Wolność w internecie

in life •  last year 

Coraz więcej osób ma świadomość, że twórcy portali coraz bardziej mają gdzieś, prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników.

Biorąc pod lupę największe i najbardziej znane strony, takie jak Facebook czy Google stale monitorują każdy nasz krok w internecie, bardzo nieliczna grupa osób czyta na co tak naprawdę wyrażą zgodę.
Pobierając najprostszą aplikację na swój telefon z systemem android. Wiele z nich chce uzyskać dostęp do mikrofonu, aparatu, zdjęć, wiadomości Itd.
Pytanie tylko po co np. takiej aplikacji "notatnik" dostęp do moich wiadomości czy zdjęć?

W trosce o naszą anonimowość i bezpieczeństwo naszych danych, mamy projekt Steemit, wizja "wolnego internetu".
Tak też było do czasu kiedy strażnicy tagu #polish rozpoczęli masowe flagowanie postów.
Do społeczności dołącza sporo nowych osób, które nie wiedzą do końca na czym to wszystko polega i zamiast otrzymać upomnienie w formie komentarza, dostaje flagę...
Komuś się coś trochę pomyliło, ale niech uważają ze to co robią jest ważne i dobre...

Głównym pomysłem jest stworzenie bezpiecznego i wolnego portalu gdzie nie będziemy monitorowani na każdym kroku, a wolność naszego słowa nie będzie zależała od @polish-cleaners i całej reszty którzy flagują to co im nie odpowiada.
Do tworzenia projektu mile widziane wsparcie w każdej formie:)
Jeśli uważasz, ze jesteś w stanie pomóc w jakikolwiek sposób, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam Pudyś

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Głównym pomysłem jest stworzenie bezpiecznego i wolnego portalu gdzie nie będziemy monitorowani na każdym kroku, a wolność naszego słowa nie będzie zależała od @polish-cleaners i całej reszty którzy flagują to co im nie odpowiada.

Brzmi trochę jak utopia. Jakie byłyby mechanizmy obrony przed spamem, nielegalnymi treściami, łamaniem praw autorskich etc?

  ·  last year (edited)

Każdy inaczej podchodzi do spamu, hejtu itd.
Na steemit po otrzymaniu flagi jest całkowicie blokowana treść, i jest minimalna szansa na to ze ktoś to będzie jeszcze czytał, nawet jeśli go to bardzo by zainteresowało.
Dlatego ktoś komu się to nie podoba po prostu ukrywa post lub wszystkie posty użytkownika i nie będzie ich widział w przyszłości.
nielegalne treści typu pornografia itd. będą od razu usuwane bądź też weryfikowane wcześniej to już dość odległy temat.