Travel & camping * Sapanca, Sülüklü Göl ve YediGöller kamp hikayesi..

in life •  11 months ago

IMG_0759.JPG

Sevgili Dostlar,
Bu hafta içi arkadaşlarla oturup kamp planı yaptık ve hemen topladık kamp malzemelerimizi attık kendimizi yola harika bir iki yer gezdik ve her insan kamp yaşamını hobi olarak kendine edinmeli ve şehir hayatında bir nebzede olsa uzaklaşabilmesi adeta terapi oluyor, Bunların üstüne birde kendini surviavor gibi hissettiğimiz zamanlar oldu geri döndüğümüze şükrettik tabi :) Doğa herşeye rağmen harika ve insan geldiği yere geri dönmeli betonların içinde hapsolduğumuzu bazen unutuyoruz.

İlk durağımız sapanca oldu. Sapancada kamp atıcak bir yerler ararken baktık ki güzergahımızda kamp atacak yer bulamadık birde sezon açılmadığı için tabi heryer ıssız gibiydi, Vazgeçtik bir tesise gidip kahvaltı yapalım dedik. Mekanın adı "Serdivan Gölpark" Adapazarı yolu üzerinde bir sosyal tesis google maps üzerinde rahatça bulabilirsiniz. Bir dipnot eklemek istiyorum, Herkes ağaşı yukarı navigasyon için yandex veya google kullanır yandex için haritalarınızı mutlaka güncel tutmalısınız aksi takdirde yandex bazı mevkiileri göstermeyebiliyor. Google Yandex'e nazaran daha çok mevkii içeren bir uygulama ama Yandexinde navigasyonu daha keskin.

Tesis Sapanca gölüne sıfır geniş oturma alanlarıyla güzel bir mekan fiyatlar orta direk sayılır, Tost 6 tl Çay 1.5 tl. Sapanca Göl atmosferini yaşayabileceğiniz bir mekan.

Sonrasında verdik kendimizi
"Sülüklü Göl"yollarına...

IMG_2885.jpg

Sülüklü Göl Sakarya- Bolu yolu üzerinde Akyazı beldesinde bir tabiat harikası. Sülüklü Göle giderken yol üzeridne daha önceki kampcıların bıraktığı odunlar ve kendi bulduklarımızı arabaya atıp devam ettik. Burada sadece1 gün kalabildik, Sebebine gelince erzağımız azdı ve çevrede birşeyler temin edilebilecek pek yakın bir yer yoktu hazırlıklı gitmemiştik planlarımız arasında yokken sonradan aklımıza gelen biryer ama hani böyle göl orman içiçe göl kenarı çadır kurmak için biçilmiş kaftan ve bu dönemlerde ıssız olmasıylada tam bir kamp tatbikatı gibi oldu.


Arkadaşlarım ve ben ilk defa gittiğimzi için buraya yabani hayvan varmı yok mu bilemiyoruz tabi gece biraz korka korya uyuduk tabiat ve ortam sana korkmanı söylüyor sanki ve gece bir ara zifiri karanlık oldu yani elinizi gözünüzün önüne getirerek göremiyorsunuz o derece bir kamp ortamıydı. Buraya kalabalık gruplarla gitmekte fayda var. Gece ürkütücü olabiliyor, Ayrıca kamp ateşiniz her zaman yanmalı.

IMG_0829.JPG

Muhteşem kareleri olan bir doğa harikası...

IMG_0835.JPG

Çadır atma işine hemen girişildi...

IMG_4543.JPG

IMG_4540.JPG

IMG_2919.jpg

Kamp hayatını kolaylaştırıcak küçük icatlar....

IMG_0837.JPG

Son olarak muhteşem bir tabiat harikası "BOLU YEDİGÖLLER"

Yedigöller adı üstünde 7 tane doğal gölün bir arada bulunduğu harika bir tabiat parkı tabiki göller ile birlikte irili ufaklı güzel şelalelerde mevcut Yedigöller içinde ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bakkal kıvamında bir restorant mevcut oradan market gibi alışveriş yapabiliyorsunuz ama biraz tuzlu o yüzden gelirken alışverişinizi yapmanızda fayda var çünkü en yakın market 26 km uzaklıkta ve restorant 8 den sonra kapanıyor. Bunun dışında tabiat parkınde Tuvalet ve su mevcut elektrik direk temin edebileceğiniz bir yer olmasada restorantta veya tuvaletlerdeki prizlerde işlem yapabilirsiniz.

Yedidöller hakkında konuşulacak pek bir şey yok...

Göl kenarı orman içi şelale yanı kamp yapayım birde balıkta tutayım derseniz göllerin bazılarında alabalık çıktığını bilmenizi isterim olta avına çok engel olmuyorlar birde akşam 6 dan önce kamp ateşi yakamıyorsunuz kamp ateşi içinde variller var bunların dışında size yer ateşi yaktırmıyorlar tüp yakmak bile yasak bilginiz olsun.

Lafı daha fazla uzatmadan sizi "Yedigöller" fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyorum...
Sevgiyle Kalın...

IMG_0905.JPG

IMG_0933.JPG

IMG_0909.JPG

IMG_0924.JPG

IMG_0911.JPG

IMG_0980.JPG

IMG_0969.JPG

IMG_1022.JPG

IMG_1021.JPG

IMG_1029.JPG

IMG_0895.JPG

Son olarak birşeyleri hayatınızda erteleyip durmayın kendiniz için yapmak istediklerinizi yapabileceğiniz başka zamanlarınız olmayabilir. Harekete geçin hayatın tadını çıkarın ama bokunu çıkarmayın...

Sevgiyle Kalın...

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Traveling & camping i love that thing s so cute!

·

u r right so good

Piknik güzel olmuş , köz çayı da bir başka tatlıdır

·

Teşekkürler.. Köz çayı dediğiniz gibi koca demliği 3-4 kişi içtik valla demlik yaklaşık 2 litre civarı sıcak suyu ayrı kaynattık gerçekten güzel oluyor.