LOLIGO ICO Proje İncelemesi

in #loligo2 years ago (edited)

logolo.JPG

Merhaba sevgili kripto para dünyası, bu makalemde sizlere yatırımcılar için ICO projelerini güvenilir hale getirmek isteyen, başka bir anlatımla ICO projeleri arasında “scam” nitelikte olanların ayrılmasını sağlayacak bir ekosistem geliştirmiş olan LOLIGO ICO Projesini incelemek istiyorum.

Blockchain teknolojisi ve kripto paralar her geçen günlük günlük hayatımızın içine daha çok yerleşmektedir. Bu şekilde devam ettiği takdirde büyük bir blockchain devrimi gerçekleşeceği değerlendirilmektedir. Mesela Estonya devlet yapısı olarak blockchain teknolojisini kullanmaya başlamış ve devrimsel bir yaklaşımla kamu kurumlarında dönüşüm başlatmıştır.

Ülkemizde bazı üniversiteler blockchain teknolojisini kullanarak diploma vermektedir. Diğer taraftan kripto paraların fiat paraların yerini almasına yönelik genel ilerleyiş de hızla devam etmektedir. Blockchain tabanlı geliştirilen projelerin fonlanmasında hepimizin bildiği üzere ICO metodu kullanılmaktadır. Yani proje başlamadan önce uygun fiyatlarla projenin kripto parası satışa çıkarılarak buradan elde edilen gelir/fon ile projenin gelişimi sağlanmaktadır.

Günümüzde özellikle son bir – iki yıl içerisinde ICO projelerinin sayısında müthiş bir artış gerçekleşti. Bu artışla birlikte bir çok ICO projesi dolandırıcılık, yetersiz altyapı, proje ekibi zayıflığı, teknik bilgi yoksunluğu, gayri-ciddilik gibi nedenlerden ötürü başarısız olduğu da ayrı bir gerçektir.

Global anlamda daha çok yatırımcının ICO projelerine katılabilmesi için ortaya çıkan bu güven sorununun yok edilmesi gerekmektedir. Peki Nasıl? İşte LOLIGO Projesi tam olarak bu “Nasıl” sorusunun cevabını verebilecek bir ekosistem oluşturmak ve ICO projelerine yatırımları güven altına almak istemektedir.

LOLIGO Ekosistemi Nasıl Çalışır?

Loligo'daki ekosistemin esasında oldukça basit ve anlaşılabilir olduğunu ifade edebiliriz. Öncelikle herhangi bir projeyle ilgili olarak Geliştirme ekibi, ICO'yu başlatmak için LOLIGO platformunda bir talepte bulunur. Loligo uzmanları projeyi bir dizi kritere göre kontrol eder ve güvenilirliği hakkında karar verir.

Her şey normalse, token oluşturmak, token satışını başlatmak ve toplanan fonları dağıtmak için bir akıllı sözleşme oluşturulur. Bu akıllı sözleşmede önceden belirlenen kriterlere göre tüm sistem işler.

LOLIGO Araçları

Dashboard: Hem otomatik analiz sonuçları hem de iç uzmanların danışmasını içeren proje değerlendirme sistemi. Otomatik analiz kod analizi, birim testleri, simüle ortam testleri ve yük testleri içerir. Piyasada bulunan değerlendirme hizmetlerinden farklı olarak, Loligo platformu gerçek zamanlı olarak ICO'nun performansını ve güvenilirliğini analiz edecektir.

Akıllı cüzdan: Bu, Loligo ekosistemine giriş noktasıdır. Cüzdan, LLG tokenlarını saklamanıza, aktarmanıza ve satmanıza ve çeşitli ICO projelerine katılmanıza olanak tanıyacaktır.

ICO Borsası: Platform içerisinde piyasaya sürülen tüm tokenlar, kategoriye, kullanılabilirliğe ve popülerliğe göre kategorilere ayrılmış oldukları pazara hemen girerler. Bu pazardaki alımlar, Akıllı cüzdanlar yardımıyla Fiat para üzerinden de yapılabilecektir.

basic intro.jpg

Akıllı Keşfet: Yatırımcıların ICO'ların gelişimini takip etmeleri için yararlı olacak basit ve verimli bir arayüzdür.
LCC Fabrikası: Akıllı sözleşmenizi Blokchain Loligo ile düzenlemenize, test etmenize ve yayınlamanıza olanak tanıyan bir araçtır.

Projenin Faydaları

Klasik anonimlik ve blok-start-up'ların güvenliğine ek olarak, ekosistem aşağıdaki avantajlarla ön plana çıkacaktır:

• Sadelik: Arayüz ve çalışma algoritması o kadar basittir ki, yeni projelere en kısa sürede başlanabilecektir.

• Ölçeklenebilirlik: Loligo, Ethereum bloklarının tüm olasılıklarını, projenin mevcut imkânı dahilinde, kullanmayı amaçlamaktadır.

• Projelerin gerçek zamanlı olarak değerlendirilmesi.

Screenshot_1.jpg

ICO ve Token Bilgileri:

Platform, ERC-20 standardında "LLG" tokenını kullanacaktır. Yeni ICO projelerini başlatmak, akıllı sözleşmeler ve diğer faaliyetler oluşturmak ve yürütmek için bu tokenlar kullanılacaktır.

Toplam token arzı 16 milyon olacaktır. Bunların 11 milyon 200 bini token satışına çıkarılmıştır. Token satışlarında özel satışlarda Fiat para ve ETH; genel satışlarda da ETH kabul edilecektir. Projenin Soft Cap hedefi 0.95 milyon ABD Doları; Hard Cap hedefi ise 12 milyon ABD Dolarıdır. Başlangıç fiyatı olarak ise 1 LLG = 0.003 ETH olarak belirlenmiştir. Projenin ICO token satışlarına https://app.loligo.co/users/sign_up linki üzerinden katılabilirsiniz.

Proje Danışma Kurulu

Danışma Kurulu, Makine Öğrenimi, IoT, Bilgisayar Vizyonu, Artırılmış Sanal Gerçeklik, AI ve Robotik, SEO, VC ve Melek Yatırımları, e-Ticaret Optimizasyonu, Satış, İlk Para Teklifleri, Kripto Para Birimleri ve PPC becerilerini çeşitlendirmiş 5 kıdemli profesyonelden oluşmaktadır. Danışma kurulu üyelerinin isimleri ve diğer detayları https://loligo.co/ adresinde bulunabilir.

Screenshot_10.jpg

Genel Değerlendirme

Loligo geliştirme ekibi, güvenilmez projeleri ortadan kaldırmak ve mevcut güven ortamını iyileştirmek amaçlı olarak yeni ICO’lar için önemli bir platform olması için LOLIGO’yu geliştirdiği anlaşılmaktadır. Bu, başarılı bir uygulama olması durumunda kripto para dünyasına yeni yatırımcıları çekeceği de açıktır.

Sevgiyle Kalınız

Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfen Aşağıdaki Linkleri İnceleyiniz:
Website: https://loligo.co
Whitepaper : https://loligo.co/assets/doc/LOLIGO-EN-V0.68.pdf
ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4847741.0
Facebook: https://www.facebook.com/loligo.co
Twitter: https://twitter.com/Loligo_co
Telegram: https://t.me/loligoico

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.03
JST 0.026
BTC 19095.46
ETH 592.45
SBD 3.28