KORA: ÜTOPYANIN YÜKSELIŞİ

in #kora6 years ago

İnsanlık tarihi boyunca güce ulaşmak için büyük bedeller ödendi ve bu güce ulaşanlar her zaman küçük bir elit kitle oldu. Para kavramının insan hayatına girmesiyle birlikte "Güç" ün karşılığı "Para" oldu.
Ve dünya ikiye bölündü. Güce ulaşmak için ömürlerini harcayan çoğunluk ve gücü elinde tutan azınlık.
Evet kölelik sistemi dünya üzerinden kalkalı çok oldu ama "modern kölelik" sistemi isim ve biçim değiştirerek varlığını hep sürdürdü.
unnamed.jpg
Dünyanın kara kıtası Afrika, yıllarca bu elit azınlığın baskısı altında ezildi. Ürettiği ürünleri piyasaya sunmak için her zaman bir "Güç" sahibinr ihtiyaç duydu. Günümüzde güç şekil değiştirerek kişilerden, finans şirketlerine ve bankalara evrildi.
IMG_20180413_134753.jpg
İste KORA projesi tam da bu noktada devreye girerek Afrika'lı çiftçiler ve üreticilerle finans şirketleri arasında ki uzak bağlantıyı kaldırarak üreticinin aracısız olarak güce ulaşmasına imkan sağlıyor.
Peki Kora Network bunu nasıl sağlayacak?

Öncelikle Kora para transferi konusunda farklı bir yaklaşım ortaya koyuyor. Nijerya'lı bir çiftçinin dünyanın her hangi bir yerine para transfer etmesi için yüzde 10'lara varan komisyon ödemesine ve günlerce beklemesine gerek kalmıyor.

  1. Olarak bir blok sistemiyle birbirine bağlı olacak kullanıcılar banka kredisine gerek duymadan ihtiyaç duydukları paraya Kora sisteminden faydalanarak kavuşuyor.
    Tarım ödemeleri: Afrikalı çiftçiler bankalara erişim sıkıntısı çektiği için genelde nakit ihtiyaçlarını elden karşılıyor bu da beraberinde bazı handikaplar yaratıyor. Kora Network sistemi bu handikapı akıllı sözleşmeler aracılığı ile 3. Bir kullanıcıya ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde hallediyor.
    ![maomaohu195.jpg]
    ()

Kısacası Kora, Afrika'lı çiftçilerle "Güç" arasındaki bütün aracıları ortadan kaldırarak üreticinin direk olarak nakite kavuşmasını sağlıyor.

Kora halihazırda İco sürecinde olan bir proje ve son günlerde adından en çok bahsettiren kripto projelerinin başında geliyor.

Kora Network için daha fazla bilgiye aşağıda ki bağlantılardan ulaşabilirsiniz,

Kora resmi web sitesi: https://kora.network/

Sosyal Medya Hesapları:

Kora Network Facebook : https://www.facebook.com/thekoranetwork/
Kora Network Medium : https://medium.com/Kora-Network
Kora Network Telegram : https://t.me/kora_network
Kora Network Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCp24kLWExAATS0NRQ6BV6Pg/
Kora Network LinkedIn : https://www.linkedin.com/company/kora-foundation/
Kora Network Twitter : https://twitter.com/kora_network
Kora Network GitHub : https://github.com/koranetwork
Kora Network Reddit : https://www.reddit.com/r/KoraNetwork/

Kora Network Bounthive Programı:
https://bountyhive.io/browse/Kora%20Network
Bounthive Referans adresi:

bountyhive.io/r/exturuder

Özet olarak Kora yıllardır bölgenin kanayan yarası olan güce erişim sıkıntısına akılcı ve teknolojik çözümler üreterek bir ütopyanın gerçekleşmesine katkı sağlıyor.

Metin bilgi amaçlı olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yatırım yapacağınız projelerde mutlaka kendi araştırmanızı yapın.

Sort:  

Afrikalı çiftçiler için böyle bir coin çıkarmaktan önce oraya elektrik sağlanması gerekiyor bence. "Network" isimli olan herşeye ayrı bir gıcığım.

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.14
JST 0.033
BTC 51742.61
ETH 3032.16
USDT 1.00
SBD 4.19