Rosja oficjalnie zakończyła pierwszą implementację Blockchain na szczeblu rządowym.

in kryptowaluty •  2 years ago 

Rosja oficjalnie zakończyła pierwszą implementację Blockchain na szczeblu rządowym. Państwowy bank Sbierbank ogłosił dziś, że współpracuje z Federalną Federalną Służbą Antymonopolową (FAS) w celu wdrożenia transferu i przechowywania dokumentów za pośrednictwem Blockchain.


Według lokalnych źródeł, ruch ten stanowi pierwszy przypadek bezpośredniego wdrożenia przez rząd technologii Blockchain.


Jeśli chodzi o szersze implikacje tej decyzji, Andrey Tsarikovskiy, sekretarz i zastępca szefa FAS, oświadczył w komunikacie prasowym Sberbank:


"Nasz kraj otwiera nowe możliwości dla gospodarki dzięki wykorzystaniu zaawansowanej wiedzy i technologii. Wprowadzenie systemu w rzeczywistość oznacza, że ​​nie jesteśmy tylko jednym z pierwszych faktycznych użytkowników Blockchain dla rządu na świecie, ale także [jesteśmy pionierami w jego wykorzystaniu] jako praktycznego narzędzia do dalszego rozwoju. "


Rosyjski rząd wykazuje ciągłe zainteresowanie rozwojem technologii Blockchain w kraju od kilku lat. W czerwcu tego roku prezydent Władimir Putin spotkał się z Vitalik Buterin Ethereum. W sierpniu państwowy bank VEB podpisał umowę z Fundacją Ethereum na rozwój programów edukacyjnych Blockchain w kraju.


Natomiast oficjalne stanowisko rządu w sprawie korzystania z krypto-waluty dla zwykłych obywateli pozostaje stosunkowo surowe.


Źródło: 

cointelegraph.com

www.facebook.com/polskiinstytutkryptowalut

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://cryptonews.pl/pierwsza-rzadowa-implementacja-blockchain-dla-rosji/

Szkoda, że nie podałeś prawdziwego źródła "swojego" skopiowanego postu... :c

To jest prawdziwe źródło ta stronka co wysłał bot skopiowała też z tej