Yazılım dolandırıcılarının kapatılmasısteemCreated with Sketch.

in #news2 years ago (edited)

Bu yüzden korktu ki, arayan kişinin çevrimiçi banka hesabına erişmesine ve daha fazla güvenlik paketi için 4.000 £ transfer etmesine izin vermeyi kabul etti. Sadece muhammetyt haftalar sonra, dolandırıcılık kurbanı olduğunun farkındaydı.

Ayrıca sahtekarların masasını çeviren bir adamla konuşuyoruz. Jim Browning, boş zamanlarında bu tür bir sahtekarlığı araştıran ve bulgularını popüler YouTube kanalıyla belgeleyen bir BT dlivetvtr uzmanıdır .

Dolandırıcılar için yem görevi gören bir bilgisayarı nasıl kurup, onları başka bir kurbana erişim kazandıklarına ikna ederek anlattı. Bir durumda, daha sonra bir Kolkata çağrı merkezinde "içeride" haftalar geçirebildi.

'Çağrı merkezi dolandırıcısında 4.000 £ kaybettim'
İngiltere siber merkezi, ödeme kartı sahtekarlığını hedef alıyor
Yemek yazarı 'telefon kaçırma olayında 5.000 £' kaybediyor '
“Yapabildiğim şey, kasıtlı olarak bilgisayarımla bağlantı kurmalarına izin vermekti ve bu bağlantıyı tersine çevirdim ve dolandırıcıların ne gördüğünü tam olarak görebildim” dedi.

Sonra çağrı merkezinde bir dizüstü bilgisayar aracılığıyla bir tura çıkmayı başardı: "Aslında bu dizüstü bilgisayarı masasından kaldırdı ve üzerinde bir web kamerası vardı. Ve çağrı merkezinin çevresini görebildim ve hem görüp hem de duyabiliyordum. mikrofonları tam olarak ne oluyordu. "

Bay Browning, dolandırıcıların kurbanlarının bilgisayarlarına uzaktan erişim sağlamak ve banka hesaplarını tahliye etmek için kullandıkları tekniklerin çeşitliliğini gözlemledi. Bazılarının para iadesi teklif eden başarısız bir bilgisayar şirketinden geldiğini iddia ederken, diğerleri kredi kartı sağlayıcısından geldiklerini ve bazı şüpheli etkinliklerin bulunduğunu söylüyor.

Kolkata'daki polise topladığı bilgileri aktarıyor. Ancak dolandırıcılara karşı verilen mücadelede bazı başarılar elde edilmiş olsa da, bu hala büyük ve kazançlı bir endüstridir.

Bay Varey, aldatmacaya düşmek için aptalca olduğunu itiraf ediyor - ancak hikayesinin, başkalarının soğuk arayanların bilgisayarlarına erişmesine izin vermenin tehlikelerini anlamalarına yardımcı olacağını umuyor.

Ayrıca bu hafta podcast'te: Muhammet YT
Facebook'un Terazi Kripto para birimi projesinin Mark Zuckerberg'in bir kongre komitesi tarafından altı saatlik ızgaradan sonra nerede durduğunu değerlendiriyoruz .
Ve sadece egoistpati fabrikalarda değil, hastanelerde robotlar söz konusu olduğunda Hindistan erken bir evlat edinicidir. Robotların bir doktorun araç setine çok faydalı olabileceğine inanan ve yerine onların becerilerini artıran inançlı cerrahla tanışıyoruz.

Sort:  

Hi,

  • Community Guideline for TripleA
    please be advised that the tag AAA is used for TripleA, which is focusing on Movie and Drama reviews. The team behind TripleA is countermeasuring the abuse of the tag and the final stage would be a permanent blacklist of the account from TripleA after this warning.

Hope to see you at TripleA with a great movie review on your next posting.

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.06
JST 0.040
BTC 35221.94
ETH 2432.63
USDT 1.00
SBD 3.99