoje vklady:

12 %APY za stablecoiny a vklady v EUR, GBP a USD

8 %APY pro kryptoměny BTC, ETH, LINK, LTC, XRP, BCH, BNB, EOS, XLM, TRX, PAXG

Při půjčce mohou uživatelé dosáhnout až na 5,9 % APR při takřka instantním schválení půjčky.

Kreditní karta Nexo

Nexo má svou vlastní kreditní kartu. Ta Vám umožní utrácet, aniž byste prodávali svoje vlastní kryptoměny. Kreditní karty Nexo se mohou využívat jako jakékoliv jiné kreditní karty, výhodou však je zpětný cashback až 2 %.

Zabezpečení u Nexo

Nexo je společnost v soukromém vlastnictví a jako taková je odpovědná za bezpečnost své sítě a uživatelských fondů. Nexo ukládá svá digitální aktiva s BitGo, správcem kryptoměn, který uchovává kryptoměny v cold storage peněženkách a tyto aktiva jsou kryty pojistkou na 100 milionů dolarů.

Tým

Společnost Nexo založili v dubnu 2018 Antoni Trenchev, Georgi Shulev a Kosta Kantchev jako projekt evropské fintech firmy Credissimo, ze které tito zakladatelé pochází. Důvodem založení bylo zjištění, že neexistuje žádná podobná platforma pro kryptoměnové investory, která by dovolovala poskytnout půjčku proti hodnotě jejich kryptoaktiv, což byla do doby založení Nexa čistě možnost ve světě tradičních financí.

NEXO Token

Nexo má nativní token NEXO, který při uzamčení na platformě poskytuje uživatelům výhody, jako jsou nižší sazby pro úroky z půjček a vyšší úrokové sazby pro svoje vklady. Ty mohou být dokonce ještě vyšší o 2%,pokud si uživatelé nechají vyplácet úroky ze vkladů ve formě NEXO tokenů. Držitelé NEXO tokenů navíc dostávají dividendy ze zisků společnosti Nexo.

NEXO token je ERC20 token na síti Ethereum a také BEP2 token na Binance Chainu.

Celková pevná zásoba je 1 mld NEXO tokenů, z čehož je aktuálně 560 mil. NEXO v oběhu.Nexo_chart

V říjnu 2020 společnost oznámila, že zahajuje iniciativu „Nexonomics“, jejímž cílem je podpořit tokenomiku a zvýšit hodnotu NEXO. Společnost následně odhalila, že nakoupí zpět NEXO v hodnotě 12 milionů dolarů na volném trhu, tzn. buyback program.

NEXO lze zakoupit na kryptoměnových burzách, z nichž nejznámnější jsou Huobi Global, UPEX, Hoo a Bitrue.

NEXO se v současné době při ceně $0,7 nachází na 52 místě žebříčku dle CoinMarketCap.

Závěr

Nexo je centralizovaná platforma pro digitální půjčky za kryptoměnový kolaterál. Nevýhodou může být aktuálně absence referal programu a to, že Nexo prozatím ještě nevlastní bankovní licenci. Někoho může zase odradit custodial řešení, protože se nejedná o decentralizované řešení.

Velkou výhodou však je uživatelsky přívětivé a velmi intuitivní prostředí, kdy uživatel prakticky během pár kliknutí získá půjčku, která bývá většinou schválena během několika pár minut.

Pro ty, kteří chtějí svoje kryptoměny úročit i při tzv. HODLování je NEXO skvělým pomocníkem, jelikož nabízí unikátně vysoké úroky z vkladů. Rozhodně to je jeden z velkých hráčů kryptoměnových půjček na trhu.

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 69394.55
ETH 3894.24
USDT 1.00
SBD 3.73