Poncyliusz: „Jeśli chodzi o związki partnerskie, to nie unikniemy uregulowania tego choćby na polu kodeksu cywilnego”

in magnapolonia •  18 days ago 


„Jeśli chodzi o związki partnerskie, to nie unikniemy uregulowania tego choćby na polu kodeksu cywilnego” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Poncyljusz, „jedynka” Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie.

„Jeżeli będę miał dokument w postaci zmian w kodeksie cywilnym, to zagłosuję za tym. (…) Jeśli będzie to kodeks rodzinny, to będę miał duży opór” – podkreślił.

Pytany o nominowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na kandydatkę na premiera, Poncyljusz odpowiedział, że „sternik podejmuje decyzje”.

„Cała załoga, dokąd nie zamienia sternika nie łapie za ster, nie szarpie w drugą stronę, tylko pokornie przyjmuje decyzje podjętą przez sternika” - powiedział.

Kiedy Robert Mazurek przypomniał słowa członków KO, którzy twierdzili, że Jarosław Kaczyński „chowa się za Beatą Szydło”, Poncyljusz powiedział, że „tylko kołek w płocie nie zmienia zdania”.

„Mamy do czynienia z sytuacją, w której to, czy Grzegorz Schetyna będzie liderem listy w Warszawie czy Wrocławiu jest mniej ważna niż to, jakie będziemy mieli podatki, jaka będzie gospodarka, czy kolejni ministrowie będą przyjeżdżać do Polski i mówić po powrocie, że będą uruchamiać jakieś tam procedury” - powiedział.

💬 @PawelPoncyljusz w #RozmowaRMF o swoich słowach z 2007 roku: „Nie rozumiem Polski wschodniej”: To była bardzo specyficzna sytuacja, spotkanie na wsi, w którym odbyło się referendum europejskie. (...) Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty, przepraszam

— RozmowaRMF (@Rozmowa_RMF) September 4, 2019

[NA ŻYWO] Oglądaj Poranną #RozmowaRMF! Gość kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu @PawelPoncyljusz. Zapraszamy! @RMF24pl @Rozmowa_RMF https://t.co/TaG84l8FXt

— RMF24 live (@rmf24_live) September 4, 2019

/rmf24.pl, fot. Fotorzepa/ Darek Golik/


Posted from my blog with SteemPress : https://www.magnapolonia.org/poncyliusz-jesli-chodzi-o-zwiazki-partnerskie-to-nie-unikniemy-uregulowania-tego-chocby-na-polu-kodeksu-cywilnego/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Warning! This user is on our black list, likely as a known plagiarist, spammer or ID thief. Please be cautious with this post!
If you believe this is an error, please chat with us in the #appeals channel in our discord.