KRYPTOIN ETFs ICO Projesi - Kripto Paralarla İlgili İlk ETF Platformu

in #kryptoin2 years ago (edited)

Screenshot_381.jpg

Sevgili Kripto para ve blockchain dünyası, bu makalemde sizler için kripto para borsası ticaret fonları (ETFs) üzerine özgün ve teknik olarak ayrıntılı çalışılmış olan “KRYPTOIN ETFs” ICO Projesini incelemek istiyorum.

Blockchain, her olası iş alanını içine alan hızla büyüyen bir teknolojidir. Bu nedenle yayınlanan birçok rapor Blockchain pazarında büyük bir artış öngörmektedir. Çeşitli araştırmalara göre Blockchain pazarının 2024 yılına kadar 20 milyar dolara ulaşması beklenmektedir. Bu kapsamda blockchain alanında gerçekleştirilen somut projelerin ileriye yönelik önemli olduğunu düşünüyorum.

KRYPTOIN NEDİR?

Kryptoin, dijital token oluşturulmasını sağlayacak bir ETF (Kripto Para Borsası Ticaret Fonu) Sistem platformu geliştirmeyi hedefleyen bir blockchain projesidir. Proje kapsamında oluşturulacak ETF ağları, aynı set blok zincirine ait olan kripto-para kombinasyonlarının değerini stabilize etmeye çalışacaktır.

Proje çerçevesinde gerçekleştirilecek blockchain entegrasyonu, geleneksel ETF sisteminde karşılaşılan güvenlikle ve işlem talebiyle ilgili sorunları çözecektir. Kryptoin ETF tokenleri bu ekosistemde kullanılacaktır ve kullanıcılar Kryptoin ticaret platformunda bulunan varlıkların ticaretini yapabilecek veya bunları takas edebilecektir.

Screenshot_384.jpg

Kryptoin, yeni ekonominin en iyi ETF'lerini oluşturmak için merkezi olmayan sistemleri ve Yapay Zeka'yı birleştirerek ETF'nin yeni bir boyuta ulaşmasını sağlayacaktır. “Kryptoin Kriptopara Blockchain ETF Sistemi”, gelişen kripto para piyasalarını temsil etmek için formüle edilmiş endeksleri izlemek üzere ETF tokenlerının oluşturulduğu bir platform olacaktır. Kryptoin, blockchain teknolojisine dayanan kripto ETF'yi meydana getirecektir.

Ayrıca platform, kripto para birimi yatırımcıları için kolay bir deneyim sunacaktır. Platformda oluşturulan kripto para birimi, Ethereum blockchain'ine dayanacaktır. Platform üzerinde kullanıcıların kaydolabileceği bir mega cüzdan uygulaması da olacaktır. En büyük on kripto para biriminin ilk ETF dizini zaten platform üzerinde çalışmaktadır. Platforma diğer endeks türü KRYPTOIN ICO 100 ve KRYPTOIN anonim 10 da eklenecektir.

Kryptoin, kullanıcının kripto para birimini yönetmek için “Megawallet” uygulamasını kullanarak kripto paraların her birimini parametrelerine uygun olarak üretme yeteneği sağlayacaktır. Kryptoin kullanıcı arayüzü ve web sitesi, yüksek kaliteli bir web uygulamasının tüm güvenlik özelliklerine ve ölçeklenebilirliğine sahip olacaktır.

KRYPTION EKOSİSTEMİ

Ekosistem, geleneksel ETF ekosisteminden daha iyi imkan sunmak için oluşturma ve indeks ünitelerini biraraya getirecektir. Kryptoin ekosistemi, kullanıcılar için cüzdan adresi oluşturacak, tüm blok zincir düğümlerine bağlanacak, ayrıca kullanıcıların kripto para yatırmalarını ya da çekebilmelerini ve diğer birçok işlevi yerine getirmelerini sağlayan Megawallet uygulamasını içerecektir.

Platform ayrıca Bittrex ve Bitfinex kripto para borsalarını entegre edecek bir ticaret platformu oluşturacaktır. Ticaret platformu, kullanıcıların eşzamanlı olarak borsalarda alım / satım yapmalarını sağlayacaktır.

Megawallet; Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum Classic, Ethereum, Litecoin, NEO, Monero, XRP ve USDT olan 10 farklı blockchain ağına bağlanabilecektir. Megawallet fonksiyonları, kullanıcılar arasındaki tüm işlemlerin eşlerarası olarak yapılmasına da izin verecektir ve bütün bunlar tek bir veritabanı üzerinden yürütülebilecektir. Megawallet kullanımında farklı roller ve sorumluluklar oluşturacak beş farklı kullanım seviyesi bulunacaktır:

Seviye 1
İlk seviye kullanıcıları sadece ETF tokenlarını ve kripto paralarını cüzdanlarından çekebilecektir. Platform üzerinde ETF tokenlarının al – sat işlemlerini de yapabilecektirler.

Seviye 2
Seviye 2 kullanıcıları ETF tokenlerını kullanabilir ve bu tokenları daha büyük veya daha düşük miktarlarda karşılıklı değişimini gerçekleştirebilir.

