Розглядаємо проект TBTC

in #keepnetwork4 years ago

Як працює TBTC?
TBTC - це децентралізована система "обгортання" біткоiнів, запропонована Keep Project та Cross-Chain Working Group. Метою TBTC є створення системи для використання біткоiнів в блокчейнi Ефіріуму, і це можна розглядати як важливу інфраструктуру для успіху ширшої екосистеми.

Нижче наведено огляд процесу мiнтингу та погашання для TBTC для тих, хто хоче глибше зрозуміти цю крос-ланцюгову систему, що не потребує довiри.

tbtc-1.png

Мiнтинг TBTC
Користувачі, які хочуть мiнтити TBTC, можуть зробити це, надіславши запит на депозит до смарт-контракту TBTC на Ethereum. Вкладник також повинен зробити частку ETH, відому як депозитна застава, як механізм боротьби зі спамом для системи, де депозитна облігація повертається після завершення процесу депозиту.

Після того, як користувач подає депозитну облігацію, випадково обрана група підпису генерує публічну адресу гаманця BTC для користувача. Члени підписної групи обираються з відповідного списку підписантів, які погодились забезпечити ETH як заставу. Цей пов'язаний ETH є стимулом для узгодження інтересів Підписувачів і може бути використаний для покарання членів у разі неналежної поведінки. З огляду на це, підписувачі повинні забезпечити 150% від загального розміру депозиту в ETH як заставу, щоб створити пару ключів. Цей механізм дуже схожий на систему MakerDAO та Dai stablecoin.

Наприклад, якщо депозит BTC дорівнює 1 BTC і потребує 15 підписувачів, кожен підписувач повинен мати еквівалент ETH 0,1 BTC, забезпечений (загалом 1,5 BTC), щоб сформувати пару ключів.

Після того, як вкладник надішле BTC на адресу групи, що підписує депозит, підтвердження депозиту перевіряється за допомогою ланцюгової системи простої перевірки платежів (SPV) на Ethereum. Після перевірки смарт-контракт дозволяє створити TBTC у співвідношенні 1: 1.

Як функція безпеки для запобігання атакам відмови в обслуговуванні, 0,005 TBTC утримується при карбуванні та повертається бенефіціару при закритті депозиту. Спочатку бенефіціар та вкладник є однаковими суб'єктами, однак на Ефіріумі статус бенефіціара можна передавати за допомогою незамінного маркера (ERC721).

Ми хочемо зазначити, що, як зараз, TBTC зможе обробляти депозити рівно 1 BTC, і будь-який депонований BTC буде заблокований на 6 місяців. Однак ми можемо очікувати, що в міру тестування та дозрівання цієї системи система врешті-решт дозволить будь-який розмір депозиту, що перевищує мінімальну суму, для покриття плати за мережу та зберігання.

Демо відео: https://twitter.com/mhluongo/status/1162492082596057088

Погашення TBTC
Системи викупу TBTC спрямовані на забезпечення доступу до депонованих BTC через публічно перевірений процес. Якщо депозит не був звинувачений у шахрайстві чи ліквідації та минуло 6 місяців, він може отримати запит на погашення. Завдяки цьому будь-який суб’єкт може виконати запит на погашення, виплативши непогашений TBTC та нараховані збори за зберігання та вказавши адресу свого біткоiн-гаманця. Отримавши запит, інтелектуальні контракти tBTC спалюють еквівалент розміру депозиту та розподіляють плату підписувача та облігації бенефіціара дійсним суб'єктам та повідомляють підписантам про необхідність підпису.

Після завершення цього процесу та сплати всіх комісій tBTC спалюється на Ethereum, а користувач, який здійснив погашення, отримує власний BTC.

Збори та погашення
Беручи до уваги гонорари з централізованих зберігачів (0,0025-0,0075 BTC), підписанти винагороджуються фіксованими 0,005 TBTC за 1,0 викарбуваних TBTC, що означає, що загальний дохід від підписання становить 0,5% від ринкової капіталізації від карбованої суми TBTC щороку.

Загалом сума погашення розраховується як сума наступного:

Розмір депозиту = 1 TBTC
Плата за підписання = .005 TBTC
Бенефіціар депозиту = 0.0005 TBTC

Висновок
Це огляд процесу на високому рівні, який не враховує багато специфічних нюансів, пов’язаних із системою, включаючи коефіцієнт забезпечення для підписаних підписантів, скорочення штрафних санкцій, подачу цін та інші особливості системи.

Однак, як спрощений підсумковий підсумок: біткоiн депонується у багатогалузевий гаманець, де власники ключів стимулюють діяти відповідно, блокуючи інші крипто-активи як заставу (в даному випадку ETH). Після того, як це підтверджено в мережі, смарт-контракт TBTC чекає користувачеві еквівалент токена 1: 1 на Ethereum.

Якщо ви зацікавлені отримати повне розуміння системи TBTC, ви можете переглянути офіційну специфікацію tBTC тут. Крім того, погляньте на Wrapped Bitcoin, ще одну альтернативу біткоiну на блокчейні Ethereum.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.12
JST 0.027
BTC 64623.89
ETH 3513.85
USDT 1.00
SBD 2.46