Köyde Yaşam

in kusadasi •  2 months ago

Memleketinden büyük şehirlere göç etmiş çoğu insan emeklilik zamanlarında memleketinde geri dönüyor. Yorucu ve kalabalık şehir hayatını temiz havalı, bol oksijenli sakin yaşama tercih ediyor.Birde yaşam sürdürebileceği bir evi ve bahçesi varsa yılın çoğu ayını orada geçiriyor.
Günümüzde sadece emekli olanlar değil kalabalık şehir hayatından sıkılan birçok kişi radikal bir kararla ufak şehirlere yerleşiyor.Restoranların, kafelerin yerlerini bahçelere bakan balkonlar, yaylalarda yapılan piknikler alıyor.Tabi bu şehir merkezlerindeki yaşamlar için geçerli değil, ilçelere bağlı köyler için geçerli.

Sizin bir köyünüz var mı, ziyaret ediyormusunuz bilemiyorum ama benim bir köyüm var ve her sene dedemde orada yaşadığı için ziyarete gidiyorum.Açıkcası ilk gün temiz hava çarpabiliyor 🙂 Gündüz saatleri sıcak olsa bile gece yorganla yatmak yaz kış ayrı bir mutluluk tabi birde soba başında oturmak, üzerinde kestane, mantar pişirmek, közüyle mısır közlemek efsane bir durum bana göre.
Uzun soluklu yaşayabilirmisin derseniz şuan yaşayamam şehir hayatına alışmış biri için zor, bir zaman sonra sıkılmaya başlıyor insan ama gitmektende hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim.Dalından meyve yemek, tanımadığın insanların sırf uzaktan geldin diye evindekini, bahçesindekini seninle paylaşmak istemesi karşılık beklemeden yapılan bu davranışlar paha biçilemez.
Eğer ailenizin bir köyü var ise bence mutlaka ziyaret edin, bu yazıda yazdıklarımı yaşadığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @angelll! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

steemauto otomatik upvote oylama sistemine katılın yazılarına otamatik olarak upvote alın. https://steemit.com/tr/@kont82/yazilarina-otomatik-olarak-upvote-almak-istermisiniz

Çok iyi anlıyorum sizi. Anadolu insanın misafir perverliğini anlatmaya çalışsak da beceremeyiz. Kendi elinde olanın en iyisini misafirine ikram ekmekten mutluluk duyan elleri nasırlı ama yüregi yufka gibi olan insanları anlatmak için ne yazılsa az kalır. Bende size katılıyorum, toprakla bağımızı büsbütün koparmamak adına mutlaka her yıl köylerimizi ziyaret edip hem kendimizi hemde oradaki akrabalarımızı mutlu etmek gerektiğini düşünüyorum.