FAMEMMA, będę walczył???

Fame_MMA_Logo.png

Cześć nie wspominałem wam że w moich zainteresowaniach są też sztuki walki. Kiedyś trochę ćwiczyłem, ale to było tyle co nic. Wczoraj oglądałem famemma 2 i pomyślałem sobie żeby wrócić do treningów, czemu? Ponieważ, lubie wyładowywać energię na treningach. Ciekawe jest to też dlatego że możemy tym osiągać sukcecy puchary,medale itp. Dobra na mój temat to chyba wszystko jak wrócę na treningi będę zdawał wam Wiecej relacji. Ale to jeszcze nie koniec chciał bym się wypowiedziec na 2 najbardziej ciekawe wczorajsze walki na FameMMA 2 .

hqdefault.jpg

Pierwsza walka na którą chciał bym sie wypowiedzieć to Malczyński vs Polak
Ciężka walka trwała aż 3 rundy. We dwóch pokazali że wkładaja w to całe serce, szczerze od początku byłem za Dawidem liczyłem na szybsze skończenie walki lecz no nie można mieć wszystkiego co dusza zapragnie. Ale ostatecznie Dawid wygrywa.

mqdefault (1).jpg

Druga walka na którą się wypowiem to Magical vs Rafonix, w tym przypadku była to walka całkowicie inna niż poprzednia szybka, dynamiczna, pełno złosci walka zakończyła się w 35-40 sekund złamana noga magicala. Ostro bylo w tej walce ale to lubie adrenalina od początku w tym przypadku liczyłem na Rafonixa i też wygrał cała gala poszła po mojej myśli dlatego myśle że mogę już zakończyć

Pozdrawiam i dziękuję

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Welcome to Steemit czarnyofficial. Let me know if you got any questions about Steem or anything related to it! The official FAQ can be found here and has A LOT of information https://steemit.com/faq.html - Also remember, Steemit is just ONE of the sites built that uses Steem the blockchain. We also have DTube - our very own Youtube, DSound for Soundcloud and Steepshot if you prefer Instagram like experience. I'd also like to mention ChainBB - forums, Busy - Steemit with more modern look basically, DMania for memes and Dlive for streaming just like in Twitch! You can also earn Steem by gaming now! Search for Steemgar if that's more your thing. Welcome to the blockchain! :)

Welcome to steemit @czarnyofficial.

  • Join @minnowsupport project for more help
  • Checkout @helpie for daily trivias and useful information
  • Join @qurator a good quality support project
  • Checkout @steembasicincome
  • Help us save the forest with @treeplanter
    Follow me @tuanis for random votes daily please checkout the report
    Welcome the new steemians. Have a great day!

Welcome to Steem czarnyofficial! Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem and unlike other Steem apps, we take 0% cut of your earnings! You can also be rewarded Partiko Points while using Partiko and exchange Partiko Points for upvotes!

Partiko for Android can be downloaded here on Google Play and the iOS version is available here on the App Store.

If you have more questions, feel free to join our Discord channel and ask @crypto.talk, we're always here to help!

Thank you so much for your interest!