Lüks mallar dev LVMH, 14.5 milyar dolarlık Tiffany devralma işlemine başladısteemCreated with Sketch.

in #news2 years ago

ABD merkezli Tiffany, dünyanın en büyük lüks mal şirketi LVMH'den yaklaşık 14.5 milyar dolar (11.3 milyar £) değerinde bir devralma teklifini "gözden geçirdiğini" söyledi.

Şirketler teklifi, 182 yaşındaki Tiffany'nin şu anda görüşme olmadığını söyleyerek Pazartesi günü ayrı açıklamalarda bulunduğunu doğruladı.

Fransa'nın en zengin adamı Bernard Arnault'a ait LVMH'nin Christian Dior, Givenchy ve Bulgari gibi markaları var.

Kuyumculuk lüks sektördeki en hızlı büyüme noktalarından biri olmuştur.

Pazartesi gününün başındaki iki cümlelik bir bildiride LVMH, "Tiffany ile olası bir işlemle ilgili ön görüşmeler yapıldığını doğruladığını" belirtti ve anlaşma kesinliği olmadığını söyledi.

Birkaç saat sonra New York Borsasına kote olan Tiffany, nakit başına hisse başına 120 $ 'lık "LMVH'den istenmeyen, bağlayıcı olmayan bir teklif" aldığını söyledi .

Haftasonu raporları, Kenzo, Tag Heuer, Dom Pérignon, Moet & Chandon ve ayrıca Louis Vuitton çantalarının da sahibi olduğu nakit zengini LVMH'nin bu ayın başlarında Tiffany için ön teklif sunduğunu söyledi. Devralma 2011'de Bulgari markasını 5.2 milyar dolara satın aldığından beri LVMH'nin en büyük anlaşması olacak.

"LVMH'nin Tiffany'ye 14,5 milyar dolarlık bir yüzük koyma girişimi, birkaç yıl önce Bulgari’yi daha önce ekleyerek bu sektördeki mücadeleyi Cartier’in sahibi olan ve en yakın rakibi Richemont’a çekecek ve LVMH’nin ABD’ye daha iyi erişim kazanmasına yardımcı olacaktı. Piyasalar, "dedi.

ABD pazarından daha büyük bir pay almasının bir parçası olarak LVMH, Teksas'ın güneyinde bir fabrika açtı ve bu ay Sayın Arnault ve ABD Başkanı Donald Trump ve kızı Ivanka'nın katıldığı törende resmen açıldı.

Tiffany'nin amiral gemisi New York mağazası, 5. Caddedeki Trump Tower'ın yanında. 1837'de Charles Lewis Tiffany tarafından kurulan şirketin ünvanı, Audrey'deki 1961 filminin Tiffany's'deki Audrey Hepburn'e bakması ve Truman Capote'nin aynı isimdeki romanına dayanmasıyla başladı. arif

Daha yüksek teklif mi?
LVMH'nin ürünlerine olan küresel talep son yıllarda iyi bir artış gösterdi, ancak dünya çapındaki satışların düştüğünü gören Tiffany için de aynı şey söylenemez .

Birkaç lüks firma gibi, analistler, Tiffany'nin ABD-Çin ticaret anlaşmazlığı tarafından yakalanmış ve tarifelerdeki artışla karşı karşıya olduğunu söylüyorlar. Ayrıca, Çinli turistler tarafından perakende satış mağazalarındaki düşük harcamalardan da etkilendi.

LVMH'de 75 marka, 156.000 çalışan ve 4.590'dan fazla mağaza ağı vardır. Tiffany 14.000'den fazla çalışanı istihdam etmekte ve yaklaşık 300 mağaza işletmektedir.

LVMH'nin teklifinin haberi, Tiffany'nin hisselerinin daha sonra açılacak olan resmi Wall Street öncesinde pazar öncesi işlemlerde% 22.8 artış sağladığını bildirdi. 14.5 milyar dolarlık bir teklif hisse başına 120 dolar değerinde, ancak analistler LVMH'nin daha yükseğe çıkabileceğini söyledi rainlox ve Credit Suisse, Tiffany'nin hisse senedinin 140 dolar değerinde olduğunu tahmin etti.

Benim adresim @egoistpati arkadaşlarımın adresleri @tugaygok - @omegla - @zulaoyun - @rainlox - @gamzesayman - @muhammetyt - @dlivetvtr - @arifcorlu

LVMH rakibi Kering, kuyumculuk rainlox sektöründe de genişlemeyi hedeflemiş ve moda markası Gucci için üst düzey kuyumculuk çizgileri başlatmıştır.

Bu arada İsviçreli Richemont, Cartier gibi etiketlere sahip bir sektör lideri de portföyüne katılıyor ve yakın zamanda İtalya'nın Buccellati'sini satın aldı.

Ancak, Jefferies’deki analistler, "Tiffany potansiyel olarak en büyük av ve tek ABD’de dünyadaki lüks markadır" dedi.

Sort:  

Hi @egoistpati,
Thank you for participating in the #travelfeed curated tag. To maintain a level of quality on the project we have certain criteria that must be met for participation. Please review the following: https://travelfeed.io/@travelfeed/updated-how-to-participate-on-travelfeed-io
We require at least 250 words in English.
Thank you very much for your interest and we hope to read some great travel articles from you soon!
The language of your post was automatically detected, if your English text is at least 250 words long or you have updated your post to fit our criteria, you can ignore this comment for it to be considered for curation. For further questions, please contact us on the TravelFeed Discord.
Regards, @travelfeed

Did you know that you get larger upvotes when posting through TravelFeed.io?

We are continuously working on improving TravelFeed, recently we introduced new content tiles that make discovering awesome destinations and topics even easier.


Learn more about TravelFeed by clicking on the banner above and join our community on Discord.

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.06
JST 0.040
BTC 35221.94
ETH 2432.63
USDT 1.00
SBD 3.99