Piranie pod Opolem, tam kąpią się dzieci!

in magnapolonia •  last month 


Z niewielkiego zbiornika koło Choruli wędkarze wyłowili w ciągu kilku dni siedem sztuk egzotycznych piranii. W żwirowni kąpią się dzieci, a te ryby mogą być niebezpieczne! = alarmuje Nowa Trybuna Opolska.

  • Od roku jeżdżę wędkować na zbiornik po dawnym wyrobisku żwiru między Malnią a Chorulą. To około 10 hektarów ładnej i czystej wody - opowiada pan Jerzy. - Za pierwszym razem złapałem dwie piranie o długości 25 i 27 centymetrów, a trzecia przegryzła żyłkę i uciekła. Po raz drugi, w ostatnią sobotę 17 sierpnia, złapałem kolejne dwie sztuki, tym razem większe - 28 i 30 centymetrów. Wcześniej z czymś takim się nie spotkałem.

Wędkarz mówi, że bez problemu rozpoznał piranie po charakterystycznym ubarwieniu i niesamowitych, ostrych zębach.

  • Widziałem je wcześniej w filmach przyrodniczych i w prywatnych hodowlach hobbystów, w akwariach - mówi pan Jerzy. - Od innych wędkarzy wiem, że w tym samym zbiorniku złapano jeszcze trzy takie sztuki.

Żwirownia między Malnią a Chorulą jest często odwiedzana przez wędkarzy. W ciepłe dni przychodzą tam też dzieci, niektóre wchodzą do wody, żeby się ochłodzić. Tymczasem piranie potrafią być agresywne i niebezpieczne, nawet dla ludzi.

Więcej:
https://www.tvp.info/44008412/piranie-w-zbiorniku-na-opolszczyznie-kapia-sie-tam-dzieci


Posted from my blog with SteemPress : https://www.magnapolonia.org/piranie-pod-opolem-tam-kapia-sie-dzieci/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Warning! This user is on our black list, likely as a known plagiarist, spammer or ID thief. Please be cautious with this post!
If you believe this is an error, please chat with us in the #appeals channel in our discord.