MODULE ICO PROJESİ - MERKEZİ OLMAYAN DOSYA DEPOLAMA AĞI

in #module2 years ago (edited)

Screenshot_366.jpg

Merhaba kripto para dünyası. Günümüzde, tıpkı internet teknolojisinin 90'lı yıllarda neden olduğu büyük dönüşüm ve değişim neyse blockchain teknolojisi ile onu yaşamaya başladığımızın yavaş yavaş farkına varıyoruz. Kamu blockchain ağının birkaç yıl içinde insan faaliyetlerini nasıl dönüştürdüğüne tanık olacağız.

Bu makalemde sizler için sadece gelişmiş ülkelerde değil, üçüncü dünya ülkelerinde de geniş bir kitle bulmaya hazırlanan ve devam eden ICO Satışlarında 4 milyon dolara yakın bir fon toplamış olan – bundan çok daha fazlasını da toplamayı hedefleyen MODULE PROJESİNİ incelemek istiyorum.

Module Projesi Nedir?

Bu proje, herhangi bir kullanıcının ihtiyaç duyanlara kendi cihazının boş – kullanmadığı hafıza yerini kiralamasını sağlayan blockchain platformudur. Akıllı telefonunda, dizüstü bilgisayarında veya masaüstü bilgisayarında hafızası olan bir kişi, boş bellek miktarını ve kiralamaya hazır olduğu süreyi proje kapsamında belirleyebilir ve kiralayabilir.

Projenin faaliyete girmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte dünyanın her yerinden bir çok kullanıcı, cihazlarının belleğini özel uygulama yardımıyla büyük bir depolama ağı oluşturacak şekilde gönderecebilecektir.

Module ekosisteminde şu katılımcı türleri yer alacaktır: Doğrulama/Onaylama İşlemini Yapan Node - Depolamayı Kullanmak İsteyen Müşteri, Cihazında Yedek GB'leri Kiralayarak Para Kazanmak İsteyen Kullanıcı, Madencinin Node ağı - Akıllı Sözleşmeyi Ve İşlemleri Yeni Blockchain Üzerinde Doğrulayan Kullanıcı.

Module Ekosistemi Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar Module uygulamasını indirir ve ağa, “Farmer” Doğrulayıcı olarak katılır. Doğrulayıcı, bilgilerini en sağlam ve güveniliş şifreleme türlerinden biri olan ECC (Eliptik Eğri Kriptografi) yardımıyla şifreler. Şifrelemeden sonra, bilgiler bölümlere ayrılır. Ve her veri parçası farklı Farmer deposuna kopyalanır ve yerleştirilir.

Screenshot_364.jpg

Böylece şifreleme ve ayırma, yüksek koruma seviyesini garanti eder ve bilgilerin farklı depolarda kopyalanması sayesinde bilgi kaybı söz konusu olmaz. PoSTT protokolü, doğrulayıcıdan Farmer’a ve Madenciye yapılan ödeme işlemlerinin “gas” olarak adlandırılan ödeme şeklinde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Module tarafından çözülen ana konular şunlardır:
• Tüm dünyada akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve PC'de büyük miktarda kullanılmayan bellek alanı.

• Küresel iş ve devlet kurumları, bilgileri için daha ucuz bir depolama alanına ihtiyaç duyarlar.

• Madenciliğe katılmak için özel ekipman ve bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Platformun Beta sürümünün bu yılın Aralık ayında piyasaya çıkacak olmasına rağmen, uygulama resmi olarak Ocak 2019'da kullanıma sunulacaktır. Projenin ekosistemi, Module platformunda kişilerin kendi uygulamalarını oluşturma ve yayınlama imkanı sağlayacaktır.

Screenshot_370.jpg

MODULE App - Veri Depolama Servisi

MODULE, hassas bilgilerin saklanması için uygundur; çünkü dağıtılmış depolama alanı, verileri birçok farklı yerde parçalarda tutar. Başkalarından gizli tutulması gereken bilgileri saklamak için kullanılabilir.

Özellikle, MODULE gibi dağıtılmış bir platformda bilgi depolayarak, “gizli paylaşım” yoluyla bilgi güvenliğini artırabilir. Başka bir deyişle, hassas bilgi parçalarına bölünmüş ve ayrı yerlerde depolanmışsa, bilgi sadece bir parça ile çoğaltılamaz, ancak eğer birkaç parça toplanırsa, bilgi çoğaltılabilir. Bu Gizli Paylaşım yöntemi, blockchain'de ve hassas bilgilerin güvenli bir şekilde saklanması için güvenli bulut depolama alanı oluşturmak için kullanılacaktır.

Proje kapsamında gizli paylaşım anahtarlarının yönetimi yoluyla blok zincirinde kaydedilen belgelerin gizlenmesi tekniği zaten geliştirilmiştir. Hassas bilgiyi işlemek için blockchain kullanmanın önündeki bir engel, blockchain hakkındaki bilgilerin tüm kullanıcı topluluğuna açıklanmasıdır.

Bununla birlikte, blockchain teknolojisini ve gizli paylaşımı birleştirerek, daha yüksek güvenlik ve rahatlık beklenebilir. Tüm bunlar Module projesi ve aplikasyonu aracılığıyla sağlanacaktır. Aplikasyonun global anlamda yaygın bir kullanıma sahip olması beklenmektedir.

Screenshot_367.jpg

ICO ve Token Bilgileri

Projenin tokenı ERC 20 standardında ve Ethereum blockchain ağı üzerinde yer alan MODL tokenıdır. MODL tokenları, ERC20 tokenlerini destekleyen herhangi bir Ethereum cüzdanında (MyEtherWallet, Mist, MetaMask vb.) saklanabilecektir.

►Token kısaltması: MODL
►Token standardı: ERC-20
►Soft Cap: 5.000.000 USD
►Hard Cap: 18.000.000 USD
►Toplam Token Miktarı: 15.000.000.000 MODL
►Satış İçin Ayrılan Token Miktarı: 2.250.000.000 MODL
►Ön Satış Tarihi: 16.07.2018 -31.07.2018
►Ön Satış Primi:% 7
►ICO Satışları Tarihi: 1/08 / 2018–30/09/2018
►Token fiyatı: 1 MODL = 0,008 USD
►Token Satışına Yasaklı Ülkeler: ABD ve yasa dışı olduğu diğer ülkeler.
►Satışlarda Kabul Edilecek Para Birimleri: BTC, ETH, LTC, Dash, Zcash, ETC, USD (banka havalesi)

Projenin MODL tokenlarından satın almak için https://tokensale.modltoken.io/ linkini kullanabilirsiniz.

Proje Ekibi

Projenin Yöneticisi Toshiki Tashiro isimli girişimcidir. Kendisinin 10 yılı aşkın bir süredir bir yazılım geliştime şirketinin yöneticiliği de dahil olmak üzere yazılım endüstrisinde deneyimi bulunmaktadır. Ayrıca System Design Works Inc isimli şirketin halihazırda CEO’luğunu da yürütmektedir.

Projenin diğer ekip üyeleri arasında blockchain, yazılım, pazarlama, reklamcılık gibi alanlarda uzmanlaşmış, tecrübeli kişilerdir.

Screenshot_365.jpg

Screenshot_369.jpg

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Platform/projeye ilişkin kaynaklardan yapılan incelemedir.
Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
Website: https://modltoken.io/
Whitepaper: https://modltoken.io/doc/whitepaper_en.pdf
Twitter: https://twitter.com/MODULE_Project
Telegram: https://t.me/module_project
ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4566364.0

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.03
JST 0.027
BTC 18971.15
ETH 589.60
SBD 3.07