Seviye 3
Bu seviyedekiler, ticaret platformu hizmetlerini kullanabilecektir. Kullanıcılar ayrıca işlemlerini BTC, ETH ve USD (T) para birimleri üzerinden de gerçekleştirebilecektir.

Seviye 4
Bu seviye, kullanıcılara tokenları için ek güvenlik sağlayacak olan “Varlık Yönetimi (AUM)” özelliğini içerecektir.

Seviye 5
Seviye 5 kullanıcıları, platformun ve blok zincir düğümlerinin çalışma performansını izlemekten sorumlu olan yöneticiler olarak da bilinir. Yöneticiler platformda yer alan işlemleri inceleyeceklerdir.

ETF PLATFORMU

ETF’ler özel bir korunma mekanizması gerektirir. Bu mekanizma, kapalı uçlu fonlardan ve standart tokenlardan ayrı olarak işler, çünkü kripto paranın başlangıç aşamalarında borsada listelenmemiş olmasına rağmen gerçek bir NAV ile işlem yapmasına izin verecektir.

Kapalı uçlu fonlardan farklı olarak, büyük blok işlemleri, fiyat üzerinde hiçbir etkisi olmaksızın borsadaki işlem hacmine bakılmaksızın bir ETF üzerinde yürütülebilir. Büyük bir müşteri borsada bir blok veya büyük bir miktar kapalı uçlu kripto para satıyor veya alıyorsa, diğer tüm kripto paraların fiyatını etkileyecektir.

Screenshot_383.jpg

Temel olarak farklı bir ETF altyapısıyla Kryptoin Platformu, borsadaki veya borsa dışındaki tüm kripto para pozisyonların alım satımı ve hedgingi için en yüksek likiditeyi sağlayacak şekilde oluşturulmuştur. ETF'ler için özel bir al - sat platformu greekmektedir. Ticaret platformları bu piyasayı ve likiditeyi sağlar ve Kryptoin borsalarda listelendikten sonra döviz arbitrajından yararlanma imkanına sahip olur.

ETF ticaret sistemi, Kapalı Uç Fonu (CEF) sisteminden tamamen farklıdır.
ETF'ler, bir endeksin, emtia veya varlık sepetinin her performansını izleyebilir. Bu, belirli piyasalarda kalmak isteyen veya ihtiyaç duyan ve tek tek varlıkları satın almak istemeyen kullanıcılara çok yardımcı olacaktır. Bundan, kullanıcılar büyük işlem maliyetlerinden kaçınarak zamandan tasarruf edebilecektir. Kryptoin ETF'lerinden kullanıcılar, endekste yer alan tüm paraların getirilerini izleyecek tek bir token da satın alabilecektir.

Proje içerisinde yer alacak kayıt yazıcısı, müşteriler için içerisinde olunmayan spekülasyonlar gibi konularda mali destek sağlayacak ve müşterinin, piyasayı daha da büyüleyici hale getiren teklifleri alması için ihtiyaç duyduğu finansmanı ve imkanı oluşturacaktır. Proje ekibi Kryptoinin tamamen güvenli olduğunu ve tokenların yüksek bir likiditeye sahip olacağını ifade etmektedir.

Screenshot_382.jpg

TOKEN VE ICO BİLGİLERİ

Projenin tokenı ERC 20 standardında olan ve Ethereum blockchain ağında yer alan KRP’dir. Toplam token sayısı 1,798,043’dür. Bunun % 60’ı token satışına çıkarılacaktır.

Token Satışları için Soft Cap hedefi 28,557 ETH; Hard Cap hedefi ise 114,311 ETH’dir. KRP’nin Ön satış fiyatı 1 KRP = 0.10 ETH; ICO satış fiyatı da 1 KRP = 0,12 ETH olacak şekilde planlanmıştır. Ön Satışlar 1 Etlül 2018 tarihinde başlayacaktır. Token satışlarında sadece ETH kripto para birimi kabul edilecektir.

Token satışlarına kaydolmak için https://kryptoin.io/whitelist/signup bu linki kullanabilirsiniz.

PROJE EKİBİ

Projenin CEO’su Dong-Heon Kim isimli girişimcidir. Kendisi piyasa, stratejik planlama, platform geliştirme ve karlı ekosistem oluşturma konularında yeteneklidir. Ayrıca blockchain ETF’leri konusunda uzmanlaşmıştır.

Projenin diğer üyeleri de blockchain, finans, fintek alanlarında kendini geliştirmiş kişilerden oluşmaktadır.

3 (2).png

Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
İnternet Sitesi: https://kryptoin.io
WhitePaper: https://kryptoin.io/whitepaper
ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3914897.0
Telegram: https://t.me/kryptoinETFs
Facebook: https://www.facebook.com/kryptoin
Twitter: https://twitter.com/@kryptoinETF
Medium: https://medium.com/@kryptoin

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.03
JST 0.027
BTC 19107.14
ETH 594.03
SBD 3.28