Esaretin Getirdiği Başarısızlık

in #kusadasi5 years ago

Başarısızlığın en temel sebebi esir kalmaktır. Geçmişe, geleceğe, terkedilemeyen kötü alışkanlıklara, def edilemeyen olumsuz çevreye, kurtulmaya çalıştıkça sizi içerisine çeken psikolojik batağa gömülen çalışma azmi ve hırsına olan esaretinizin ayağınıza vurduğu prangalar bir sonraki adıma geçmenizde önünüzdeki en büyük engeldir. Motive bir kafa ve başarıya olan açlık bu esaretlerden dolayı ilerlemeniz için yeterli değildir. Bunun için ise öncelikle esaretinizden kurtulmalısınız. Başarı için prangalarınızı kırmalısınız.

Kibir ve Özgüven

Kibir ve özgüven birbirine karıştırılmamalıdır. Özgüven, bir başarıyı elde etmek için kendinize olan güvendir. Kibir ise kendinize olan aşkınızın hat safhada olmasıdır. Kibir her ne kadar adab-ı muaşerete ters düşse de asıl önemli olan sizin başarınız ile ters düşmesidir. Kibirli olmak, bir başarıya ulaşan yolda sizde rehavete sebep olur ve çalışma motivasyonunuzun tam oturmasını engeller. Başarıya ulaşmak yolunda nice kendisine aşık, başarısızlığı aklından bile geçirmeyen kişiler kaybolup gitti. Çalışmalarınızı, kibrinizin bataklığına her saniye batarak değil, özgüven bulutlarının üzerinde yıldızları seyrederek yapın.

basarisizlik.jpg

Geçmiş ve Gelecek

Geçmişteki başarı yolundaki hezimetlerinize takılı kalmamalısınız. Başarının en temel taşı, geçmişteki başarısızlıkların size katmış olduğu tecrübelerdir. Her başarısızlıkta başarıya bir adım daha yaklaştığınızı unutmayınız.
Geleceğe dair bir plan, sizin ilerlemenize yardımcı olur. Fakat geleceğe dair gerçek dışı hayaller sizin en az geçmiş kadar düşmanınızdır. Bu nedenle geleceği düşünün fakat bu geleceği belli bir plan, strateji ve realist hayaller üzerine inşaa edin.

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.07
JST 0.034
BTC 24293.15
ETH 1929.69
USDT 1.00
SBD 3.36